Jump to content
Honza150

Notebook MSI EX610 model:163D

Recommended Posts

Prosím o radu a shovívavost, jsem postarší pán, který nerad něco vzdává, a proto se ptám na závadu svého MSI notebooku EX610 / WinXPprofi/ Jak už to bývá, večer jsem notas vypnul/ normálně/ a druhý den nenajel. Jen začne startovat, DVD mechanika načítá kontrolka disku/ ?/ 24 x zabliká, a obrazovka nenaběhne, start bez DVD blikne kontrolka 3x. HD externě funkční.

Notas jsem používal k 3D tisku, protože jako jediný mě na stoprocent s 3D tiskem , a programy pro tisk vyhovoval a fungoval. Zkoušel jsem butovat přes DVD Hirensboot-nic.

Tak se ptám, poradí někdo , ale ne typu- vyhodit, koupit jiný, a podobně. Děkuji předem za případnou pomoc Honza

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

@Honza150 tak to jo, to bude s největší pravděpodobností systém, nezobrazování při spouštění programu by na to sedělo, pokud jsem to teda dobře pochopil (nezobrazují se jen programy na 3D tisk), pokud se nebootuje do systému vůbec tak je nejpravděpodobnější úhyn grafiky 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Honza150 blackscreen se signálem je v grafice... Pokud dedikovaná (nikoli integrovaná) tak chyba výstupu (možná buchlý kapacitor) nebo vyhořelé paměti... Pokud to běží na integrárně, tak můj typ (pokud je signál a blackscreen) budou RAM nebo slot ve které jsou... Můžeme se kouknout dovnitř když není v žáruce a zkusit dát RAM do jiného slotu pokud nejsou všechny zabrané, napadá mě ještě reset BIOSu, ale nejvíc nám vážně řekne samotný pohled... Zkontroloval bych napájení v desce a dál ty RAM, pokud by byl ještě někde problém stačí říct, od toho jsem tady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Honza150 pokud se nedostaneš do BIOSu, tak bude potřeba odpojit baterii a na 2 minuty vytáhnout CMOS baterii, u Notebooků je jen někdy (občas využívá kousek klasické baterie), ta CMOS baterka je velká asi jako mince... Zkontroloval bych to napájení, ale jestli ne RAM tak grafika

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 5. 4. 2019 at 15:29, Honza150 napsal(a):

Prosím o radu a shovívavost, jsem postarší pán, který nerad něco vzdává, a proto se ptám na závadu svého MSI notebooku EX610 / WinXPprofi/ Jak už to bývá, večer jsem notas vypnul/ normálně/ a druhý den nenajel. Jen začne startovat, DVD mechanika načítá kontrolka disku/ ?/ 24 x zabliká, a obrazovka nenaběhne, start bez DVD blikne kontrolka 3x. HD externě funkční.

Notas jsem používal k 3D tisku, protože jako jediný mě na stoprocent s 3D tiskem , a programy pro tisk vyhovoval a fungoval. Zkoušel jsem butovat přes DVD Hirensboot-nic.

Tak se ptám, poradí někdo , ale ne typu- vyhodit, koupit jiný, a podobně. Děkuji předem za případnou pomoc Honza

Tak za prve, notas je x let po záruce, zkoušel jsem připojit externí monitor-nic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už se v tom začínám ztrácet, a je to zřejmě nad moje schopnosti. Nevím jestli jsi pochopil moje vysvětlení, že notas nenajíždí vúbec, nejen při 3D programech. Jeho reakce na spuštění je jedině v tom, že začne načítat CDromku, aniž by se něco  objevilo na obrazovce i při použití externího monitoru. když nedám CD, tak jen 3x blikne ledka HD

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 10. 4. 2019 at 7:03, Honza150 napsal(a):

Už se v tom začínám ztrácet, a je to zřejmě nad moje schopnosti. Nevím jestli jsi pochopil moje vysvětlení, že notas nenajíždí vúbec, nejen při 3D programech. Jeho reakce na spuštění je jedině v tom, že začne načítat CDromku, aniž by se něco  objevilo na obrazovce i při použití externího monitoru. když nedám CD, tak jen 3x blikne ledka HD

Přikláním se k @Romantus97, že pokud notebook překoná úvodní obrazovku s logem nebo blikne, ale nenačte do Win nebo se při načítání zasekne, tak se velmi často jedná o závadu na disku. Naprosto stejný problém řešila minulý měsíc přítelkyně mamka - večer jel, ráno už ne..

Stačí koupit disk nový.

Pro záchranu dat většinou stačí starý disk buď zanést do servisu, kde z něj stáhnou data, nebo si ho doma připojit do PC jako nesystémový nebo přes redukci do USB a disk bývá čitelný, byť občas pomalý s velmi dlouhou přístupovou dobou. Kolikrát člověk zjistí, že disk má jen pár vadných sektorů (u závady výše z minulého měsíce byly pouze dva :D ), přesto to stačí, aby systém už nenajel.

Editoval(a) Petr.siska

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď