Jump to content
Roy

Monitor na prácu s grafikou

Recommended Posts

Zdravím chalani, potreboval by som trochu pomôcť s výberom "budget" monitoru na amatérsku prácu s grafikou (webdesign - vo photoshope...).

Kedže nie som žiadny profesionál, tak momentálne nepotrebujem monitor vo vyššej cenovej kategórii s AdobeRGB a podobne.

Hlavnými parametrami ktoré potrebujem sú IPS panel, rozlíšenie QHD, uhlopriečka 24"+, schopné pokrytie farebného priestoru sRGB v cene okolo 240-260€ (6200-6700kč +-).

Budem rád za každý návrh ^_^

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Jako nevím, jestli v tomhle případě je dobré se fixovat na ten IPS a radši se nesmířit s nějakým TN panelem a mít ten zbytek věcí.

Podívej se třeba na:

HP 27q

ViewSonic VA2719-2K-smhd

Jasně, nejsou to IPS, ale oba mi na takovou práci přijdou celkem vhodné. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 4. 2. 2019 at 16:44, milanfon napsal(a):

Jako nevím, jestli v tomhle případě je dobré se fixovat na ten IPS a radši se nesmířit s nějakým TN panelem a mít ten zbytek věcí.

Voči TN panelom mám celkom odpor. Od doby čo som presedlal na FHD IPS monitor si už iný panel neviem predstaviť. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Roy napsal(a):

Voči TN panelom mám celkom odpor. Od doby čo som presedlal na FHD IPS monitor si už iný panel neviem predstaviť. 

Jako na rovinu. Já mám problém poznat rozdíl mezi kvalitním TN a nekvalitním IPS. A jako nekvalitní TN u takových monitorů snad nebude. Jedna věc co navíc u IPS udělat nemůžeš je se právě podívat ze strany, kdy se ti změní kontrast a uvidíš nedokonalosti na tom obraze, co normálně vidět nemusíš. Tohle docela rád dělám právě při práci s grafikou :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...