Jump to content
Mobilra

Levná sestava pro Ryzen APU

20 Příspěvků k tomuto tématu

Filip ulrich a jak bys ji hodnotil? Dobrá nebo špatná? Skříň jsem vyměnil za RG2

Editoval(a) Mobilra
Měl jsem tam chybu
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 9. 2. 2019 at 11:15, Mobilra napsal(a):

https://www.czc.cz/fv180iv1b8j90bjtqu46c06fua/seznam sháním levne pc pro stříhání videa na SSD budu mít hl. OS a corel videostudio x10 a na HDD budu mít videa a další programy.

Tak co? Špatná, střední, za tu cenu dobrá?

Jakej máš budget? Protože tu mám i jinou verezi za 12k , která je trošičku lepší s tím, že za 13k můžeš mít i HDD. Je to alternativa, protože ta tvá sestava je taky použitelná a bude fungovat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Mobilra napsal(a):

VojtěchC max.10.700

V tom případě ti nabízím tu mou s tím, že později si dokoupíš HDD a ramky. Plánuješ na tom i hrát nebo to máš jen na práci? :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Mobilra napsal(a):

VojtěchC hl. Pro střih videa a pro občasné hry př. Project car2

Tak to by sis mohl promyslet mou verzi viz. můj komentář výše. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Mobilra napsal(a):

VojtěchC a moje sestqva by nebyla ideální pro Corel VideoStudio x9 nebo x10?

Ideální je, ale já jsem myslel na upgrade. :) Do ty tvý by to byla větší investice při upgradu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 39 minutami, Mobilra napsal(a):

Nevíš jaký chip mají ramky HyperX Predator DDR4 2x4GB 3200MHz? ( na CZC.cz mi totiž neporadili) :(

Co já vím, Kingston HyperX Predator používá Hynix m-die. Může ti to být ale jedno, pokud je na seznamu QVL podporovaný deskou.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 38 minutami, Mobilra napsal(a):

1. Hynix m-die podporujou Ryzen? 

2. Co je to QVL?

1.  Hynix m-die jsou starčí čipy podporované biosem s jádrem AGESA 1.0.0.6 a 2.generací čipu Ryzen. Takže pro plnou kompatibilitu je potřeba flash biosu na verzi s jádrem AGESA 1.0.0.6. Procesory 1.generace si rozumí především s čipy Samsung b-die, ale dobře kompatibilní jsou i s novými čipy Hynix c-die.

2.  QVL neboli Qualified Vendor List je volně řečeno seznam výrobků schválených a kompatibilních pro kupovaný komponent v tomto případě desku.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 minutami, westikkrystof napsal(a):

1.  Hynix m-die jsou starčí čipy podporované biosem s jádrem AGESA 1.0.0.6 a 2.generací čipu Ryzen. Takže pro plnou kompatibilitu je potřeba flash biosu na verzi s jádrem AGESA 1.0.0.6. Procesory 1.generace si rozumí především s čipy Samsung b-die, ale dobře kompatibilní jsou i s novými čipy Hynix c-die.

2.  QVL neboli Qualified Vendor List je volně řečeno seznam výrobků schválených a kompatibilních pro kupovaný komponent v tomto případě deskou.

A jsou ty Ramky HyperX Predator DDR4 2x4GB 3200MHz dobré nebo špatné?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Mobilra napsal(a):

A jsou ty Ramky HyperX Predator DDR4 2x4GB 3200MHz dobré nebo špatné?

Když ti pojedou 3200MHz tak dobré, když ne, tak špatné. S druhou generací ryzenu už by neměl být problém.

Ale doporučit ti je nemohu, protože osobně s nimi mám špatnou zkušenost. Konkrétně tebou vybraný KIT mi jel stabilně maximálně na 2400MHz. Proto jsem si napodruhé podle QVL seznamu vybral Patrioty. Ale mám první generaci ryzenu a to je v tomto případu podstatné.

Až budeš mít vybranou desku, najdi si její QVL seznam a zkus tam najít vhodný modul. I když 2x4GB většinou moc na výběr nejsou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bios se stahuje z oficiálních stránek výrobce nebo jak to je? (Abych se jenom ujistil) :)

Editoval(a) Mobilra
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit, nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.