Jump to content
Petr Tryharder Malina

Praskání v reproduktorech

6 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravíčko, ve Čtvrtek (28.2.) jsem do počítače nainstaloval SSD disk do mé základní desky přes normální sata konektor. Po naformátování tohoto disku jsem nainstaloval Win 10 Pro a v tuto chvíli začali problémy - Jakmile pustím cokoliv na PC, co vydává nějakým způsobem zvuk (Ať to už je hudba, video, zkouška zvuku ve Windowsu atp.), tak reproduktory v pozadí ''praskají''. Všechny ovladače mám aktuální (Windowsu, Základní desky, Realtek HD, či další). Dále by jsem také chtěl podotknout, že tento problém jsem neměl na starých Windows 7 a starým diskem, na kterém jsem měl nainstalovaný operační systém. 

Budu rád za každý nápad či radu, jak tento problém vyřešit. (Do Windows 7 zpět jít nechci)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Zkus do výstupu na repro a pak místo repráků připojit sluchátka....vyloučíme problém na straně základní desky. Pak zkus repráky připojit třeba do mobilu a hýbat s nastavením hlasitosti.(PC nech vypnuté,ať je nic neruší... jestli není špatně něco u nich) 

Editoval(a) TomAss Dokoupil

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, TomAss Dokoupil napsal(a):

Zkus do výstupu na repro a pak místo repráků připojit sluchátka....vyloučíme problém na straně základní desky. Pak zkus repráky připojit třeba do mobilu a hýbat s nastavením hlasitosti.(PC nech vypnuté,ať je nic neruší... jestli není špatně něco u nich) 

Nuže. Vyzkoušel jsem přehodit Jack za Jack na sluchátkách a ve sluchátkách praská stejně jako v reproduktorech. Je ale divné, že u starých Win 7 Home Premium jsem tento problém neměl. Nemohl by být problém například s nekompatibilními ovladači pro Win 10 na integrovanou zvukovou kartu na základní desce? Plus k tomu všemu se mi v Google Chromu na YouTube začal posouvat zvuk, napříč videu.

Editoval(a) Petr Tryharder Malina

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 hodinami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Nuže. Vyzkoušel jsem přehodit Jack za Jack na sluchátkách a ve sluchátkách praská stejně jako v reproduktorech. Je ale divné, že u starých Win 7 Home Premium jsem tento problém neměl. Nemohl by být problém například s nekompatibilními ovladači pro Win 10 na integrovanou zvukovou kartu na základní desce? Plus k tomu všemu se mi v Google Chromu na YouTube začal posouvat zvuk, napříč videu.

Takže repráky jsou ok....no, jako že by takhle najednou začala zlobit zvukovka je dost nepravděpodobné, navíc, když se neotevírala bedna. A jestli se ti posouvá zvuk, tak je skoro tutovka, že je to widlema. Zkus stáhnout třeba starší ovladače. Kdyby to nepomohlo, tak jedině nějakou starší verzi Win10 nebo si počkat, jestli se to po další aktualizaci nespraví.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, TomAss Dokoupil napsal(a):

Takže repráky jsou ok....no, jako že by takhle najednou začala zlobit zvukovka je dost nepravděpodobné, navíc, když se neotevírala bedna. A jestli se ti posouvá zvuk, tak je skoro tutovka, že je to widlema. Zkus stáhnout třeba starší ovladače. Kdyby to nepomohlo, tak jedině nějakou starší verzi Win10 nebo si počkat, jestli se to po další aktualizaci nespraví.

Už jsem to opravil, stačilo v nastavení Windowsu nastavit ''Minimální stav procesoru'' na hodnotu 100% z 5%. I tak děkuji za tvůj čas a rady.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Už jsem to opravil, stačilo v nastavení Windowsu nastavit ''Minimální stav procesoru'' na hodnotu 100% z 5%. I tak děkuji za tvůj čas a rady.

Tak ono když u Win10 přestane něco fungovat, tak to bývá zpravidla po aktualizaci. Super, že jsi problém vyřešil....ať jich máš do budoucna co nejmíň.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď