Jump to content
David Šindelář

Amd chladič na Intel

7 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím vespolek. Kamarád si nedávno koupil novou mašinku s Ryzenem. Když jsme se o tom bavili tak mi nabídl stock chladič který nevyužil (Wraith Prism). No a můj dotaz zní lze tenhle AMD stock fláknout na mojí desku s LGA 775 ( http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-8i945p_pro#kf ) bez zásahů do chladiče?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 hodinami, David Šindelář napsal(a):

Zdravím vespolek. Kamarád si nedávno koupil novou mašinku s Ryzenem. Když jsme se o tom bavili tak mi nabídl stock chladič který nevyužil (Wraith Prism). No a můj dotaz zní lze tenhle AMD stock fláknout na mojí desku s LGA 775 ( http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-8i945p_pro#kf ) bez zásahů do chladiče?

Pokud myslíš malý stock chladič, tak ten má uchycení do děr v obrazci obdélníku. Pokud Wraith, tak ten se montuje pacičkami na háčky, které jsou na těch dírách v obdélníku. Intel má uchycení chladiče do čtverce. Takže možné to není. Leda, že by někdo vytisknul na 3D tiskárně nějakou redukci, ale bojím se, že by ten plast nevydržel ten tah.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Takže možné to není. Leda, že by někdo vytisknul na 3D tiskárně nějakou redukci, ale bojím se, že by ten plast nevydržel ten tah.

Záleží na materiálu i na tloušťce. Ale osobně bych to dělal z ABS s tloušťkou 1,5-2mm

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, David Šindelář napsal(a):

a kde seženu ten 3d model redukce? 

Noo.. Neseženeš. To by ho prvně musel někdo vymodelovat a mít k tomu důvod, jelikož na socket 775 shání chladič už jen minimum lidí a drtivá většina nových chladičů má kit na všechny verze socketů. Ale věřím, že zrovna Wraith Prism by rádi i uživatelé Intelu, jelikož je to fakt hezký chladič :)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdyby se však někomu chtělo vytisknout na 3D tiskárně redukci z Inteláckého uchycení na AMD s pacičkami, tak jsem ji ve volném čase nakreslil.

Malé info:

Pro sockety 775 a 115x
Pro rozměr 80x80, tedy socket 2011, nejspíš nepoužitelné kvůli výšce, ale ty díry tam prostě jsou.
Je to ve tvaru mostu, protože výrobci MB rádi cpou kondenzátory rovnou k socketu.
Je třeba otestovat pevnost a doporučuji tisknout z nějakého houževnatějšího plastu.
Pokud to někdo fakt vytiskne a vyzkouší, budu rád (téma na video na @milanfon kanál? :D )
A běda jak se to objeví na GrabCADu!!! dřív než to tam dám já :D (až po otestování, jestli někdy)

Info pro montáž:

Vytisknout 2x bracket, 1x backplate
Koupit 4x M4x16 šroub se zápustnou plochou hlavou a M4 nízké matice s výškou max 2,5 mm.
Doporučuji matice a konec závitu přelepit elektrikářskou páskou, pro jistotu :)

TAKÉ NERUČÍM ZA PŘÍPADNÉ ŠKODY. Intel i AMD mají stejnou výšku IHS od plochy základní desky, takže by nemělo docházet k přílišnému tlaku na CPU, ale nevím, jak si s jinými momenty poradí samotné PCB desky (větší ohyb atd.)

IntelToAMDBackplate.STEP

IntelToAMDBracket.STEP

Pokud by měla být nějaká diskuze k tomuto tématu, asi bych byl pro založení nového vlákna ;) 

Editoval(a) Petr.siska
  • Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit, nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.