Jump to content
Robin Kraj

Žluté Blikání Zkl. Desky

Recommended Posts

Zdravím,

mám problém se základní deskou GIGABYTE AORUS B450 ELITE. Po odpojení z napájení začne každých 45s. žlutě blikat RGB aorus logo, když PC zapnu zpět do napájení, blikne bíle, potom už nebliká. Při zapnutí vše funguje podle RGB FUSION. PC mám 5 měsíců a při každodenním vypínáním zásuvky (mám hlučné trafo na reprácích) jsem si tohohle nikdy nevšiml, takže bych neřekl, že to deska dělala od začátku. Na netu jsem se dočetl, že může být problém někde v HW při hrách ani benechmarcích PC žádné problémy nedělá.

SESTAVA:

AMD Ryzen 5 2600

GIGABYTE B450 AORUS ELITE 

GIGABYTE GTX 750

Patriot VIPER LED 16GB (2x8GB) DDR4 2400mhz

Aerocool KCAS 500W 80 Plus Bronze

Předem moc děkuji za všechny rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 12 hodinami, Robin Kraj napsal(a):

Zdravím,

mám problém se základní deskou GIGABYTE AORUS B450 ELITE. Po odpojení z napájení začne každých 45s. žlutě blikat RGB aorus logo, když PC zapnu zpět do napájení, blikne bíle, potom už nebliká. Při zapnutí vše funguje podle RGB FUSION. PC mám 5 měsíců a při každodenním vypínáním zásuvky (mám hlučné trafo na reprácích) jsem si tohohle nikdy nevšiml, takže bych neřekl, že to deska dělala od začátku. Na netu jsem se dočetl, že může být problém někde v HW při hrách ani benechmarcích PC žádné problémy nedělá.

SESTAVA:

AMD Ryzen 5 2600

GIGABYTE B450 AORUS ELITE 

GIGABYTE GTX 750

Patriot VIPER LED 16GB (2x8GB) DDR4 2400mhz

Aerocool KCAS 500W 80 Plus Bronze

Předem moc děkuji za všechny rady.

Takze pokud jsem to pochopil, tak když výkonem z napájení PC tak ti jednou blikne a, potom při vypnutí znova? Já měl totiž, třeba problém s tím, že když jsem, PC vypnul, tak mi svítila deska, stačilo jen v RGB Fusion nastavit původní nastavení. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchC Myslím že to autor myslel tak, že po vypnutí pc mu v pravidelných intervalech bliká. Ale jinak tvé řešení je rozhodně dobrý nápad.

Ještě mě napadá zda to nemůže souviset s ErP.

"" ErP Support determines whether to let the system consume less than 1W of power in S5 (shutdown) state. When the setting is enabled, the following four functions will become unavailable: PME Event Wake Up, Power On By Mouse, Power On By Keyboard, and Wake On LAN. "" 

Protože mi to přijde dosti podobné tomuto: https://forums.tomshardware.com/threads/motherboard-remains-powered-after-shutdown.2438833/

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 22. 2. 2019 at 10:15, Dangel napsal(a):

@Dangel

RGB FUSION jsem deaktivovat zkoušel bez efektu, dneska jsem nakoukl do BIOSu a nejsem si úplně jistý co přesně zkusit, posílám raději fotku.

Abych to teda upřesnil pokud je PC zapojený všechno je OK jakmile ho odpojím z elektřiny tak začne blikat to RGB Aorus logo žlutě.

Ještě jednou děkuji.P_20190226_173054.thumb.jpg.2378868001fa12cdebb01c3010442dd2.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ehhh?? To jako že to začne blikat až PO odpojení od sítě? to je tochu divný ne?  Kde to teda bere energii

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...