Jump to content
Vojta7

Fera 3 vs AMD Wraith Prism

Recommended Posts

Zdarec měl bych další dotaz. :)

O víkendu jsem si pořídil rgb predátorky a musím uznat, že to nevypadá vůbec zle. Na CPU mám Feru 3 a i při 1,4V OC mi to procík v pohodě uchladí na 65C. 

Moje otázka tedy zní: o kolik bych si polepšil nebo pohoršil výkonem v chlazení, když bych vyměnil za Wraith Prism? Má ho tu někdo a taktuje? Popř. jak moc je tento boxák hlučný?

PS: ke konci roku chci jít do nějakého 6 jádra z 3. generace. K tomu však počítám rgb na boxáku nebude.

Moc díky všem. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 1. 4. 2019 at 9:43, Vojta7 napsal(a):

O víkendu jsem si pořídil rgb predátorky a musím uznat, že to nevypadá vůbec zle. Na CPU mám Feru 3 a i při 1,4V OC mi to procík v pohodě uchladí na 65C. 

Moje otázka tedy zní: o kolik bych si polepšil nebo pohoršil výkonem v chlazení, když bych vyměnil za Wraith Prism? Má ho tu někdo a taktuje? Popř. jak moc je tento boxák hlučný?

PS: ke konci roku chci jít do nějakého 6 jádra z 3. generace. K tomu však počítám rgb na boxáku nebude.

Zůstaňte u fery 3

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 1. 4. 2019 at 9:43, Vojta7 napsal(a):

Jelikož Wraith Prism vyrábí pro AMD Cooler Master, nazval bych ho něčím mezi CM Hyper TX3 a 212 EVO, což on to vlastně je TX3 se základnou a heatpipe z 212 poskládaný do kompaktního kvádru s pěkným RGB ventilátorem. Takže od toho čekej i podobný chladící výkon. JayzTwoCents dělal na tento chladič i TEST a i OC na tom jde docela dobře. V jeho používání bych neviděl problém ani co do hlučnosti, i když bude asi hlučnější, protože je to jen 100mm vysokootáčkový ventilátor

Zde přidávám malý test hlučnosti. Chladič má dva módy - Low a High. Vždy začíná na 40% a končí na 100%, otáčky zvyšuji po 10%. Cvakání propisky na začátku je referenční zvuk, ať je s čím porovnávat (PC s Hyper 212 se mi už večer zapínat nechce :)). Nahráváno z asi 25cm.
Low: 40% - +-1400 ot/min, 100% - +-2960 ot/min

https://drive.google.com/open?id=1tDFtfMqFTl-bDWIEIffh8VDYjPRXA_dK

High: 40% - +-1900 ot/min, 100% - 3900+ ot/min

https://drive.google.com/open?id=1vz0WI4pBjPB5VKz3lVRPkpPeCjemx5JB

U mě chladič se zvyšujícími otáčkami zvyšuje i sílu LED ventilátoru (v podstatě jen modré LED), což je nejspíš chyba kusu nebo SW, ale spíš toho, že to mám přes interní USB, jelikož nemám RGB header. Známý, co jej má zapojen do RGB headeru na desce tento problém nemá.

A ano, mám Wraith Prism jen tak na stole - z rozmaru :D 

Editoval(a) Petr.siska
  • Like 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se