Jump to content
Baader

PC pro Adobe Premiere, Photoshop

10 Příspěvků k tomuto tématu

Potřebuji poradit s výběrem co nejlevnější sestavy. Nejde mi o hry, ty nehraji. Co potřebuji je, aby se plynule přehrávalo video ve formát h.265 hevc 4K a dále, abych byl schopen toto video také editovat např. v Adobe Premiere. Ta editace ve 4K by byla jen okrajová. Převážně FHD. Nepotřebuji mašinu, na které to bude lítat, ale ani ne takovou, u které bych ztratil nervy při úpravě videa ve 4K. Jde najít co nejlevnější řešení. Video pro přehrávání/úpravu bude z dronu DJI Mavic 2 Pro. 

Na jednom foru jsme se o tom bavili a nakonec mi byla poskladana tato sestava:

https://www.czc.cz/c9khihsmt8jan9p74gjebeej33/seznam

Grafika zatim integrovana. Budu rad, kdyz mi to nekdo jeste zhodnoti, zda je to primereny vyber s ohledem na co nejnizsi cenu. Rad bych, aby byl take tichy provoz. 

Ze stareho PC vyuziji skrin Fractal Design DEFINE R2, SATA disky + SSD Crucial 128 GB .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Jako základ si myslím, že na budget editaci je tohle slušný. V podstatě jsou to první komponenty co by mi vypadli z hlavy kdyby jsi se na tohle zeptal. Jen to bude chtít co nejdřív přidat nějakou dedikovanou grafiku. Ideálně nVidii. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Jako základ si myslím, že na budget editaci je tohle slušný. V podstatě jsou to první komponenty co by mi vypadli z hlavy kdyby jsi se na tohle zeptal. Jen to bude chtít co nejdřív přidat nějakou dedikovanou grafiku. Ideálně nVidii. 

Nebude lepšia ta navi od amd alebo rx 570-580?

Editoval(a) AdrianSK
Spravovanie to furt opravuje

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, AdrianSK napsal(a):

Nebude lepšia ta navi od amd alebo rx 570-580?

Záleží co používáš za software, ale obecně ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za zhodnocení. Jinak jestli můžu požádat o nějaký tip na grafickou kartu za rozumnou cenu s ohledem na celkovou sestavu, kterou by využily produkty Adobe (Premiere, Photoshop). Další můj dotaz je, zda se vyplatí dávat dva disky NVMe do RAID 0 kvůli dosažení dvojnásobných hodnot čtení a zápisu, což při práci s videem je jistě důležitý faktor. Popřípadě toto využít i na systémový disk. Uvažoval jsem dát do RAID 0 2x  Samsung SSD 970 EVO, M.2 - 250GB a tím tedy teoreticky dosáhnout rychlostí čtení cca 6000 MB/s. Otázkou je, zda vybraná deska ASRock B360 Pro4 by takové rychlosti podporovala. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hele záleží jaký budget si vyhradíš. Myslím si, že by se k tomu hodila nějak GTX 1660 Ti nebo RTX 2060. Adobe na těhle kartách docela dost těží. Jinak nevím, jak velké jsou ty soubory se kterými pracuješ, ale zatím se mi u Adobe nějak extrémně neověřilo, že by tyhle disky pomáhaly. NVMe je dobrá volba, ale ten RAID je spíš už zbytečnost. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je pravda, že dávat 8 tisíc za grafiku je ranec. Je i nějaká levnější možnost, která by dávala smysl nebo by to nemělo moc význam?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, milanfon napsal(a):

Hele záleží jaký budget si vyhradíš. Myslím si, že by se k tomu hodila nějak GTX 1660 Ti nebo RTX 2060. Adobe na těhle kartách docela dost těží. Jinak nevím, jak velké jsou ty soubory se kterými pracuješ, ale zatím se mi u Adobe nějak extrémně neověřilo, že by tyhle disky pomáhaly. NVMe je dobrá volba, ale ten RAID je spíš už zbytečnost. 

Ja som mal problem pri photoshope že 16 gb ram išlo na 90+%

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Baader napsal(a):

Je pravda, že dávat 8 tisíc za grafiku je ranec. Je i nějaká levnější možnost, která by dávala smysl nebo by to nemělo moc význam?

Prosím? To jsou za grafiku dobré peníze. Takový základ, co bys do tohoto systému měl za grafiku investovat. Možná ti to nepřijde, ale fakt ji využiješ. 

Před 15 minutami, Momo Dajaký napsal(a):

Ja som mal problem pri photoshope že 16 gb ram išlo na 90+%

A co jsi v něm dělal?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, milanfon napsal(a):

Prosím? To jsou za grafiku dobré peníze. Takový základ, co bys do tohoto systému měl za grafiku investovat. Možná ti to nepřijde, ale fakt ji využiješ. 

A co jsi v něm dělal?

Profilovy obrázok na Twitch 256x256 pix/cm....nakoniec som zmenšil kvalitu (škoda že nemam oreginál ale vizera strašne)

IMG_20190314_210353.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit, nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď