Jump to content

Recommended Posts

Před 17 minutami, Mobilra napsal(a):

@Petr.siska omlouvám se za docela špatné rady :(

Příště budu psát info které vím 100% :)

Nevadí, ale občas není na škodu si své tvrzení, předtím než ho napíšeš, potvrdit nebo vyvrátit nějakým testem nebo recenzí, kterých je na internetu dost. Taky to tak občas dělám, když si nejsem jistý.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 7 minutami, Petr.siska napsal(a):

Pokud ho deska podporuje, tak bez problému bez přeinstalace. Napiš název desky, já ti to zjistím.

Co se procesoru týče odpověď o odstavec výše. Co se toho chladiče týče, tak jedině na socket 775, na Ryzen ti postačí ten boxovaný co s ním přijde nebo si můžeš koupit jiný, nový (ale na 2200G stačí ten boxovaný)

A kdyby se mi to podařilo ten chladič tam přidělat, tak by nefungoval? Koupil jsem od známého procesor a chladič si nechal na nový proc. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Filip H napsal(a):

A kdyby se mi to podařilo ten chladič tam přidělat, tak by nefungoval? Koupil jsem od známého procesor a chladič si nechal na nový proc. 

Myslím že ti bude bohatě stačit Ryzen chladič který dostaneš přímo v balení CPU. Můžeš s ním trochu taktovat. Rozhodně lepší než boxák od intel. Asi ti to nepude nainstalovat(ten tvůj chladič). :( pokud chceš ale jiný chladič stačit ti bude fera 3 od SilentiumPC.

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, Filip H napsal(a):

Ten Akasa chladič jde TEORETICKY přidělat na AM4 socket, avšak ne šroubky, ale stahovacími pásky, ale to už je vyšší dívčí a rozhodně bych se do toho nepouštěl!!! ;) 

Teď jsem trochu zmaten. Ten 2200G sis koupil nový nebo ho máš od známého. Nebo který procesor máš od známého?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Mobilra napsal(a):

Myslím že ti bude bohatě stačit Ryzen chladič který dostaneš přímo v balení CPU. Můžeš s ním trochu taktovat. Rozhodně lepší než boxák od intel. Asi ti to nepude nainstalovat(ten tvůj chladič). :( pokud chceš ale jiný chladič stačit ti bude fera 3 od SilentiumPC.

Před 9 minutami, Mobilra napsal(a):

Pokud ta tvoje deska to podporuje tak ok, pokud ne tak to ti asi nepude. Jak říkám viz koment víš stačit ti bude boxák u 2200G :)

Rozhodně ten Akasa nepůjde normálně na AM4 socket, když je určen jen a pouze na sc 775 a jeho začátek prodeje se datuje někde do roku 2007 :)

A opět to, co jsem výše psal o zjišťování informací...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jsem trochu zmatenej... těma chlafičema. https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-v2/187659/produkt co třeba tento. Co jsem se díval v žebříčku chladičů tak je na 1.místě a znám známeho který ho má a je s ním spokojen :)

Nebo

https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012/187660/produkt levnější varianta která je na 2.místě.

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Petr.siska napsal(a):

Ten Akasa chladič jde TEORETICKY přidělat na AM4 socket, avšak ne šroubky, ale stahovacími pásky, ale to už je vyšší dívčí a rozhodně bych se do toho nepouštěl!!! ;) 

Teď jsem trochu zmaten. Ten 2200G sis koupil nový nebo ho máš od známého. Nebo který procesor máš od známého?

ten 2200g mám od známého. a už to neřešte, nějak si poradím :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Filip H napsal(a):

ten 2200g mám od známého. a už to neřešte, nějak si poradím :)

Myslím, že tohle fórum je od toho, aby se tu podobné věci řešily.

Nicméně stručná rada. Jakýkoliv z těchto tří ti výborně poslouží a to i po upgradu procesoru.

image.png.2fa70fd2190a2d4c2c1d9151ec3ede1d.png

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 12. 2. 2019 at 19:20, Mobilra napsal(a):

Zatím vem 2200G a postupem času můžeš upgradnout na 1500X. A dokoupit dedikovanou 

Chci se zeptat ohledně Ram myslíte že by mohli spolupracovat ddr4 2400 a 266mhz?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Mobilra napsal(a):

Ryzen je potřeba potpořit k max. Výkonu RAMkama min. 3000-3200MHz. 2666 Ryzenu výkon sníží. 1.generace si dobře rozumí s samsung b-die a u druhé nevím...Hynix m-die jim moc nevadí (to používá třeba kingston) Co vím kamarad má RAM ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3000MHz v zakladu mu jedou 2993MHz, v biosu se mu podařilo vymáčkonout 3200 MHz. Nebo třeba Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 32000MHz. Záleží na tobě. Ber ale 3000-3200MHz a víc.

