Jump to content

Recommended Posts

Před 17 hodinami, brunovito666 napsal(a):

U zdroje mi to nepřijde jako vyhozené peníze, vysoká účinnost se hodí a taková 1080 Ti a podobně toho může sežrat celkem hodně.

O zpochybňování účinnosti nepadlo ani slovo, řešil jsem nadbytečný výkon a tolik toho nesežere ani Titán RTX v OC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 8 minutami, Lukas napsal(a):

O zpochybňování účinnosti nepadlo ani slovo, řešil jsem nadbytečný výkon a tolik toho nesežere ani Titán RTX v OC.

Procesor i7-9700K v zátěži 200W+

Grafika RTX 2070 v zátěži 300W+

Jenom tyhle dva komponenty si v zátěži řeknou minimálně o 500W (fuj), kde máš zbytek komponentů, kde je rezerva? Zdroj se má navrhovat s rezervou poloviny až třetiny spotřeby. Takže 850W zdroj je určitě správná volba.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, westikkrystof napsal(a):

Jenom tyhle dva komponenty si v zátěži řeknou minimálně o 500W (fuj), kde máš zbytek komponentů, kde je rezerva? Zdroj se má navrhovat s rezervou poloviny až třetiny spotřeby. Takže 850W zdroj je určitě správná volba.

Netuším jaký máš přehled o výsledcích těch testů příkonu, který jsi zde uveřejnil, ale pravděpodobně se jedná o nějaký špičkový stavy, který umějí kvalitní zdroje kompenzovat, tzn. pravděpodobně se nebude jednat o stabilní maximální hladinu odběru.

Zdroje dimenzuji dle vlastního úsudku, vzhledem ke svým znalostem hromadu let u všech PC, které opouštějí můj stůl, a nikdy se neukázalo, že bych dimenzoval špatně ani u OC sestav. Tudíž za svým názorem stojím.

Další věc je ta, že nejlepší účinnosti většina zdrojů dosahuje kolem 80% zátěže, což je v rozporu s tím čeho jsi se někde dočetl, i když svým způsobem jsi byl blízko, tedy něco jako nemělo by to být měně jak 50% a více jak 80%.

Editoval(a) Lukas
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Lukas napsal(a):

Netuším jaký máš přehled o výsledcích těch testů příkonu, který jsi zde uveřejnil, ale pravděpodobně se jedná o nějaký špičkový stavy, který umějí kvalitní zdroje kompenzovat, tzn. pravděpodobně se nebude jednat o stabilní maximální hladinu odběru.

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-9700k-9th-gen-cpu,5876-2.html

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2070-founders-edition,5851-9.html

U grafiky jsi měl pravdu, přehlídl jsem že top spotřeba patří Vega64. Takže 2070 má kolem 200W. V tom případě jsme v zátěži na 400-430W + zbytek komponentů a se zdrojem bych pod 650W nešel. Otázka budoucí upgrade např. I7-9900k + RTX 2080ti a nemuselo by ani to stačit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On ‎03‎-‎02‎-‎2019 at 17:21, westikkrystof napsal(a):

https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i7-9700k-9th-gen-cpu,5876-2.html

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-rtx-2070-founders-edition,5851-9.html

U grafiky jsi měl pravdu, přehlídl jsem že top spotřeba patří Vega64. Takže 2070 má kolem 200W. V tom případě jsme v zátěži na 400-430W + zbytek komponentů a se zdrojem bych pod 650W nešel. Otázka budoucí upgrade např. I7-9900k + RTX 2080ti a nemuselo by ani to stačit.

Nemusíš mě směrovat na odkazy z tomshardware, je zdrojem většiny mích teoretických znalostí, pročítám si ty stránky v celku pravidelně, i tyto konkrétní testy spotřeby znám. Ale protože vím, jak to s těmi zdroji je z vlastních praktické zkušeností, tak stále bych klidně použil kvalitní 550W, 650W jak už jsem psal výše jako strop. Pokud bych upgradoval, buď by šla s ostatními upgradovanými komponenty, nebo taky se dá počítat s tím, že se změnou výrobního procesu, se u nový generace může spotřeba snížit a já bych si stále mohl vystačit s 550W.

Pravdou je, že při nějakém běžném OC se 9700K+2070 vejde do 550W téměř přesně, kdy maximální konzistentní úroveň odběru celé sestavy v běžné konfiguraci, by mohla činit téměř přesně, možná mírně nad 80% kapacity.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 3. 2. 2019 at 15:26, westikkrystof napsal(a):

u tý grafický karty ses teda moc netrefil

procesor, z toho co sem viděl, si ve stocku nevezme 200W ani při vytížení všech jader

untitled-1.thumb.png.f7388b2d93ddf865a1992926cc37b683.png

Editoval(a) Endyy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 3. 2. 2019 at 17:21, westikkrystof napsal(a):

budoucí upgrade např. I7-9900k 

btw nic takovýho neexistuje, asi myslíš i9-9900K

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Endyy napsal(a):

u tý grafický karty ses teda moc netrefil

procesor, z toho co sem viděl, si ve stocku nevezme 200W ani při vytížení všech jader

untitled-1.thumb.png.f7388b2d93ddf865a1992926cc37b683.png

Musíš si také přečíst následnou komunikaci a ne mi zbytečně opakovat co jsem napsal.

A ano myslel jsem i9-9900k.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

neber to špatně, ale seknout se o 130W chce hodně velkou neznalost, takle těžko někomu správně poradíš, jakou watáž zdroje vybrat

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Endyy napsal(a):

neber to špatně, ale seknout se o 130W chce hodně velkou neznalost, takle těžko někomu správně poradíš, jakou watáž zdroje vybrat

500 - 400až430 = 100nebo70W rozdíl. Nevím kde si vzal těch 130W. tvůj graf ukazuje spotřebu 166W v grafu z tomshardware je do 200W.

nějak nabývám dojmu, že doporučit nějaký zdroj je děsně těžká matematika. 

Nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl počítač se zdrojem nižšího výkonu než 450W a to v době, kdy běžné Intely 6th, 7th, 8th, generace, stejně tak ryzeny v domácích herních počítačích s grafikou gtx1050ti, rx560 apd. měli příkon v klidu kolem 50W a ve hře kolem 100-150W. Přesto všichni doporučovali zdroje 500W a více. Docela by mě zajímalo, jestli jste těmto lidem podle vaší logiky doporučovali 200W zdroje? Popřípadě u těch výkonných verzí procesorů a grafik, které měli spotřebu ve hře kolem 300W+ jste tedy navrhovali 350W zdroje?

Stále vidím bezproblémový návrh zdroje 650W pro současnou vybranou konfiguraci a 850W zdroj, možná trochu velkou rezervu do budoucna pro případný upgrade.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, westikkrystof napsal(a):

a 850W zdroj, možná trochu velkou rezervu do budoucna pro případný upgrade

I pro high-end v běžné konfiguraci je 850W naprosto zbytečných. A ano pro slabší eko. sestavy jsme zde doporučovali, i 400W.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechci se do toho vtírat, ale zájemce o sestavu tu nic už nepsal a místo toho se tu přetahujete a řešíte věci, který můžete řešit v jiný záložce, třeba diskuze. :) 

• Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď