Jump to content

Recommended Posts

Před 9 minutami, westikkrystof napsal(a):

Jako je to tu trochu AMD fans, ale divíš se. Po tom co předvádí Intel, bych mu přál, aby padl na hubu.

Měl jsem sestavu Intel pentium g4560, B250M, 2x4GB a čekal lehký levný upgrade. Viděl si ceny I5 a I7 6th a 7th generace? Co si dovolí chtít za tyhle několik let staré procesory? Takhle jsem to prodal, přešel na ryzen, a procesor deska a paměť viz. podpis, mě vyšel na 7tisíc. Za to bych předtím upgradnul sotva tak procesor na I5 7600k.

Ne fakt, Intel sbohem a navěky.

Souhlasím, taky jsem celkem dlouho, zhruba od Nehalemu, kupoval Intel, ale poslední roky jen a jen zklamání.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 39 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

@brunovito666ano jsem fanoušek Intelu a jsem ochoten zaplatit si nějakou tu tisícovku navíc za srovnatelný výkon, za podmínky, že to bude Intel.. A jak říkám, Intel nabídne něco, co amd nemůže a obráceně.. Ja volím Intel :) Toto fórum mi přijde jako main AMD base :D

Jsme AMD fanboys proto, že toto forum slouží k pomoci lidem ke zlepšení jejich PC sestav a doporučit jim něco jiného, lepšího k poměru cena/výkon a to AMD právě v tuto chvíli nabízí. Důvody jsou zmíněny od vícero kolegů nahoře.

Pokud s stojíš za svým, tak si za tím stůj, kup to a hraj si na čem chceš, ale v tom případě nechápu, proč si přišel na toto forum, když jsme ti poradili lepší variantu a ty i přes to si vybereš svoje. Rovnou ses mohl zeptat svýho kamaráda, jestli je to cajk (pokud máš v blízkosti někoho, kdo tomu aspoň trošku rozumí) a ten by ti poradil a nemuseli bychom to tu řešit tak dlouho s tím, že někdo si dá práci, složí ti sestavu, poradí ti, vysvětlí proč atd. a ty mu napíše, že si Intel maniak a přes to nejede vlak. 

Rady si dostal, více ti nepomůžeme. A jak jsem zmínil, tvá sestava na Intelu nemá chybu, takže můžeš objednávat.

Dál bych to už neřešil, vzhledem k tomu, že si nenechá poradit. :) 

Editoval(a) VojtěchC
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

@brunovito666ano jsem fanoušek Intelu a jsem ochoten zaplatit si nějakou tu tisícovku navíc za srovnatelný výkon, za podmínky, že to bude Intel.. A jak říkám, Intel nabídne něco, co amd nemůže a obráceně.. Ja volím Intel :) Toto fórum mi přijde jako main AMD base :D

A co AMD nemůže ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchCKlidně ti napíšu, proč to tu chci řešit.. Představ si, že chceš auto, třeba Audi, tak napíšeš na forum o autech svojí konfiguraci toho auta a oni ti tam začnou psát něco ve smyslu: kup si škodu, vyjde tě to levněji a budeš mít podobné výsledky.. To je to samé jako v mém případě.. Kdyby toto bylo AMD fórum, tak neřeknu, ale toto fórum je obecné tech fórum.. Tady máš důvod proč píšu sem a neptám se podle tvých slov "kamaráda který tomu trochu rozumí" 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já bych to neřešil, vše mu bylo řečeno. Já měl i5 4590, chtěl jsem upgrade, ale když jsem viděl cenu za intel, tak jsem šel do Ryzenu, protože poměr cena/výkon, a hlavně jsem chtěl pc i na práci. Takže si kup tu sestavu s intelem a je klid.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Jakub Kohout napsal(a):

@Happinessnebuď hned toxic.. Forum slouží k diskuzi, když se ti toto téma nelíbí, tak na tento topic nelez :D

Cože? já jsem toxic? Ok no... Jestli myslíš to poslední větu, nevím co je na tom tolik toxic, ale já to beru. Chtěl jsem jenom říct to, že si můžeš koupit sestavu s intelem. Takže si to kup, a doufám že budeš spokojený, a jak jsem psal, přeji ať sestava slouží. Z mé strany je to všechno, měj se.

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jakub Kohout napsal(a):

@Happinessvíš, jen mě naštvalo, že tu v Intelu skoro nikdo nevidí nic dobrého.. I když to jsou dobré CPU.. Děkuji :)

OK.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Jakub Kohout napsal(a):

@Happinessvíš, jen mě naštvalo, že tu v Intelu skoro nikdo nevidí nic dobrého.. I když to jsou dobré CPU.. Děkuji :)

Jsou dobré ale za tu cenu (vlastnil jsem 4570S a super procesor v té době) ??? Ještě jak jsi říkal o těch aut. Když třeba Audi stojí 2 000 000 a stejný výkon má např Škodovka za 1 350 000. Tak jenom kvůli tomu že chceš Audi tak vyhodíš 650 000 ? Je to jako Razer mají dobré klávesnice ale za stejnou kvalitu si můžeš zaplatit méně třeba u HyperX

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Like 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vojtěch Šokala Nevyhodíš, ale prostě si koupíš to co chceš... takže ANO, mít takový plat, abych si mohl koupit Audi za 2 000 000 a chtěl bych jí, tak to udělám.. Jsem dospělej, na PC mi nikdo peníze nedal a vydělal sem si na něj sám, proto sem si stanovil určité požadavky, které chci dodržet :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Jakub Kohout napsal(a):

@Vojtěch Šokala Nevyhodíš, ale prostě si koupíš to co chceš... takže ANO, mít takový plat, abych si mohl koupit Audi za 2 000 000 a chtěl bych jí, tak to udělám.. Jsem dospělej, na PC mi nikdo peníze nedal a vydělal sem si na něj sám, proto sem si stanovil určité požadavky, které chci dodržet :)

Dobře je to tvoje věc když chceš vyhazovat peníze do vzduchu 

• Haha 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vojtěch Šokala "vyhazovat peníze do vzduchumFacepalmmto je logika jako "nekupuj si dobré jídlo a žer jen rohlíky, protože jídlo, jako jídlo, stejně ho vys*reš" :lul:

Editoval(a) Jakub Kohout
  • Haha 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

@Vojtěch Šokala "vyhazovat peníze do vzduchumFacepalmmto je logika jako "nekupuj si dobré jídlo a žer jen rohlíky, protože jídlo, jako jídlo, stejně ho vys*reš" :lul:

Teď píšeš kraviny. Já jsem napsal že nebudu si kupovat stejnou věc, která je dražší.  Ty říkáš ať žeru jenom rohlíky tvůj příklad měl vypadat takto: V kauflandu stojí rohlíky 1kč ale v lidlu 2 kč kvůli tomu že je to lidl tak si koupím za 2kč i když to bude chutnat stejně .... mFacepalmm

• Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tuto debatu zde končím protože toto už není konverzace o PC, pokud k tomu chce ještě někdo něco říct, tak mi napište do zpráv.. poprosím jen ty co jsou aspoň na střední škole

Každopádně děkuji všem za odpovědi a rady :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen se nehodlám bavit s někým, kdo si nevydělal prací ani korunu a chodí na základku, o procesorech něco víš, to ti neberu, ale o pohledu na život nevíš skoro nic :) není to tvoje chyba, je ti 14, i já takový býval, ale to neznamená že to musím poslouchat ;) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

Jen se nehodlám bavit s někým, kdo si nevydělal prací ani korunu a chodí na základku, o procesorech něco víš, to ti neberu, ale o pohledu na život nevíš skoro nic :) není to tvoje chyba, je ti 14, i já takový býval, ale to neznamená že to musím poslouchat ;) 

