Jump to content

Recommended Posts

Napřed se zeptám: chceš Intel nebo bys byl ochotný zkusit AMD?

Sestava by fungovala, ale myslím že někdo ti tu sestaví lepší (mně se nechce)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 16 hodinami, Jakub Žák napsal(a):

Ahoj, mohli byste mi prosím poradit zda je tato sestava OK? Kdyžtak kde případně ušetřit a jestli něco není špatně.

Díky

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76676B6E6D6A637D7

Dobrá, takže já to zkusím jinak než Dave 04.

Sestava OK není, protože za tu cenu by si měl minulý rok ještě v létě I8-8700K, která má vyšší výkon, takže první mínus. Desku máš pro procesor s odemčeným násobičem, tedy ''K'' verzí, což ty nemáš. Zdroj nic moc, ale dá se použít, akorát si myslím, že v budoucnu tě čeká jeho upgrade za pár let. GPU není zlá, ale ten chladič mi nepřijde jako nejlepší varianta, šáhl bych po DUAL/TRIO chlazení, ramky nízká frekvence, bude ti to brzdit CPU. Celkově to nevypadá zle, asi by to i fungovalo, ale za ty prachy bych to možná hodil na skládku.

Doporučuji ti vřele, aby sis to promyslel, protože tohle jsou vyhozený peníze a za rok-dva budeš litovat, že si tohle udělal, protože můžeš mít kvalitnější sestavu, která bude mít možnost upgradu v budoucnu a nebudeš muset měnit celý PC a začínat od nuly.

Takže ti rád pomůžu a navrhuji ti AMD, větší výkon díky GPU RTX 2080, kvalitnější komponenty (možnost upradu jen těch, u kterých to bude za pár let nutno).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Jakub Žák napsal(a):

OK to vypadá dobře. Ale neni ten CPU horší? Zvládlo by to v budoucnu např. upgrade na RTX 2090 atd?

1. 2090 je nepravděpodobná, ale pkchybuji že by se dělala nová pci-e, takže na 99% ti to umožní dát tam novou grafiku (úplně stejná pravděpodobnost jako u intelu)

2. Ne není to horší. De facto je to to samé, ne-li lepší za nižší cenu 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Jakub Žák napsal(a):

OK to vypadá dobře. Ale neni ten CPU horší? Zvládlo by to v budoucnu např. upgrade na RTX 2090 atd?

Ano, CPU je výkonnostně horší, ale o to se postará silnější GPU. V budoucnu se určitě vyplatí upgradovat jak CPU, tak desku a GPU. Nic víc nebudeš potřebovat podle nýnejších informací co se týká budoucna.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Jakub Žák napsal(a):

kámo na ten ryzen 5 vám seru, ve hrách jede skoro stejně jak i7 2600k z roku 2011

Ok ale když chceš PC na hry tak si klidně kup lepší CPU než grafiku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Jakub Žák napsal(a):

kámo na ten ryzen 5 vám seru, ve hrách jede skoro stejně jak i7 2600k z roku 2011

To je tak, když lajk ví všechno. Víš vůbec, že většinu výkonu PC dělá grafika? Nevíš, protože hlavu nepoužíváš. Pokud se chceš takhle chovat, tak radši běž jinam, uděláš dobře jak nám, tak, sobě  

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Není důvod být zbytečně agresivní @VojtěchC On v důsledku má pravdu.. ano.. Ryzeny jedou ve hrách skoro stejně jako 3. Generace Íček... protože je to ve většině případů jedno... Největší rozdíl ti @Jakub Žák vznikne stejnak ve hrách typu CS:GO, které je graficky nenáročné a tak záleží na tom, kolik FPS stíhá CPU "předat".

Tebou původně navrhovaná sestava není ZAS tak špatná, jen si myslím že vzhledem k tomu že je to Intel bys pro ne-K procák měl vzít trochu levnější desku nebo si 3k připlatil a vzal to Kčko. Zároveň souhlasím s ostatními v tom, že bys měl vzít lepší chladič na Grafiku protože karty tebou vybraného typu jsou jednou z nejhlučnějších a nejteplejších co můžeš vybrat. 

Chybí ti tam větší uložiště na hry.

Každopádně když tam vidím tu RTX 2070 tak mám skoro nutkání se zeptat v jakém rozlišení hodláš hrát, a zda to pro FHD přeci jen není trochu moc.. ale což.. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Dangel napsal(a):

Není důvod být zbytečně agresivní @VojtěchC On v důsledku má pravdu.. ano.. Ryzeny jedou ve hrách skoro stejně jako 3. Generace Íček... protože je to ve většině případů jedno... Největší rozdíl ti @Jakub Žák vznikne stejnak ve hrách typu CS:GO, které je graficky nenáročné a tak záleží na tom, kolik FPS stíhá CPU "předat".

Tebou původně navrhovaná sestava není ZAS tak špatná, jen si myslím že vzhledem k tomu že je to Intel bys pro ne-K procák měl vzít trochu levnější desku nebo si 3k připlatil a vzal to Kčko. Zároveň souhlasím s ostatními v tom, že bys měl vzít lepší chladič na Grafiku protože karty tebou vybraného typu jsou jednou z nejhlučnějších a nejteplejších co můžeš vybrat. 

Chybí ti tam větší uložiště na hry.

Každopádně když tam vidím tu RTX 2070 tak mám skoro nutkání se zeptat v jakém rozlišení hodláš hrát, a zda to pro FHD přeci jen není trochu moc.. ale což.. 

Zřejmě nevíš, co pojem agresivní znamená. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Nevíš, protože hlavu nepoužíváš. Pokud se chceš takhle chovat, tak radši běž jinam, uděláš dobře jak nám, tak, sobě  

Tohle mi jako Agresivní chování přijde dostatečně...

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 54 minutami, Dangel napsal(a):

Tohle mi jako Agresivní chování přijde dostatečně...

Kdybych byl agresivní, tak bych mu napsal, at jde doprdele a ještě mu vynadám do dementů a debilů. Právě jeho chování nebylo vhodné a on je ten, kdo by měl být upozorněn. Nechápu, jak člověk jako ty může být administrátor, když káráš lidi, který nic špatného neudělali. Člověk, který má na něco dohlížet a má, pravomoce má používat více rozum, než emoce. 

A stále nevíš, co, znamená pojem agresivní,ale dále už to řešit nebudu, je to mimo vytvořeného tématu. :)

Editoval(a) VojtěchC
  • Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 21. 2. 2019 at 3:16, Jakub Žák napsal(a):

Jinak  @VojtěchC Má pravdu... Taky se ten názor dal sdělit umírněněji.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 21. 2. 2019 at 9:18, VojtěchC napsal(a):

To je tak, když lajk ví všechno. Víš vůbec, že většinu výkonu PC dělá grafika? Nevíš, protože hlavu nepoužíváš. Pokud se chceš takhle chovat, tak radši běž jinam, uděláš dobře jak nám, tak, sobě  

Pokud Vojtěchu nejsi vystudovaný Inženýr se vzděláním v oboru výpočetní techniky a dlouholetou praxí, tak si taky laik, stejně jako mi všichni ostatní tady. Jediné co máme, jsou nějaké ty osobní zkušenosti, který jsou pro předání to nejcennější, a to co si přečteme někde na internetu, což z laika experta neudělá.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Lukas napsal(a):

Pokud Vojtěchu nejsi vystudovaný Inženýr se vzděláním v oboru výpočetní techniky a dlouholetou praxí, tak si taky laik, stejně jako mi všichni ostatní tady. Jediné co máme, jsou nějaké ty osobní zkušenosti, který jsou pro předání to nejcennější, a to co si přečteme někde na internetu, což z laika experta neudělá.

Deep TRUE:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Lukas napsal(a):

Vidím, že mě musíte chytat za každý slovo. V kontextu s touto celou diskuzí to mělo vyznít jinak, ale beru a dále to rozebírat nebudu, protože jako vždy je to mimo hlavní téma.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...