Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, už jsem tu jednou psal o těch věcech z číny, ale to jsem si nakonec rozmyslel. Rozhodl jsem si postavit PC ale max do 10tis. Je na občasné hraní lepší INTEL či AMD?. Popřípadě poradili by jste mi tu co koupit, Disk 1tb, case a zdroj 450w mám, se zbytkem bych si nechal poradit. Víc hlav více názorů. Předem díky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Podívej se do příspěvku Levná sestava pro Ryzen APU. Když z ní odebereš ty věci co máš, zbyde ti ještě na nejakou slušnou základní gk. Rx 560 možná i Rx 570.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Filip H pokud chceš mít více pohodlí a nechceš ale můžeš utrácet za chladič (určitě ti bude stačit boxový, můžeš s ním trochu taktovat) a zároveň lepší multijádrový výkon atd... tak jdi AMD® RYZEN™. A u 2200 a 2400G je integrovaná grafika vega 8 a 11.( Něco jako geforce gtx 1030 ale trochu výkonější). Já mám v seznamu ten trochu slabší 2200G. Viz: https://www.czc.cz/fv180iv1b8j90bjtqu46c06fua/seznam tohle ti může stačit:)

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Filip H tenhle procesor je docela dobrý v taktování... ale pokud ,,zatím" nechceš moc investovat peněz do sestavy tak osobně beru 2400G. Proto že má IGPU vega 11. U 1500X by si musel dokoupit dedikovanou grafiku. Chceš dedikovanou nebo integrovanou grafiku?

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Určitě bych počkal na Navi od AMD, který vyjdou snad do konce roku, údajně někdy v létě, ale nějak se to posouvá, takže bych koupil integrovanou a později dedikovanou a to nejlépe Navi. :)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě dotaz, jak si mohu v czc naskladat ty veci jako to děláte vy ostatní?  Nějak se v tom nevyznam

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Filip H Klikni na košík a dole pod těmi věcmi máš ,,složení pc zdarma" a nebo ,,expres montáž" za 399,- u expres ti to sestaví a doručí do 2 dnů. Zdarma montáž doručí během 6 dnů:)

Editoval(a) Mobilra

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Mobilra napsal(a):

Filip H Klikni na košík a dole pod těmi věcmi máš ,,složení pc zdarma" a nebo ,,expres montáž" za 399,- u expres ti to sestaví a doručí do 2 dnů. Zdarma montáž doručí během 6 dnů:)

On myslí seznam zboží.

Před 6 minutami, Filip H napsal(a):

Ještě dotaz, jak si mohu v czc naskladat ty veci jako to děláte vy ostatní?  Nějak se v tom nevyznam

Musíš se na CZC zaregistrovat - vytvořit účet a pak si budeš moct tvořit seznamy, kdy vždy na stránce daného předmětu budeš mít mezi možnostmi "porovnat", "k oblíbeným", "hlídat", "sdílet" i možnost "přidat do seznamu". Pak na to jen klikneš a pokud budeš mít těch seznamů více, tak se tě to zeptá do jakého seznamu to chceš přidat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Super dokup zdroj mohu doporučit fortron, seasonic, nebo EVGA.... SSD pro svižný systém, HDD min. 500GB nebo nejlepe 1TB a víc.... skřín např: dražší fractal design, slientiumPC atd...

Objednej nebo dej v czc sestavit a máš vyhráno:)

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to ujde a koupil bych aspoň 500W aby byla nějaká rezerva a nedocházelo k přetěžování zdroje. Třeba fortron nebo seasonic dělají docela dobré zdroje. Evolveo je trochu horší( osobně této značce bych nevěřil, ale je to na tobě)

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, Mobilra napsal(a):

Tak to ujde a koupil bych aspoň 500W aby byla nějaká rezerva a nedocházelo k přetěžování zdroje. Třeba fortron nebo seasonic dělají docela dobré zdroje. Evolveo je trochu horší( osobně této značce bych nevěřil, ale je to na tobě)

Na 2200G postačí i to Evolveo  :)

@Filip H tahle deska má navíc od té MSI alespoň pasivně chlazené napájení procesoru. Můžeš vzít i nějaké to SSD na OS a programy (i to WOT se tam vleze), jak ti už radili ostatní a nemusí to být M.2, stačí nějaké SATA.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...