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 57 minutami, Filip H napsal(a):

Větrák jsem vyřešil dal jsem origo.

Můžete mi prosím ten větrák vyfotit?

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Filip H napsal(a):

Chci se zeptat ohledně Ram myslíte že by mohli spolupracovat ddr4 2400 a 266mhz?

Když dáš dohromady 2400MHz a 2666MHz RAM, tak se automaticky nataktují na stejnou nižší frekvenci, tedy 2400 MHz. Záleží pak jestli je to stejný výrobce, stejné časování atd., aby si pak paměti "spolu rozuměly", protože se nedoporučuje kombinace výrobců pamětí, paměťových modulů atd.

Co tak pozoruji, tak čím novější generace DDRx, tím jsou náchylnější na kombinaci výrobců.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Mobilra napsal(a):

Ryzen je potřeba potpořit k max. Výkonu RAMkama min. 3000-3200MHz. 2666 Ryzenu výkon sníží. 1.generace si dobře rozumí s samsung b-die a u druhé nevím...Hynix m-die jim moc nevadí (to používá třeba kingston) Co vím kamarad má RAM ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3000MHz v zakladu mu jedou 2993MHz, v biosu se mu podařilo vymáčkonout 3200 MHz. Nebo třeba Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 32000MHz. Záleží na tobě. Ber ale 3000-3200MHz a víc.

Kámo ty jsi slušnej baron prášil. Pěkně jsi shrnul moje rady z tvého vlákna do příběhu. Ale trochu jsi to zmotal. Ty doporučení byly na desku, kterou sis vybral ty, takže doufám, že si to co tu radíš ověřil i pro tuhle konkrétní sestavu. Když už chceš něco radit, je potřeba o tom i vědět, ne jen přepisovat rady, co jsi dostal.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Filip H napsal(a):

mám tento

100838936.jpg

Je to BOX CHLADIČ OD AMD! Vzal bych buď ASRock B450M PRO4 NEBO MSI B450M PRO-VDH V2. (Mají totiž lépe zařízená VRM než ta tvoje co máš v seznamu ,ASRock má ktomu USB-C, je to na tobě) Můžeš se poinspirovat mou sestavou ale jenom odebereš ty věci co máš https://www.czc.cz/1svlo4au3gh82b14lfh2b5ek94/seznam  

IMG_20190227_083925.png

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Mobilra napsal(a):

Je to BOX CHLADIČ OD AMD! Vzal bych buď ASRock B450M PRO4 NEBO MSI B450M PRO-VDH V2. (Mají totiž lépe zařízená VRM než ta tvoje co máš v seznamu ,ASRock má ktomu USB-C, je to na tobě) Můžeš se poinspirovat mou sestavou ale jenom odebereš ty věci co máš https://www.czc.cz/1svlo4au3gh82b14lfh2b5ek94/seznam  

IMG_20190227_083925.png

seznam není veřejný, ale už je to jedno PC je už doma a složené.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak pošli link na svou sestavu abychom se podívali jak ses poradil :) nebo ho vyfoť :)

Editoval(a) Mobilra
  • Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobře, W10 PRO je na CZC S DVD OEM aktualně něco přes 3000. A jak pro koho ale osobně bych takové peníze za OS nedával ještě k tomu s DVD OEM. https://www.vyhodny-software.cz/windows-10-professional-hmotna-licence/ tady je levnější nebo pokud chceš můžeš s https://eBay.com (je to legální verze)

Pokud ho doma nemáš :)

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Filip H napsal(a):

Budu tam davat win 10 pro

Před 15 minutami, Mobilra napsal(a):

Dobře, W10 PRO je na CZC S DVD OEM aktualně něco přes 3000. A jak pro koho ale osobně bych takové peníze za OS nedával ještě k tomu s DVD OEM. https://www.vyhodny-software.cz/windows-10-professional-hmotna-licence/ tady je levnější nebo pokud chceš můžeš s https://eBay.com (je to legální verze)

Pokud ho doma nemáš :)

Myslím, že není třeba vyhazovat peníze za zlevněnou, ale i tak drahou licenci nebo chodit daleko na ebay, když můžeš mít legální licenci z Aukra.

Nebo pokud ti nebude vadit ten vodoznak vpravo dole, tak lze W10 používat neomezeně dlouho bez aktivace ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...