Jump to content
Vojta Poláček

CrossfireX

4 Příspěvky k tomuto tématu

Ahoj, budu si kupovat nový stroj. Grafiku si pořídím až po vydání Navi. Vím ze by moje Rx560 s novou Navi kartou nešla spojit přes CFX, ale napadlo mě že bych si pripojil druhý monitor a k němu bych připojil tu Rx560(hlavní monitor by byl připojen k navi) Fungovalo by že Navi by zpracovávala např. hry atd,  a druhá(560)discord,Faceit,Youtube atd?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 5 hodinami, Vojta Poláček napsal(a):

Ahoj, budu si kupovat nový stroj. Grafiku si pořídím až po vydání Navi. Vím ze by moje Rx560 s novou Navi kartou nešla spojit přes CFX, ale napadlo mě že bych si pripojil druhý monitor a k němu bych připojil tu Rx560(hlavní monitor by byl připojen k navi) Fungovalo by že Navi by zpracovávala např. hry atd,  a druhá(560)discord,Faceit,Youtube atd?

Možné to je, ale prakticky je to zbytečné, jelikož nová grafika bude mít dostatek výkonu, aby přehrávání YT atd ovlivnilo gameplay. Mimochodem tyto činnosti více zatěžují procesor, než grafiku. Dalším důvodem proč dvě grafiky nejsou řešením je to, že dnes mají grafiky (budoucí Navi nevyjímaje) alespoň 4 výstupy obrazu, takže i druhý monitor zapojíš do stejné grafiky jako ten první. Pak je tu spotřeba, kompatibilita s ovladači....

A teď možné výhody. Pokud streamuješ a tvůj streamovací program umožňuje encoding přes grafiku (a grafika to umí), lze takto odlehčit HW. Taky lze díky podpoře DX12 využít explicit multiGPU, což dovoluje jakési Crossfire/SLI mezi různými kartami s podporou DX12. Tato možnost však není většinou her podporována.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď