Jump to content
Zirging

Wi-Fi router

Recommended Posts

Zdravím,

ze začátku rovnou řeknu že co se týče sítí, jsem naprostý lajk. Teď k věci, koukám po novém routeru, ten co máme doma už vykazuje známky stáří (občasné výpadky Wi-Fi, slabě vysílá signál). Otázka zní, jaké schopnosti k takové výměně potřebuji. Jestli prostě přepojím kabely a jedu nebo musím něco nastavovat. Nerad bych skončil s domácností na pár dní bez internetu. Další otázka je, jaký router do 1000Kč vybrat. Jestli jste tedy znalí v oboru, rád bych se něco přiučil. 

Ještě pro upřesnění: Internet bereme ze vzduchu. Sám mám v PC kabel, přes který je internet stabilní, jen Wi-Fi zlobí 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 22 hodinami, Zirging napsal(a):

Zdravím,

ze začátku rovnou řeknu že co se týče sítí, jsem naprostý lajk. Teď k věci, koukám po novém routeru, ten co máme doma už vykazuje známky stáří (občasné výpadky Wi-Fi, slabě vysílá signál). Otázka zní, jaké schopnosti k takové výměně potřebuji. Jestli prostě přepojím kabely a jedu nebo musím něco nastavovat. Nerad bych skončil s domácností na pár dní bez internetu. Další otázka je, jaký router do 1000Kč vybrat. Jestli jste tedy znalí v oboru, rád bych se něco přiučil. 

Ještě pro upřesnění: Internet bereme ze vzduchu. Sám mám v PC kabel, přes který je internet stabilní, jen Wi-Fi zlobí 

Nastavit si zcela určitě musíš jméno a heslo Wi-Fi skrze administrační rozhraní. Nechávat tam tovární heslo bych raději nedoporučoval. Můžeš prosím uvést typ routeru, který máš?

No skvělý, takže O2 Smart Box neumí v základu nastavit IPv6 přístup a nechal zaplý i WPS... Já je přerazím...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám za to, že se jedná o TP-Link TL-WR740N. Nejsem teď doma, takže to není na 100%, vzhled je ale naprosto identický. Rád bych pořídil něco, co bude mít alespoň trochu větší dosah a bude spolehlivé. Co se týče administrační rozhraní, tak s tím zkušenost nemám. Pokud to ale nebude složité nastavit, nemám s tím žádný problém. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Zirging napsal(a):

Mám za to, že se jedná o TP-Link TL-WR740N. Nejsem teď doma, takže to není na 100%, vzhled je ale naprosto identický. Rád bych pořídil něco, co bude mít alespoň trochu větší dosah a bude spolehlivé. Co se týče administrační rozhraní, tak s tím zkušenost nemám. Pokud to ale nebude složité nastavit, nemám s tím žádný problém. 

Do tisícovky asi nic nebude žádná hitparáda. Každopádně to určitě chce podporu 5 GHz pásma, nevím, jakými zařízeními Wi-Fi signál přijímáš a jestli 5 GHz podporují.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...