Jump to content

Recommended Posts

Zdravim, 

hledam nejaky program ktery je schopen ukazovat teploty a hardware. 

Stahnul jsem si Speccy a pripada mi ze to nefunguje. U GPU mi ukazuje 4095MB pameti, pritom mam 8GB grafiku a u frekvenci u ram 1330.6 coz mi prijde jako kdyby ukazovala jen pulku, jelikoz RAM jsem nataktoval na 2666 MHz.. 

No a k tomu se vaze dalsi otazka.. proc nemuzu dostat vyssi takt z Ramek :( (Vengeance LPX 3000MHz + Ryzen 5 1600x) vim ze nejsou uplne idealni k Ryzenu, ale mel jsem tuseni ze tech 29xxMHz by meli zvladat.. 

jeste me tak napadlo, jestli to bude vubec poznat, tech cca 300MHz.. mam tuseni ze ne :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Tu VRAM nechápu.

Normální DDR(x) RAM může ukazovat poloviční frekvenci, protože na ni ve skutečnosti pracuje ve dvou "vrstvách" vedle sebe.

To, že se nedostaneš přes 2933MHz, neznamená, že se musíš dostat k nim. S dobrým kusem by se teoreticky dalo taktovat i výš. 

U Ryzenu bych frekvenci RAM nepodceňoval, alespoň do 3200MHz se dá ten rozdíl poznat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, Slada66 napsal(a):

rekvenci u ram 1330.6

U RAM to vždy ukazuje poloviční takt, kvůli tomu, jak RAM funguje. Jen u Intelu je to trochu složitější. Tam to pak začne přeskakovat na takt severního můstku.

Před 21 hodinami, Slada66 napsal(a):

29xxMHz by meli zvladat.. 

No to taky záleží na tom, jakou máš desku. Zkus na ty RAMky hodit 1,3V a mohlo by to fungovat. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Desku mam ASUS PRIME X-370-PRO.. tak pak mrknu na zvyseni taktu RAM. 

A hlavne porad nechapu tu grafiku :( 

je jina moznost jak tohle zkontrolovat? 

diky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Slada66 napsal(a):

diky

Grafika GTX 1070? Mě to ukazuje to samé. Souvisí to s retardovaností jednotlivých programů.... Použij třeba GPU-Z a můžeš si bejt jistej

DassBullsheize.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 10. 10. 2017 at 22:40, Slada66 napsal(a):

diky

Jako každopádně s nejnovějším BIOSem mi tam Vengeance jedou na 2933 MHz a to dokonce ty se základem na 2400 MHz, takže ty to se svými 3000 MHz musíš určitě dát Napětí doporučuji 1,29V.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Proste nic z těch Ramek to nemůžu dostat.. opravdu kam jsem se nejdál dostal je 2666 při napájení 1.35 (to bylo automaticky nastaveno)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 minutami, Slada66 napsal(a):

Proste nic z těch Ramek to nemůžu dostat.. opravdu kam jsem se nejdál dostal je 2666 při napájení 1.35 (to bylo automaticky nastaveno)

A jaké tam máš nastavené časování. Zkoušel jsi ho snížit?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bohuzel ted nebyl moc cas tak jsem to nezkousel, mrknul jsem na casovani a to je nastavene na 15-17-17-17-35, ale na kolik bych ho mel snizit to nemam tuseni. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teď jsem updatoval BIOS a pořad to nejde je nedostanu se přes 2666, byla tam (po updatu možnost taktovat ramky na 2800 ale to se drží zuby nehty a sem tam mi to spadne.. jo a automaticky místo zvolilo napětí na 1.45 což jsemsnizil na 1.3 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 11/1/2017 at 23:55, Slada66 napsal(a):

Teď jsem updatoval BIOS a pořad to nejde je nedostanu se přes 2666, byla tam (po updatu možnost taktovat ramky na 2800 ale to se drží zuby nehty a sem tam mi to spadne.. jo a automaticky místo zvolilo napětí na 1.45 což jsemsnizil na 1.3 

Tak to jsi nejspíš chytil kusy s nějakými Hynix C-die nebo podobnými čipy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...