Jump to content

Recommended Posts

Před 17 minutami, Filip H napsal(a):

I ta půjde, jen nebudeš moct taktovat, což by ti třeba časem přišlo vhod pro mírně vyšší výkon :) A taky bys pak potřeboval někoho s 1xxx Ryzenem abys mohl aktualizovat bios aby podporoval 2xxx Ryzeny - případně se můžeš zeptat, jestli by ti ho neaktualizovali přímo v CZC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

https://www.czc.cz/msi-b450m-pro-vdh-v2-amd-b450/251306/produkt doporučuji spíše tuhle připlatit nebo levnější GIGABYTE B450M DS3H. Má 2 sloty pro GPU. Chlazení CPU, 4RAM sloty, bohatý BIOS... ale pouze jeden vstup pro větrák u prostřed Desky. A také nechlazené VRM. ale pokud se stím smíříš tak ta DS3H je dobrá volba. Zde https://www.czc.cz/gigabyte-b450m-ds3h-amd-b450/241839/produkt

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta už by šla:) přidej ji do sestavy:) a dokup SSD min. 120GB. Např: Crucial BX500 120GB a HDD bude ti stačit Seagate barracuda 3,5 500GB nebo 1TB pro ukládaní větších souborů. Pokud máš PC na kancelář Tak vem SSD minimálně 240 GB. :)

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Upřímě není to špatná volba. Ale v balení Ryzenu dostaneš boxák který dokáže procák ochladit na 1!😊. A můžeš s ním trochu taktovat.

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale klidně když máš ten svůj tak klidně můžeš použít na ryzen😊. Hl. Ten svůj trochu očisti aby nebyl zaprášenej:)

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Filip H napsal(a):

Jen ještě jedna otázka,  je lepší ryzen 3 2200g nebo ryzen 5 1500x? Mám nabídku od kamarada. 

Ryzen 5 1500X má většinou až o 1/4 větší výkon. Ale neplatí to u všeho. Každopádně by sis u Ryzenu 5 1500X musel dát více záležet na výběru desky a ram.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Mobilra napsal(a):

Zatím vem 2200G a postupem času můžeš upgradnout na 1500X. A dokoupit dedikovanou grafiku.

Dobře, díky 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 21 hodinami, Mobilra napsal(a):

Zatím vem 2200G a postupem času můžeš upgradnout na 1500X. A dokoupit dedikovanou grafiku.

Takovy upgrade nedává smysl

• Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 53 minutami, Dave 04 napsal(a):

Takovy upgrade nedává smysl

no to máš pravdu... ale když chce ,,zatím" chce ušetřit tak at veme 2200G a postupem času může koupit dedik. grafiku a lepší ryzen.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen se chci zeptat mimo toto téma. když by jsem chtěl měnit procesor, tak se musí přeinstalovat bios? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 2. 2019 at 17:38, Mobilra napsal(a):

@Filip H pokud budeš taktovat ryzen 2200G tak grafika se bude podobat geforce GTX 1060 :)

Před 14 minutami, Mobilra napsal(a):

A taky předčí 2400G. :)

To jsou ale nehorázné hovadiny cos napsal :D Možná se bude rovnat GT 1030, ale GTX 1060 rozhodně ne. Možná tak okrajově té Vega 11 v 2400G, ale i o tom pochybuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Filip H napsal(a):

Jen se chci zeptat mimo toto téma. když by jsem chtěl měnit procesor, tak se musí přeinstalovat bios? 

Pokud budeš brát desku s chipsetem B450 nebo X470, tak nemusíš, ty podporují jak Ryzeny 1xxx, tak 2xxx

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 12. 2. 2019 at 16:18, Filip H napsal(a):

Bude stačit na ryzen?

1549984679511-1913865427.jpg

On 12. 2. 2019 at 16:27, Filip H napsal(a):

Model nevím a na větráku  je toto

1549985221056-1239447276.jpg

Jedná se o Akasa AK-965 a je to chladič na socket 775, takže na dnešní Intel natož pak Ryzen nepůjde namontovat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 2. 2019 at 17:36, Mobilra napsal(a):

no to máš pravdu... ale když chce ,,zatím" chce ušetřit tak at veme 2200G a postupem času může koupit dedik. grafiku a lepší ryzen.

V tomhle případě by byla lepší volba 2400G, který je 4C/8T a výkonem vystačí i do budoucna bez brzkého upgradu procesoru.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

už mám na cestě 2200g takže už to neřeším

Ale taťka má doma staré Pc na kterém je socket 775, intel core duo 3.0hz, a kdyby jsem mu sehnal třeba core quad tak zda by se musel přeinstalovat ten bios.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, Filip H napsal(a):

už mám na cestě 2200g takže už to neřeším

Ale taťka má doma staré Pc na kterém je socket 775, intel core duo 3.0hz, a kdyby jsem mu sehnal třeba core quad tak zda by se musel přeinstalovat ten bios.

Pokud ho deska podporuje, tak bez problému bez přeinstalace. Napiš název desky, já ti to zjistím.

Před 2 minutami, Filip H napsal(a):

a s tím socketem 775 poradíte? :)

Co se procesoru týče odpověď o odstavec výše. Co se toho chladiče týče, tak jedině na socket 775, na Ryzen ti postačí ten boxovaný co s ním přijde nebo si můžeš koupit jiný, nový (ale na 2200G stačí ten boxovaný)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...