Jump to content

26 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím,

potřeboval bych poradit s PC sestavou pro střih videi, modelování 3D a k ostatní výkonově náročnější práci. Zkrátka né pro hry.

Komponenty které jsem si vybral nejdete zde: https://www.czc.cz/8f4q2akaisiuj9nsicolte50u1/seznam

Dotazy:

• Bude sestava vhodná pro editaci videa a animace v programech jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Cinema 4D (v tomto pořadí priority)?
  • Je vhodný procesor pro tento typ práce? (Vím že Intel je pro Adobe vhodnější, ale potřebuji výkon za rozumný rozpočet. Volím správně, nebo je nějaký Intel za stejnou cenu lepší pro tento typ zátěže než Ryzen?)
  • Je vhodná grafická karta? (Nebude lepší více zainvestovat do procesoru než do grafiky?) (Nebude lepší pro moje účely spíše RTX 2060?)
  • Jsou všechny komponenty kompatibilní a stabilní?
  • Budou si RAMky povídat s procesorem a základní deskou při udávané frekvenci bez pádů.
  • Který komponent by se dal vyměnit za lepší v dané cenové hladině?

PS: Uže jsem podobný dotaz sem sepisoval, ale od té doby uplynulo více času a taky jsem vyměnil některé komponenty.

Předem děkuji za odpovědi...:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 6 minutami, Davidd napsal(a):

Zdravím,

potřeboval bych poradit s PC sestavou pro střih videi, modelování 3D a k ostatní výkonově náročnější práci. Zkrátka né pro hry.

Komponenty které jsem si vybral nejdete zde: https://www.czc.cz/8f4q2akaisiuj9nsicolte50u1/seznam

Dotazy:

• Bude sestava vhodná pro editaci videa a animace v programech jako Sony Vegas, Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Cinema 4D (v tomto pořadí priority)?
  • Je vhodný procesor pro tento typ práce? (Vím že Intel je pro Adobe vhodnější, ale potřebuji výkon za rozumný rozpočet. Volím správně, nebo je nějaký Intel za stejnou cenu lepší pro tento typ zátěže než Ryzen?)
  • Je vhodná grafická karta? (Nebude lepší více zainvestovat do procesoru než do grafiky?) (Nebude lepší pro moje účely spíše RTX 2060?)
  • Jsou všechny komponenty kompatibilní a stabilní?
  • Budou si RAMky povídat s procesorem a základní deskou při udávané frekvenci bez pádů.
  • Který komponent by se dal vyměnit za lepší v dané cenové hladině?

PS: Uže jsem podobný dotaz sem sepisoval, ale od té doby uplynulo více času a taky jsem vyměnil některé komponenty.

Předem děkuji za odpovědi...:)

Popravde zober R7 2700 X je len pretaktovana verzia a zobral by som rtx 2070

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, AdrianSK napsal(a):

zobral by som rtx 2070

Souhlasím taky bych vzal radši rtx 2070, a nějaký chladič CPU, jinak si myslím že vpohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já bych vzal jinej zdroj, podle toho co jsem slyšel je evga docela hlučná oproti konkurenci. Třeba takový seasonic Focus plus gold 650w (ten se poslední dobou nějak zdražil, ne?) nebo Corsair RM650x.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, Lukáš Lojda napsal(a):

Souhlasím taky bych vzal radši rtx 2070....

Taky s vámi souhlasím, ale můj rozpočet je max. 35 000 Kč. (Musel bych tedy něco vyměnit.)

Je tedy gtx 1070 TI správnou volbou, nebo bych měl zvolit rtx 2060 či nějakou pracovní grafiku, která je přímo určená pro střih videa? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Davidd napsal(a):

Taky s vámi souhlasím, ale můj rozpočet je max. 35 000 Kč. (Musel bych tedy něco vyměnit.)

Je tedy gtx 1070 TI správnou volbou, nebo bych měl zvolit rtx 2060 či nějakou pracovní grafiku, která je přímo určená pro střih videa? 

Zober ryzen 7 bez x alebo ryzen 5 a zober tu 2070 cpu keď tak po 2-3 rokoch vymeniš

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, AdrianSK napsal(a):

Zober ryzen 7 bez x alebo ryzen 5 a zober tu 2070 cpu keď tak po 2-3 rokoch vymeniš

Není ale pro rendering a práci s videm potřebnější procesor?

Při testech je procesor většinou zatížen na 100% a grafika jen okolo 15%.

Opravdu je lepší zainvestovat do grafiky? Viděl jsem několik videi, kde porovnávají výkon několik let staré grafické karty a nynější grafiky a rozdíly jsou opravdu zanedbatelné:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Pokud hodně používáš Adobe tak bych šel spíše do Intelu

Co tedy potřebuji více, CPU nebo GPU?

Když jsem se díval po Intelu tak mi jako jediný vhodný procesor v cenovém horizontu přijde Intel Core i7-8700.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Davidd napsal(a):

Co tedy potřebuji více, CPU nebo GPU?

Když jsem se díval po Intelu tak mi jako jediný vhodný procesor v cenovém horizontu přijde Intel Core i7-8700.

Radši procesor za chvíli něco pošlu (sestavu)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 39 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Tuhle variantu bych ti doporučil na práci v Adobe je dobrý Intel https://www.czc.cz/2l04p04qlogg6aom5nhis2a1bd/seznam

Za 38K se to vyplatí ale dá se ušetřit na desce a na chlazení

Moc díky za snahu najít vhodné komponenty ale já bohužel nemám nafukovací peněženku takže se musím držet pod 30k.

Spíše mě zajímá jestli se vyplatí koupit GTX 1070 Ti nebo jít spíše do levnější a papírově horší RTX 2060?

Neznamená u CPU více jader větší výkon (i přes nižší frekvenci)? Navíc nechci primárně využívat programy od Adobe ale spíše Sony Vegas a jiné.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, Davidd napsal(a):

Moc díky za snahu najít vhodné komponenty ale já bohužel nemám nafukovací peněženku takže se musím držet pod 30k.

Spíše mě zajímá jestli se vyplatí koupit GTX 1070 Ti nebo jít spíše do levnější a papírově horší RTX 2060?

Neznamená u CPU více jader větší výkon (i přes nižší frekvenci)? Navíc nechci primárně využívat programy od Adobe ale spíše Sony Vegas a jiné.

Promiň myslel jsem že je limit 35K. No tak pokud používáš i ostatní tak vezmi to co ti radili kluci 2700

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Promiň myslel jsem že je limit 35K. No tak pokud používáš i ostatní tak vezmi to co ti radili kluci 2700

Jeje, to je moje chyba, je to 35k. Omlouvám se.mFacepalmm

Bude teda k 2700X stačit chladič v balení? Slyšel jsem že přibalený chladič je dobrý a že se vyrovná chladičům v cenovém rozsahu do 1000 Kč. Vyšší částku si stejně nemůžu v rozpočtu dovolit, takže otázka tedy zní, jestli to má smysl investovat do dalšího chladiče, když budu CPU přetaktovávat jen výjimečně a to jen na pár hodin při renderingu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Davidd napsal(a):

Bude teda k 2700X stačit chladič v balení? Slyšel jsem že přibalený chladič je dobrý a že se vyrovná chladičům v cenovém rozsahu do 1000 Kč. Vyšší částku si stejně nemůžu v rozpočtu dovolit, takže otázka tedy zní, jestli to má smysl investovat do dalšího chladiče, když budu CPU přetaktovávat jen výjimečně a to jen na pár hodin při renderingu.

Pokud tě tlačí rozpočet, ber 2700 bez X:D

Editoval(a) Dave 04
IDK

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, Davidd napsal(a):

Jestli chceš tak můžu tu sestavu s 8700K zmenšit na 35K. Ale Ryzen 2700x taky nebude špatná volba

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Davidd napsal(a):

Vzheldem k programům co používáš bych šel taky do RTX 2070. Minimálněu afteru a premieru ti to dost pomůže (CUDA a grafická akcelerace)

P.s grafická akcelerace umí docela pomoc (min u adobe určitě), hlavně při renderu

Editoval(a) Každý za barem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Každý za barem napsal(a):

Vzheldem k programům co používáš bych šel taky do RTX 2070. Minimálněu afteru a premieru ti to dost pomůže (CUDA a grafická akcelerace)

P.s grafická akcelerace umí docela pomoc (min u adobe určitě), hlavně při renderu

Jo, ale vyplatí se zhoršit výkon procesoru ve prospěch grafiky?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Jestli chceš tak můžu tu sestavu s 8700K zmenšit na 35K. Ale Ryzen 2700x taky nebude špatná volba

Díky za nabídku, ale byl bych raději, kdyby se zdokonalila moje sestava.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co si myslíte o mé předminulé otázce:

Před 18 hodinami, Davidd napsal(a):

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Davidd napsal(a):

Super.

Vybral jsem správně ramky? Mohl bych se stabilně dostat alespoň na 3 000Mhz?

Predatorky jsou v pohodě 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď