Jump to content
Jakub Kotrch

Prohlížeče se příšerně sekají

39 Příspěvků k tomuto tématu

Před 7 minutami, Jakub Kotrch napsal(a):

To právě ani ne, ale právě pro příklad dám zase facebook. Píšu kamarádovi zprávu a v půlce věty se ta celá stránka sekne a musím počkat třeba 3 sekundy, než to znova zareaguje, že píšu. Google a ostatní stránky ani moc nesekají, teda youtube občas celkem dost v tom smyslu, že to prostě reaguje příšerně zpomaleně a musím kliknout 2x na nějakou věc, aby to zareagovalo.

Tak zkusíme pár dalších věcí. V bodech, abychom se v tom neztratili.

1. Zadej stránku https://www.nic.cz, v modrém boxu vpravo "Vaše připojení k internetu" mi ověř, co svítí zeleně a co červeně.
  2. Od jakého poskytovatele máš připojení, popř. technologie?
  3. PC je připojen k Internetu pomocí kabelu nebo Wi-Fi?
  4. Udělej test http://speedtest.cesnet.cz/ a zašli screen.
  5. Zjisti prosím a opiš sem IP adresu DNS serveru pomocí Win+I, Síť a Internet, Zobrazit vaše vlastnosti sítě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Mám pocit, že s tím internetem jsme to už řešili a jde vidět, že to je prostě vir. Já všude, kde používám internet (kromě prohlížečů) jede úplně v pořádku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Jakub Kotrch napsal(a):

Mám pocit, že s tím internetem jsme to už řešili a jde vidět, že to je prostě vir. Já všude, kde používám internet (kromě prohlížečů) jede úplně v pořádku.

Vir, to není, prohnali jsme to minimálně dvěma antiviry, z toho jeden kvalitní. Klidně si to ještě prožeň Kasperskym, ale pochybuju, že ti něco najde. Spíš mi řekni ty informace, který jsem po tobě chtěl v minulém příspěvku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Jakub Kotrch napsal(a):

1. Všechny svítí červeně

2. UPC

3. Ethernet kabel

4. 

5. 213.46.172.36, 213.46.172.37

Tak koukám, že je na tom UPC ještě hůř, než jsem si myslel. Že nepodporuje IPv6 jsem věděl, ale o Fenixu a o jejich DNS nepodporující DNSSEC jsem opravdu netušil... Ach jo, to je poskytovatel za všechny prachy... No nic, zkusíme nastavit DNS server, který je přímo od sdružení CZ.NIC, uvidíme, zda to něco vyřeší. Pokud to nebude DNS serverem, pak mám obavu, že se jedná o problém na straně poskytovatele Internetu. Ještě by to mohlo být teoreticky zastaralým modemem, ale měření tomu nenasvědčuje.

Win+I, Síť a Internet, Změnit možnosti adaptéru, vybrat adaptér pravým tlačítkem a Vlastnosti, zde dvojklikem v seznamu položek vybrat Protokol IP verze 4 a dole zaškrtnout "Použít následující servery serverů DNS: Upřednostněný 217.31.204.130, záložní 193.29.206.206 - viz můj screen.

image.png.aa0f0e3329cf7e50a598c24dc1a0265d.png.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hotovo, no každopádně od UPC chci pryč už dávno, ale tady v Praze jsem nenašel žádného jiného poskytovatele, co by poskytoval takový internet (rychlost). Optiku mít nemůžu, protože bydlím v debilní historické části a tady optiku tahat nechtěj.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jakub Kotrch napsal(a):

Hotovo, no každopádně od UPC chci pryč už dávno, ale tady v Praze jsem nenašel žádného jiného poskytovatele, co by poskytoval takový internet (rychlost). Optiku mít nemůžu, protože bydlím v debilní historické části a tady optiku tahat nechtěj.

