Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

Nedávno jsem tady řešil problém s Coil Whinem, ale na nic se nepřišlo.

Mám tuhle sestavu:https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76676A70686F65774

Ve zkratce:

AMD Ryzen 5 2600

RX 590

650W Evga.

Počítač jsem kupoval před necelým měsícem a nechával jsem si ho sestavit. (necítil jsem se na to, že bych to dokázal dobře sestavit.)

Když zapnu jakoukoli hru začne se ozývat zvuk (máte ho dole jako video nebo jako zvuk),

Ten zvuk je poměrně hlasitý a bez sluchátek je počítač při zátěži nepoužitelný.

Je to mnohem horší než "šum" z větráků. Je to opravdu frustrující.

FPS jsem omezil jen na 60 a zapnul V-sync, ale nic pořád je to stejně špatné (tedy je to lepší než s "Unlimited FPS", ale pořád je to otřesné).

Zvuk je slyšet i ve sluchátkách, ale to není takový problém, protože prostě stačí odizolovat kabel, který vede od základní desky k přednímu panelu, ale nevím jak a čím :D

Neví tady někdo čím bych mohl "obmotat" ten kabel? (je to plochý kabel, má 8 žláz, ale je vcelku tenký).

Budu moc rád za jakékoli rady.

Nejlepší by bylo vyřešit to úplně, ale s tím, že bych odizoloval kabel a nebylo by to ve sluchátkách bych si zatím vystačil.

Ke konci jsem dal foťák blbě. v 0:10 je to slyšet nejlépe.

Editoval(a) Viktor Jumdo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Nemôže to byť vysokými otáčkami skús znižiť takt a uvidíš alebo otáčky môže zadrhavať o nejaký kábel alebo skús odpojiť a pripojiť všetky kabely

Editoval(a) AdrianSK

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Prečo si tú kartu behom 14 dní nevrátil bez udania dôvodu? To malo byť hneď prvé riešenie.

1 hour ago, AdrianSK napsal(a):

Nemôže to byť vysokými otáčkami skús znižiť takt a uvidíš alebo otáčky môže zadrhavať o nejaký kábel alebo skús odpojiť a pripojiť všetky kabely

Bohužiaľ ide o "pískanie" alebo skôr vibrovanie cievky, bežný elektromagnetický jav. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Roy napsal(a):

Prečo si tú kartu behom 14 dní nevrátil bez udania dôvodu? To malo byť hneď prvé riešenie.

Bohužiaľ ide o "pískanie" alebo skôr vibrovanie cievky, bežný elektromagnetický jav. 

Nech rozobere grafiku a pritlači ju tam kus viac alebo to je oveľa ťažšie ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, AdrianSK napsal(a):

🌚🌚

Vše jsem pečlivě překontroloval.

Větráky se ničeho nedotýkají.

Otáčky jsem snížil tak, aby teploty při hraní nepřesáhly 80° a aby bylo chlazení grafiky tiché.

Větráky to tedy nejsou.

Otáčky jsem poměrně nízké a větráků se nic nedotýká.

Když dám ruční nastavení a nastavím otáčky na maximum a na počítači nic nedělám, tak grafika jede na 2000 RPM, ale jen hučí "cvrlikání", které se ozývá při hraní není slyšet a to ani když si dám ucho k PC.

Snížení taktu pomohlo, ale aby jsem se Coil Whinu zbavil, tak jsem výkon grafiky musel snížit na méně než polovinu, takže pokud ten zvuk nechci slyšet musím snížit výkon grafiky na výkon 1050ti, což je smutné. To jsem si rovnou mohl koupit 1050ti a vyšlo by to na stejno :/.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Viktor Jumdo napsal(a):

🌚🌚

Vše jsem pečlivě překontroloval.

Větráky se ničeho nedotýkají.

Otáčky jsem snížil tak, aby teploty při hraní nepřesáhly 80° a aby bylo chlazení grafiky tiché.

Větráky to tedy nejsou.

Otáčky jsem poměrně nízké a větráků se nic nedotýká.

Když dám ruční nastavení a nastavím otáčky na maximum a na počítači nic nedělám, tak grafika jede na 2000 RPM, ale jen hučí "cvrlikání", které se ozývá při hraní není slyšet a to ani když si dám ucho k PC.

Snížení taktu pomohlo, ale aby jsem se Coil Whinu zbavil, tak jsem výkon grafiky musel snížit na méně než polovinu, takže pokud ten zvuk nechci slyšet musím snížit výkon grafiky na výkon 1050ti, což je smutné. To jsem si rovnou mohl koupit 1050ti a vyšlo by to na stejno :/.

Takže pomohlo ?ja som o Tom nepočul tak len tak som povedal ale som rád že pomohlo

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Roy napsal(a):

Protože jsem si počítač kupoval jako celek a u pc sestavy není možné vrácení do 14 dnů ani reklamace bez udání důvodu.

Jedině reklamace s důvodem a tu Alza vyřizuje do měsíce.

Reklamace celého počítače je stále možná, ale protože by trvala "do měsíce" tak se k této možnosti zatím nechci uchylovat.

Chtěl bych to vyřešit sám, až kdyby to opravdu nešlo tak bych se počítače vzdal na měsíc :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, AdrianSK napsal(a):

Takže pomohlo ?ja som o Tom nepočul tak len tak som povedal ale som rád že pomohlo

No pomohlo, ale polovina výkonu je pro mě absolutně nedostačující.

To jsem si rovnou mohl koupit slabší grafiku za 1/3 ceny :/ 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď