Jump to content
jirkasta

Samsung 970 EVO Plus

13 Příspěvků k tomuto tématu

Udělal jsem si radost a za 3500 Kč jsem si v CZC zakoupil nový M.2 SSD disk, 970 EVO Plus vydaný v únoru o kapacitě 500 GB. Asi tu nebudu dělat žádné rychlostní testy a podobně, jen uvedu oficiální čísla od výrobce:

• Rychlost sekvenčního čtení: 3,5 GB/s
  • Rychlost sekvenčního zápisu: 3,2 GB/s (500 GB verze)
  • IOPS: cca 500 000
  • MTTF: cca 1,5 milionů hodin
  • Udržitelný zápis: 900 MB/s
  • Spotřeba při čtení/zápisu: 6 W

Již instaluji na disk World of Tanks a časem nainstaluji i další náročné hry typu GTA 5 a Kingdom Come, nyní bych se však rád podělil o svůj strastiplný příběh při instalaci :D

Začalo to kompletním odprášením bedny, při které jsem vysál snad nejvíc prachu za dobu existence PC vůbec (dlouho jsem to neotevíral). Následně jsem zkontroloval, zda nejsou ostatní disky zapojeny do Sata 1 nebo 6, neboť při zapojení M.2 disku do libovolného slotu se tyto Saty deaktivují. Nebyly. V CZC evidentně technik nebyl blbec a schválně je zapojil jinam, což jsem docela ocenil. Pak už to bylo trochu horší.

Nejdříve jsem zjistil, že nejsem schopen ani náhodou odšroubovat horní šroubek držící kartu správně ve slotu. Buď šel šroubek celý přímo z desky, nebo nic. Zřejmě ho tam někdo při montáži festově namontoval, nebo se nějak zpekl teplem grafiky... Každopádně jsem se s tím mrdal hezkých 20 minut, než mě napadla spásná myšlenka, a sice že vyzkouším šroubek u druhého M.2 slotu. Ten jako zázrakem šel úplně v pohodě.

Tak jsem šroubek vymontoval, přendal do slotu, který jsem chtěl použít a mohl jsem zahájit vlastní nasazení karty do slotu. Potíž číslo 2 byla v tom, že nevlastním magnetický šroubovák, což je docela velký hendikep, je-li potřeba strčit ruku mezi mohutnou grafiku a zdroj... Musím se pochlubit, ten třímilimetrový šroubek jsem nakonec namontoval na druhý pokus!

A ve finále jsem ze sebe udělal úplného idiota. Ve Windows totiž nebyl vidět, přičemž jsem se zhrozil. A hádejte proč? Trvalo mi 3 minuty, než mi došlo, že by bylo fajn nainstalovat nějaký ovladač a dalších 5 minut mi trvalo, než jsem zjistil, že se musí ještě donastavit ve Správě disků... No nevím, co k tomu povědět :D

Až ho pořádně herně prozkouším, dám vědět další výsledky.

5-GXUClp373A6_UMaNrm2U8xLQPHgIOgrFXbsNKYUGO7SJAdZ1m1-tlgzuYcN0TngViyZkcmK8Rb6dKpkKOapPmaOI98_U2WgWoxwJkY4QJAomHJalkwn4UfocozfxAjngUM85bQa-xqJ1oODwcN7aYRKxTVsPboUUbhFl4BkpLjuZn3Dp6rwbmZ_qRPQ-U-xU802v50JKupFX1UNSfdqT-RzEytEoILbnSGlOSU93OzYUz9cedeo5fnp7MZvbKc9y1C4TXXV4PDMUuzn2SIzg3-EvYcZtqyWeD6JN-o-2AB1wwJQYawzxOUo_1hj02Z6gzv-xHCNgBRk93Hn9qPPUtkZ-VDsfCXPJ6BgWynq_1omli83lthlfqqtiScXf_XUv5dt-wUGpOh9f5N43dOgCo-Ow0WON43qf81qmbUotz5t3EeUWnUEXBRcEGw2XQuHdmQowXdqAu5gXfAUMhcoLz3onLt9SSOvz0pvDqC2phJVMMfTfL7uig9_YL5nD_IG-AZnaKn48NZk7zPGCrnd6y2OAiWXraBIT6s9ofEqbUeL8LdGGi3TMx8HBQJwIbQtsVUz8VUjmihmG9N7NsVO-YR52QyRMR-7z166qkB37ISfqcMCcrGSpnXTQCwpgBo-n0gnYb2ZLqolrL3V1P0V0Co0u0oaEBH=w1292-h970-no

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tak zatím mohu říct, že u WoT načítá mapu PC náhle zhruba 4x-5x rychleji. Ze 30 lidí jsem nejednou načten první :D

• Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, jirkasta napsal(a):

jsem zkontroloval, zda nejsou ostatní disky zapojeny do Sata 1 nebo 6, neboť při zapojení M.2 disku do libovolného slotu se tyto Saty deaktivují. Nebyly. V CZC evidentně technik nebyl blbec a schválně je zapojil jinam, což jsem docela ocenil. 

Ja som to mal od Czc zapojene v tom zlom slote 😂(dva dni bez HDD)

Potíž číslo 2 byla v tom, že nevlastním magnetický šroubovák, což je docela velký hendikep, je-li potřeba strčit ruku mezi mohutnou grafiku a zdroj... Musím se pochlubit, ten třímilimetrový šroubek jsem nakonec namontoval na druhý pokus!

Ja na asi štvrty pokus pozhodeni druhej bočnice

A ve finále jsem ze sebe udělal úplného idiota. Ve Windows totiž nebyl vidět, přičemž jsem se zhrozil. A hádejte proč? Trvalo mi 3 minuty, než mi došlo, že by bylo fajn nainstalovat nějaký ovladač a dalších 5 minut mi trvalo, než jsem zjistil, že se musí ještě donastavit ve Správě disků... No nevím, co k tomu povědět :D

Mne to fungovalo hňeď bez doinštalovavania v Windowse ale asi preto že ako prve som si naňho nainštaloval systém 

5-GXUClp373A6_UMaNrm2U8xLQPHgIOgrFXbsNKYUGO7SJAdZ1m1-tlgzuYcN0TngViyZkcmK8Rb6dKpkKOapPmaOI98_U2WgWoxwJkY4QJAomHJalkwn4UfocozfxAjngUM85bQa-xqJ1oODwcN7aYRKxTVsPboUUbhFl4BkpLjuZn3Dp6rwbmZ_qRPQ-U-xU802v50JKupFX1UNSfdqT-RzEytEoILbnSGlOSU93OzYUz9cedeo5fnp7MZvbKc9y1C4TXXV4PDMUuzn2SIzg3-EvYcZtqyWeD6JN-o-2AB1wwJQYawzxOUo_1hj02Z6gzv-xHCNgBRk93Hn9qPPUtkZ-VDsfCXPJ6BgWynq_1omli83lthlfqqtiScXf_XUv5dt-wUGpOh9f5N43dOgCo-Ow0WON43qf81qmbUotz5t3EeUWnUEXBRcEGw2XQuHdmQowXdqAu5gXfAUMhcoLz3onLt9SSOvz0pvDqC2phJVMMfTfL7uig9_YL5nD_IG-AZnaKn48NZk7zPGCrnd6y2OAiWXraBIT6s9ofEqbUeL8LdGGi3TMx8HBQJwIbQtsVUz8VUjmihmG9N7NsVO-YR52QyRMR-7z166qkB37ISfqcMCcrGSpnXTQCwpgBo-n0gnYb2ZLqolrL3V1P0V0Co0u0oaEBH=w1292-h970-no

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Načítání Kingdom Come se urychlilo na takovou úroveň, že se ani nezobrazí úvodní filmeček o Karlu IV. :D Načtení hry trvá v součtu cca 15 - 20 sekund.

U GTA 5 jsem zaznamenal asi nejmenší rozdíl oproti klasickému HDD, načítá se cca 30 - 40 vteřin.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Filip Ulrich napsal(a):

Taky nic :/

Tak to má asi @milanfon rozbitý, já fotku normálně vidím...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Ehm....? 

Jak jsem říkal, je tam "You shall not pass!" :kappaRoss:

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

Ehm....?

Já už to chápu... Z nějakýho důvodu se to tam zkopírovalo jako odkaz z Google Photos a ne jako upload na fórum pomocí Ctrl+V, jak to obvykle dělám.

20190311_124012.thumb.jpg.f5ef8c8d96a72ca48427d748e39a2df4.jpg

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.