Jump to content

Recommended Posts

Zdravím vespolek. Kamarád si nedávno koupil novou mašinku s Ryzenem. Když jsme se o tom bavili tak mi nabídl stock chladič který nevyužil (Wraith Prism). No a můj dotaz zní lze tenhle AMD stock fláknout na mojí desku s LGA 775 ( http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-8i945p_pro#kf ) bez zásahů do chladiče?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 hodinami, David Šindelář napsal(a):

Zdravím vespolek. Kamarád si nedávno koupil novou mašinku s Ryzenem. Když jsme se o tom bavili tak mi nabídl stock chladič který nevyužil (Wraith Prism). No a můj dotaz zní lze tenhle AMD stock fláknout na mojí desku s LGA 775 ( http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-8i945p_pro#kf ) bez zásahů do chladiče?

Pokud myslíš malý stock chladič, tak ten má uchycení do děr v obrazci obdélníku. Pokud Wraith, tak ten se montuje pacičkami na háčky, které jsou na těch dírách v obdélníku. Intel má uchycení chladiče do čtverce. Takže možné to není. Leda, že by někdo vytisknul na 3D tiskárně nějakou redukci, ale bojím se, že by ten plast nevydržel ten tah.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Takže možné to není. Leda, že by někdo vytisknul na 3D tiskárně nějakou redukci, ale bojím se, že by ten plast nevydržel ten tah.

Záleží na materiálu i na tloušťce. Ale osobně bych to dělal z ABS s tloušťkou 1,5-2mm

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, David Šindelář napsal(a):

a kde seženu ten 3d model redukce? 

Noo.. Neseženeš. To by ho prvně musel někdo vymodelovat a mít k tomu důvod, jelikož na socket 775 shání chladič už jen minimum lidí a drtivá většina nových chladičů má kit na všechny verze socketů. Ale věřím, že zrovna Wraith Prism by rádi i uživatelé Intelu, jelikož je to fakt hezký chladič :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdyby se však někomu chtělo vytisknout na 3D tiskárně redukci z Inteláckého uchycení na AMD s pacičkami, tak jsem ji ve volném čase nakreslil.

Malé info:

Pro sockety 775 a 115x
Pro rozměr 80x80, tedy socket 2011, nejspíš nepoužitelné kvůli výšce, ale ty díry tam prostě jsou.
Je to ve tvaru mostu, protože výrobci MB rádi cpou kondenzátory rovnou k socketu.
Je třeba otestovat pevnost a doporučuji tisknout z nějakého houževnatějšího plastu.
Pokud to někdo fakt vytiskne a vyzkouší, budu rád (téma na video na @milanfon kanál? :D )
A běda jak se to objeví na GrabCADu!!! dřív než to tam dám já :D (až po otestování, jestli někdy)

Info pro montáž:

Vytisknout 2x bracket, 1x backplate
Koupit 4x M4x16 šroub se zápustnou plochou hlavou a M4 nízké matice s výškou max 2,5 mm.
Doporučuji matice a konec závitu přelepit elektrikářskou páskou, pro jistotu :)

TAKÉ NERUČÍM ZA PŘÍPADNÉ ŠKODY. Intel i AMD mají stejnou výšku IHS od plochy základní desky, takže by nemělo docházet k přílišnému tlaku na CPU, ale nevím, jak si s jinými momenty poradí samotné PCB desky (větší ohyb atd.)

IntelToAMDBackplate.STEP

IntelToAMDBracket.STEP

Pokud by měla být nějaká diskuze k tomuto tématu, asi bych byl pro založení nového vlákna ;) 

Editoval(a) Petr.siska
  • Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.