Jump to content
Momo Dajaký

Nové SSD

9 Příspěvků k tomuto tématu

Čus mám HDD Baracuda a chcel som upgrade na ssd EVO 970, tak som ho založil do pc a HDD na ktorom je OS zmizlo . OS som už naištaloval na ssd ale v pc ten hardisc nezobrazuje a neviem kde ho pripojim /asi v BIOSe/?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

A nemáš ho náhodou zapojené do některého ze SATA portů, který je neaktivní, pokud je osazený M.2 slot? Zkus to schválně připojit jinam nebo si to ověř v manuálu od MB. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, TomAss Dokoupil napsal(a):

Hloupá otázka, ale jednou se mi to taky stalo.....připojil jsi k němu napájení 😁

napajanie čoho?? m.2 slot je na MB nema napajanie kablom....a HDD som používal az kým som nezapojil ssd 

Před 2 hodinami, milanfon napsal(a):

A nemáš ho náhodou zapojené do některého ze SATA portů, který je neaktivní, pokud je osazený M.2 slot? Zkus to schválně připojit jinam nebo si to ověř v manuálu od MB. 

To je možne ale neviem kde to zapnem pravdepodobne v biose ale neviem pod čím to mam hľadať....prečo zapojiť inam ked to 3 týždne funguvalo v pohode??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Momo Dajaký napsal(a):

.prečo zapojiť inam ked to 3 týždne funguvalo v pohode??

No jestli jest ale správně pochopil, tak pouze předtím než jsi tam hodil to NVMe, ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Momo Dajaký napsal(a):

Čus mám HDD Baracuda a chcel som upgrade na ssd EVO 970, tak som ho založil do pc a HDD na ktorom je OS zmizlo . OS som už naištaloval na ssd ale v pc ten hardisc nezobrazuje a neviem kde ho pripojim /asi v BIOSe/?

Nahlédl jsem do manuálu tvé základní desky (což by měl být první krok při řešení problémů - nahlédnout do manuálu) a dovolil jsem si malou koláž z manuálu a v ní i diagram, kdyby to nebylo jasné z textu.

Pokud jsi dal M.2 SSD do slotu M2A_SOCKET, tak se deaktivovaly SATA porty ASATA3 0/1. Pokud do toho druhého (M2B_SOCKET), tak se deaktivovaly SATA porty SATA3 2/3. Doporučuji HDD zapojit do jednoho z páru SATA portů SATA3 0/1 (ty vpravo dole na desce, kolmo trčící), protože ty se s žádným M.2 slotem nedělí o PCIe linky.

sataxm2.png

• Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Nahlédl jsem do manuálu tvé základní desky (což by měl být první krok při řešení problémů - nahlédnout do manuálu) a dovolil jsem si malou koláž z manuálu a v ní i diagram, kdyby to nebylo jasné z textu.

Pokud jsi dal M.2 SSD do slotu M2A_SOCKET, tak se deaktivovaly SATA porty ASATA3 0/1. Pokud do toho druhého (M2B_SOCKET), tak se deaktivovaly SATA porty SATA3 2/3. Doporučuji HDD zapojit do jednoho z páru SATA portů SATA3 0/1 (ty vpravo dole na desce, kolmo trčící), protože ty se s žádným M.2 slotem nedělí o PCIe linky.

sataxm2.png

Neviem ako si na to prišiel ale funguje to. Dik

2019.03.11-11.15.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Momo Dajaký napsal(a):

Neviem ako si na to prišiel ale funguje to. Dik

Přišel jsem na to po nahlédnutí do manuálu, který nalezneš ZDE. Doporučuji si jej přečíst před spaním. Od toho ty manuály jsou, aby se četly. Není to sice žádná beletrie, ale je tam dost užitečných informací ;)Kappa 

• Haha 4

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Přišel jsem na to po nahlédnutí do manuálu, který nalezneš ZDE. Doporučuji si jej přečíst před spaním. Od toho ty manuály jsou, aby se četly. Není to sice žádná beletrie, ale je tam dost užitečných informací ;)Kappa 

Ooo Angličtina ....počkám si na cz/sk vydanie audioknihy 😊

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď