Jump to content
Eduard Pitka Jr.

After Effects/ Premiere Pro (4K video) Workstation a zároveň PC na hraní her.

25 Příspěvků k tomuto tématu

Zde máš pozměněnou sestavu, pokud budeš hrát a stříhat, tak bys měl jít do ryzenu. Tvoje vybrané RAM nejsou špatné, ale pro nejlepší kompatibilitu jsem tam dal G.Skill FlareX, které jou také přímo určené pro AMD. Musel jsem také pozměnit zákl. desku, pokud ti nevadí ztráta pár konektorů a ztráta možnosti připojení wi-fi, tak můžeš vzít tuto desku: https://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-x470-gaming-k4-amd-x470/235312/produkt, která je celkem o dost levnější, takže si pak k počítači můžeš koupit rohlíky (můžeš si koupit usb wifi adaptér, pokud budeš chtít bezdrátové připojení). SSD, které jsem ti vybral by mělo být to nejlepší, které se dá sehnat (podle stránky tomshardware). Bohužel ti neporadím se skříní a ventilátorama, ale kvalitní skříně začínají tak od 2k, takže bych ti doporučil hlavně tuhle: https://www.czc.cz/be-quiet-pure-base-600-okno-cerno-oranzova/208709/produkt (ale neber to jako primární skříň, kterou chceš, ještě se tu kdyžtak někoho zeptej). A to je asi tak všechno :). 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
1 hour ago, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

Ahoj, budu si teď v březnu stavět nový PC. Bude to workstation a zároveň gaming PC. Co vyměnit? Popřípadě tipy na zlevnění sestavy jsou vítány. :)

Práce -> After Effects, Premiere Pro, Houdini a popřípadě Blender

https://www.czc.cz/280s6h22agi2ubmvmvl1bi1aig/seznam

Tvoje sestava mi přijde v pohodě. Když vidím 750W zdroj a 9900K tak asi bude budoucí upgrade grafiky. Jenom bych vyměnil desku. Pokud ale nebudeš v budoucnu upgradovat tak ti stačí 9700K a zdroj by nemusel být 750W. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Trenux napsal(a):

pokud budeš hrát a stříhat, tak bys měl jít do ryzenu

Tomu intelu Core i9-9900K ryzen 2700X nemůže na práci s videem konkurovat a na hraní už vůbec ne. Když AMD tak Threadripper 2950X, ale ten už je cenou jinde.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@Vojtěch Šokala @westikkrystof(Kim Jong-Il :D), uchladí ta Noctua tu i9?

No v zátěži budeš mít přibližně 70 stupňů pokud vodní tak asi krakena a nejlépe skříň R6 nebo Define, Meshify C (Pokud bys chtěl vodní chlazení)

Editoval(a) Vojtěch Šokala

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Před 37 minutami, Trenux napsal(a):

Zde máš pozměněnou sestavu, pokud budeš hrát a stříhat, tak bys měl jít do ryzenu

mam ryzen 1800x, pracujem v programom AE, premiere pro a cinema 4d + blender. ryzen to zvlada fajn, v kombinacii s rtx 2070 v AE taktiez je to fajn, no mohlo by to byt ovela lepsie avsak verim ze intel by to zvladol o sakra dost lepsie co sa tyka tychto prac. a hlavne Adobe programov. cize v tomto stebou nesuhlasim, a ak by som mal osobne vacsi rozpocet, tiez by som siel do intelu co sa tyka procesoru pre tieto programy... Aj ked aj ja som fanusik AMD, tak intel s najnovsou radou vyhrava pre takuto pracu v tychto programoch. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@Vojtěch Šokala, ahoj, co říkáš na tuhle desku? Ta ASRock momentálně není dostupná a ASRocku moc nevěřím. :D

AsRock je myslím podznačka Asusu:D, takže se není čeho bát

Ta Msi je myslím taky celkem v pohodě:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na Adobe to chce ten Intel. 9900K mi přijde jako dobrá volba. Hlavně taky Ryzen se moc nemá rád s Linuxem. Každopádně ta MSI deska se mi zdá hezká. Spíš bych se ale zamyslel nad tím chlazením, protože mám pocit, že tu Noctuu do H500 nenarveš. Spíš bych se pohládnul po nějakém AiO. Třeba NZXT X52.

Před 11 hodinami, Dave 04 napsal(a):

AsRock je myslím podznačka Asusu:D, takže se není čeho bát

Už dávno ne. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@milanfon, podle CZC má 165 mm prostor na chladič, , což ta noctua má přesně, myslíš, že to bude problém?

Ja mam h500 a pouzivam fera 3 v2 ktora ma 155mm a je to len tak tak.. popravde neviem ci tych 10mm naviac tam vojde. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

@milanfon, podle CZC má 165 mm prostor na chladič, , což ta noctua má přesně, myslíš, že to bude problém?

No ale určitě nebudeš mít větrák na nejnižší pozici a to bude problém. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Eduard Pitka Jr. napsal(a):

Ta moje RG4T udává 159mm a mám v ní Be Quiet! DRP4, který má 162,8mm, takže těmhle údajům moc nevěřím

Editoval(a) Filip Ulrich
Autokorekce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Filip Ulrich napsal(a):

Ta moje RG4T udává 159mm a mám v ní Be Quiet! DRP4, který má 162,8mm, takže těmhle údajům moc nevěřím

Hele tak asi jsem měl H500 v rucew a vím, že s D15 tam budeš mít problémy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, milanfon napsal(a):

Hele tak asi jsem měl H500 v rucew a vím, že s D15 tam budeš mít problémy.

Klídek :) já vím že jsi jí měl, jen jsem chtěl podotknout, že rozměry, které udávají, nemusí odpovídat realitě

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Plechy nejde dávat na milimetr přesně a někteří výrobci odlišné kusy pustí do světa, šel bych buď do větší case nebo Krakena

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď