Jump to content

Recommended Posts

Monstrozní, trochu i zbytečný procesor Intel Xeon W-3175X uveden do desktopu. 28 jader/56vláken pracujících docela na vysoké frekvenci. papírové TDP 255W, ale realita je krutější :-) (cca 320W a s vypnmutými antitrotlovskými limity je pak 360W). Zajímavá je spotřeba procesoru po OC, např Tomshardware naměřil až neuvěřitelných skoro 680 W jen za procesor!

Výkonově je znát, že je to monolit a tak netrpí výpadky jaké má občas Threadripper 2970WX a 2990WX (i když i to už se nedávno analyzovalo a dá se občas nelogický pokles výkonu odstranit úpravou ve Windows). V renderu je to v průměru plichta +- nějaké bodíky. Ve videu bez X265 či HVEC265 také. Ostatní aplikace jsou na straně tohoto Xeonu. Zajímavý je naopak propad Xeonu vůči 2990WX v těžkém multitaksingu (render+video zároveň nebo dva rendery zároveň).

Cena procesoru je docela příznivých 3000 USD (pořád je to skroo dvojnásobek 2990WX), horší je pořízení komplexu. Deska prý bude stát tutově nad 1000 USD, k tomu hexakanál RAM a šílené problémy při instalaci chladiče, kdy CPU měl pořád špatný kontakt v patici a nenaběhl, nebo se ohnuly piny v desce a nebo vypadly DIMM kanály :-) Na druhou stranu je to procesor určený k tomu,aby si Intel mohl poplácat po zádech a říci, náš CPU je o něco výkonnější než Threadripper. Ale otázkou je, na jak dlouho?:-)

 

Rekordy na počkání, ale Cinebench stále drží 2990WX :-)

 

  • Like 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

×
×
  • Create New...