Tak jestli si myslíš že jsem nepracoval tak to se pleteš(Pokud se počítá brigáda). Nevěděl jsem že pohled na život je takový, že nešetřím tam kde bych mohl už bych to uzavřel protože si stejně nenecháš poradit :) 

• Like 2
  • To nechápu 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Tak jestli si myslíš že jsem nepracoval tak to se pleteš(Pokud se počítá brigáda)

Tady někdo pracuje na černo :D

• Like 1
  • Haha 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Filip Ulrich napsal(a):

Tady někdo pracuje na černo :D

No tak úplně brigáda to není ale je to něco v tom smyslu :D

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Jakub Kohout

Ohledně těch nových cooffe_lake_refresh mám sice smíšený pocity, ale taktovat by měli jít takovým způsobem, že se jim momentálně žádný AMD v single_core opravdu ani náhodou nevyrovná. Ale zase na druhou stranu, výkonnější grafika by ti opravdu mohla nabídnout více v rámci GPU akcelerace, než výkon samotný 9700K.

Nic méně nebudu kritizovat výběr značky CPU, sám jsem Intelák, i když v rámci zdravýho rozumu do  budget sestavy bych doporučil taky raději Ryzena. Tedy mrknu na to ostatní. Z RAM nejsem úplně nadšenej, asi bych volil Predatory, nebral bych 4x modul, ale raději 2x16, protože ten CPU má pouze 2kanáový řadič. Jako desku bych raději volil to MSI Tomahawk, sice nemám MSI moc v oblibě, ale konkrétně Tomahawky se docela osvědčily, ale úplně nejraději, kdyby to rozpočet dovolil, bych sáhnul po ASRock_extreme4. Není mi úplně jasný význam toho SATA SSD, raději bych to investoval ještě do toho NVMe a zvětšil jeho kapacitu. U HDD bych se jenom zmínil, že mým favoritem je Barracuda.  A nakonec 850W zdroj nebudeš potřebovat, pokud nemáš v plánu více jak jednu grafiku, takový SLI, bude ti stačit bohatě, když už chceš mít předimenzovaný napájení, 600-650W, ale zvládla by to kvalitní 5stovka, respektive 550W s prstem v nose.

• Like 2
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 31. 1. 2019 at 20:55, Lukas napsal(a):

@Jakub Kohout

A nakonec 850W zdroj nebudeš potřebovat, pokud nemáš v plánu více jak jednu grafiku, takový SLI, bude ti stačit bohatě, když už chceš mít předimenzovaný napájení, 600-650W, ale zvládla by to kvalitní 5stovka, respektive 550W s prstem v nose.

U zdroje mi to nepřijde jako vyhozené peníze, vysoká účinnost se hodí a taková 1080 Ti a podobně toho může sežrat celkem hodně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 1. 2019 at 8:03, Jakub Kohout napsal(a):

@VojtěchCKlidně ti napíšu, proč to tu chci řešit.. Představ si, že chceš auto, třeba Audi, tak napíšeš na forum o autech svojí konfiguraci toho auta a oni ti tam začnou psát něco ve smyslu: kup si škodu, vyjde tě to levněji a budeš mít podobné výsledky.. To je to samé jako v mém případě.. Kdyby toto bylo AMD fórum, tak neřeknu, ale toto fórum je obecné tech fórum.. Tady máš důvod proč píšu sem a neptám se podle tvých slov "kamaráda který tomu trochu rozumí" 

S tímhle nesouhlasím já.  Audi a škoda jsou v podstatě jedno auto a rozdíly jsou jen v tom, že škoda vydělává a je vůči audi diskriminováná. Lepší argument (i když by to byl taky nesmysl) by byl: na fóru o autech mi místo BMW x6 doporučili Vw tuareg.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 1. 2019 at 11:14, Jakub Kohout napsal(a):

Edit: byly před pár lety. Teď zaspali a na dlouhá léta zůstanou tam, kde je bylo ještě před třemi lety AMD i s tím jejich single core výkonem 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...