Rychlostí se UPC bohužel nic nevyrovná, to je pravda. Taky bydlím v centru, dokonce bez UPC a na optiku zde můžeš rovnou zapomenout, v centru je problém stavět i předsunuté rDSLAM, není kam ty rozvaděče dávat tak, aby nenarušovaly památkovou rezervaci + spoustu byrokratických těžkostí. Je nutné aspoň vyčkat, než Cetin modernizuje karty v dslamech na standardních ústřednách, což je částečně přislíbené tento rok. Výsledná rychlost však záleží na mnoha faktorech, zejména na délce vedení. Aktuálně se na víc než 100 Mbit v centru po xDSL nedostaneš, kdyžtak je (velmi) přibližné ověření na zrychlujemecesko.cz. Já zde mám 80/10 a jsem relativně blízko ústředně (cca 400 m).

Pomohla změna DNS?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

zkusil bych Firefox Nightly a aktivovat GPU akceleraci... Zkontroloval bych latenci disků a deaktivoval Superfetch/Sysmain, pak bych zkusil v ovladačích dát PhysX na grafiku... to by mělo dát dohromady ty videa...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Romantus97 napsal(a):

zkusil bych Firefox Nightly a aktivovat GPU akceleraci... Zkontroloval bych latenci disků a deaktivoval Superfetch/Sysmain, pak bych zkusil v ovladačích dát PhysX na grafiku... to by mělo dát dohromady ty videa...

Nezdá se mi, že by to mohlo mít víc příčin. Někde zakopaný pes bude.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mal som podobny problem ktory opisujes. 

Chyba bola vo windowse. Ked som nainstaloval nejaku verziu windows 10 z roku 2016 cca tak vsetko islo ako malo nebol ziadny problem, po aktualizacii sa vsetko sekalo, ked som zapol youtube cela stranka sekla, ked som otvoril facebook vsetko totalne seklo. Dialo sa to aj v programoch atd, jedina vec kedy to neseklo bolo ked som hral hry. Skus nejaku staru verziu windowsu.

Editoval(a) LukasV

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Jakub Kotrch napsal(a):

To vypadá, že bude ten problém no, jak si hodím starší verzi windows? Tyhle věci jsem nikdy nedělal.

Jednoduché to není, ale sám nevím, jak se to přesně dělá - kdyžtak si to najdi na Internetu nebo třeba odpoví někdo jiný. Problém je, že používání neaktualizovaných Windows zase přináší jiné problémy, které se už dnes mohou týkat i běžných uživatelů. Samozřejmě, používáš-li Internet obezřetně, je téměř nulová šance, že se staneš obětí nějakého útoku.

Nicméně já osobně mám aktuálně build 17134.648 a žádné problémy nepociťuji. Je možné, že nějaká určitá kombinace softwaru či hardwaru ti to tam rozhazuje, ale ono každý systém se chová trochu jinak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, jirkasta napsal(a):

Problém je, že používání neaktualizovaných Windows zase přináší jiné problémy, které se už dnes mohou týkat i běžných uživatelů. Samozřejmě, používáš-li Internet obezřetně, je téměř nulová šance, že se staneš obětí nějakého útoku.

Ono je tam skor problem, ze pri tej starej verzii mi skoro nic neslo kvoli starej zastaralej verzii a skoro vsetke programy odomna chceli update, inak boli nepouzitelne. 

No je potrebne tam povypinat aktualizacie aby sa to neaktualizovalo, skus toto video nasledne, mne to pomohlo, hlavne tie tasky.

Skus tu staru verziu niekde stiahnut na nete. Nasledne si ju aktivuj, nejakym klucom ktory mas a bude to OK.

Osobne neviem kde to stiahnes, ja mam jednu verziu windowsu na USB od roku 2016 cize ja som to instaloval z USB.

aj preto som na to dosiel. Mne osobne pred aktualizaciou windows nesekol nikdy, po aktualizacii to robilo permanentne.

momentalne mam novy build, a tu ide najnovsia verziu windowsu OK. (Pouzivam rovnake ssd a rovnake hdd) cize asi to bude nejakou konfiguraciou... boh vie s cim mal windows problem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď