Jump to content

28 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím, sem tu nový a hned takto ze začátku by jsem se chtěl zeptat na mojí sestavu, kterou mám v plánu si pořídit, ale chtěl jsem se ještě zeptat pár lidí na názor.

Jediné podmínky jsou - Sestava by neměla být dražší jak daných 31 tisíc korun, Sestavu budu používat převážně na hraní nejnovějších herních titulů a sem tam nějaký střih videa, neměnit procesor na Intel.

Zde odkaz na sestavu na Alze: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76676A6F6C68677F0 (Z některých důvodu nebudu povolit úpravu seznamu, vše připomínky piště prosím do komentářů.)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 19 minutami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Zdravím, sem tu nový a hned takto ze začátku by jsem se chtěl zeptat na mojí sestavu, kterou mám v plánu si pořídit, ale chtěl jsem se ještě zeptat pár lidí na názor.

Jediné podmínky jsou - Sestava by neměla být dražší jak daných 31 tisíc korun, Sestavu budu používat převážně na hraní nejnovějších herních titulů a sem tam nějaký střih videa, neměnit procesor na Intel.

Zde odkaz na sestavu na Alze: https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76676A6F6C68677F0 (Z některých důvodu nebudu povolit úpravu seznamu, vše připomínky piště prosím do komentářů.)

Sestava je docela pěkná, ale určitě bych nebral originální OS od Windowsu. Jsou i jiné způsoby jak za menší prachy mýt W10. Takže místo W10 bych zainvestoval do lepšího GPU. Také bych bral novější CPU jako Ryzen x 2000 a nebo si počkat do léta na Ryzen x 3000.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Jakampatal napsal(a):

Sestava je docela pěkná, ale určitě bych nebral originální OS od Windowsu. Jsou i jiné způsoby jak za menší prachy mýt W10. Takže místo W10 bych zainvestoval do lepšího GPU. Také bych bral novější CPU jako Ryzen x 2000 a nebo si počkat do léta na Ryzen x 3000.

Jaké máte přesněji na mysli AMD procesory? Hlavně jak jsem psal - Nechtěl bych se přehoupnout přes 31 tisíc korun.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Tvá sestava není nejhorší, ale za tu cenu to není ono.

Procesor s 8 jádry na hraní je zbytečnost. Zdroj je základ a chtělo by to něco kvalitnějšího. Deska je mATX, což znamená pro malý skříně, což ty nemáš. W10 koupíš na aukru do 200,-Kč a to přeháním. Tato cesta je legální, jinak by to Microsoft už dávno zatrhnul (sám product key z aukra využívám a bez problémů). Product key jsou z obrovských firem, který je nevyužijí a poté se prodávají dále jen tak btw.

Mám pro tebe lepší návrh. Později si dokup jakýkoli HDD. Na hraní ve FHD je to dostačující, dokonce i to QHD by to zvládlo. :) 

Jinak, co se týče kolegy Jakampatal má na mysli procesory nový řady Ryzen 3.generace, ale ty vyjdou nejdřív v létě.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Za mě bych procesor nechal. Vzhledem k ceně je to super výkon. Ale pokud si koupíš ty Windows 10 na bazaru za 120Kč, tak si můžeš dovolit i https://www.alza.cz/amd-ryzen-7-2700x-levne-d5310924.htm Tam už posun je ve všech směrech. Navíc bys nemusel řešit chladič, pokud se to nechystáš provozovat perma přetaktované.

Dále SSD WD Green je nic moc. Podstatně lepší a o pár korun dražší SSD je buď WD Blue, nebo tento https://www.alza.cz/adata-ultimate-su800-ssd-m-2-2280-256gb-d4591936.htm

Zdroj je jen bronze. Podobný a za podobnou cenu ale kvalitnější je tento https://www.alza.cz/evga-650-gq-power-supply-d4201732.htm

Paměti, pokud zůstaneš u ryzenu 1800X ti pravděpodobně nepojedou na 3200MHz. Spíše podstatně méně. U ryzenu 2700X už by snad problém být neměl. Pro ryzen 1.gen tyhle https://www.alza.cz/patriot-viper4-series-16gb-kit-ddr4-3400mhz-cl16-d5274639.htm nebo jejich RGB verzi https://www.alza.cz/patriot-viper-rgb-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ddr4-cerna-d5323583.htm, tu mám vyzkoušenou. Stejně tak by jely dobře i s tou 2700X.

Všechny výdaje navíc by ti pokryl ten Windows 10 z bazoše a - ten chladič. Když si to necháš sestavit v Alze a řekneš jim, ať ti tam nechají neaktivovanou verzi W10, už pak jen doma aktivuješ serial number, který ti pošle z bazaru. Další co se s něma domluv, ať nastaví a otestují ram na XMP frekvenci.

Jinak VojtěchC mě předběhl a jeho návrh má samozřejmě také něco do sebe. U mé sestavy bys měl silnější procesor u jeho grafiku a disk.

Editoval(a) westikkrystof
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Obou vám samozřejmě děkuji za vaše nápady a připomínky, vážím si toho.

Každopádně, nemohli by jste mi prosím zkusit sestavit nějaký rozumný PC, za tuto samou částku a s věcmi, které jste mi zde vypsali, či jsou v seznamu který poslal VojtěchC? Byl bych samozřejmě radši, kdyby mi PC navrhl někdo, kdo se vyzná v PC více než já. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 8 hodinami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Dobře, nějakým způsobem jsem to natlačil do mojí sestavy. https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=76676A6F6C68677F0

Jak to vypadá z vaší strany? :)

Hele, upravil jsem ten můj seznam, ať tedy máš to 8 jádro, který je na práci určitě lepší. Až budu mít čas, tak ti to naházím do alzy. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Také mi nejde v práci vkládat. Ale ideální by bylo změnit v té Vojtechove sestavě jen procesor i za cenu mírného navýšení ceny. Tahle sestava vydrží několik let, tak proč na začátku trochu nepřidat. 

Pokud grafiku gtx 1070 namísto rtx 2070 tak verzi Titanium. Nebo rtx 2060.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, westikkrystof napsal(a):

Také mi nejde v práci vkládat. Ale ideální by bylo změnit v té Vojtechove sestavě jen procesor i za cenu mírného navýšení ceny. Tahle sestava vydrží několik let, tak proč na začátku trochu nepřidat. 

Pokud grafiku gtx 1070 namísto rtx 2070 tak verzi Titanium. Nebo rtx 2060.

Byl jsem nucen kvůli rozpočtu degradovat gpu na rtx 2060. Pokud by zájemce rozpočet navýšil, tu rtx 2070 bych tam taky určitě nacpal. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Hele, upravil jsem ten můj seznam, ať tedy máš to 8 jádro, který je na práci určitě lepší. Až budu mít čas, tak ti to naházím do alzy. 

Přemýšlel jsem o tom a asi bych bral tu vaši předchozí sestavu s Ryzen 5 2600/X. Až budete mít čas, překonfiguroval by jste mi vaší předchozí sestavu na czc.cz? Zjistil jsem, že 8 jádro je na hry opravdu zbytečné... I když více jader je v některých směrech samozřejmě lepší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

GTX 1080Ti ma lepši vykon ako RTX 2070 a z bazošu je za lepšiu cenu ale bez zaruky...

Před 36 minutami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Editoval(a) techman

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, techman napsal(a):

GTX 1080Ti ma lepši vykon ako rtx 2070 a z bazošu je za lepšiu cenu ale bez zaruky...

To samozřejmě chápu i vím, ale bohužel nechci si kupovat něco z bazaru + ještě bez záruky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Přemýšlel jsem o tom a asi bych bral tu vaši předchozí sestavu s Ryzen 5 2600/X. Až budete mít čas, překonfiguroval by jste mi vaší předchozí sestavu na czc.cz? Zjistil jsem, že 8 jádro je na hry opravdu zbytečné... I když více jader je v některých směrech samozřejmě lepší.

Dobrá volba. Výkon do her budeš mít s R5 2600 + RTX 2070 větší než v kombinaci R7 2700X + RTX 2060.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já bych si to klidně poskládal v Alze sám, jenže nechci zase vzít např. špatnou základovku, či ramky.

Proto chci, aby mi to složil v košíku někdo zkušenější než jsem já.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, techman napsal(a):

GTX 1080Ti ma lepši vykon ako RTX 2070 a z bazošu je za lepšiu cenu ale bez zaruky...

Většinou jsou se zárukou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

2600 bych asi volil bez X. Je to, skoro bych řekl, zbytečně utracených 1000,- za integrovanou funkci, jejíhož efektu lze poměrně snadno dosáhnout i prostřednictví, OC utility od výrobce desky, nebo prostřednictvím AMD Ryzen Master Utility.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Lukas napsal(a):

2600 bych asi volil bez X. Je to, skoro bych řekl, zbytečně utracených 1000,- za integrovanou funkci, jejíhož efektu lze poměrně snadno dosáhnout i prostřednictví, OC utility od výrobce desky, nebo prostřednictvím AMD Ryzen Master Utility.

Děkuji za názor. Jak tyto věci fungují? Ptám se, protože jsem nikdy nic podobného nedělal ani pravděpodobně neviděl.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Petr Tryharder Malina napsal(a):

Děkuji za názor. Jak tyto věci fungují? Ptám se, protože jsem nikdy nic podobného nedělal ani pravděpodobně neviděl.

Co ohhledně funkce, máš namysli.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď