Jump to content

Recommended Posts

Ahoj,

tento pc se částečně řešil již v sekci s ramkami, ale zde bych to chtěl zkonzultovat kompletně,

takže pokud má někdo nějaké připomínky napište je sem

Pc je primárně na hraní her (70% hry, 30% práce)

díky za všechny připomínky nebo rady ^_^

Sestava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 21 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

Ahoj,

tento pc se částečně řešil již v sekci s ramkami, ale zde bych to chtěl zkonzultovat kompletně,

takže pokud má někdo nějaké připomínky napište je sem

Pc je primárně na hraní her (70% hry, 30% práce)

díky za všechny připomínky nebo rady ^_^

Sestava

Měl bych možná lepší variantu. Silnější GPU, lepší multicore a co se týče práce, je to určitě lepší volba. Sestavu jsem zlovil tak, ať je to i vhodné v poměru cena/výkon, což se snad podařilo.

Tato sestava by měla být vhodnější i pro hraní, protože je přece jen lepší GPU, která má největší výkon v sestavě a taky dělá nejvíc. :) 

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, VojtěchC napsal(a):

Měl bych možná lepší variantu. Silnější GPU, lepší multicore a co se týče práce, je to určitě lepší volba. Sestavu jsem zlovil tak, ať je to i vhodné v poměru cena/výkon, což se snad podařilo.

Tato sestava by měla být vhodnější i pro hraní, protože je přece jen lepší GPU, která má největší výkon v sestavě a taky dělá nejvíc. :) 

Musím souhlasit s kolegou tato pc sestava je lepší než s intelem .

Editoval(a) SVEN
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, VojtěchC napsal(a):

Souhlasím s kolegou, mnohem lepší varianta.

Editoval(a) Happiness
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchCZajímavá sestava, avšak nejsem zrovna zastáncem AMD, do levnějších sestav kolem 20k je to fajn řešení, ale k sobě ho nechci..

dále také potřebuji vysokou frekvenci na jedno jádro což mi R7 se svým základní turbo frekvencí 4100MHz rozhodně nabídnout nemůže

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ok, ale zbytečně ztrácíš fps.

Samozřejmě je to tvoje sestava, takže si můžeš koupit co chceš.

Editoval(a) Happiness

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pomineme-li tedy výměnu intelu za ryzen (kterou stejně nejsem ochotný podstoupit), máte i jiné připomínky k mé sestavě? vodní chlazení bych chtěl zachovat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Intel je na tom stale o niečo lepšie za vyššiu cenu to máš pravdu. 

Ale čo pri výbere intelu na CPU získaš, to na grafickej karte 2070 stratíš. 

Viacmenej sa musíš rozhodnúť sám či dáš prednosť lepšej GPU alebo lepšiemu CPU. 

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, Jakub Kohout napsal(a):

Pomineme-li tedy výměnu intelu za ryzen (kterou stejně nejsem ochotný podstoupit), máte i jiné připomínky k mé sestavě? vodní chlazení bych chtěl zachovat

Já nemám k tvé sestavě nic. Vypadá dobře. 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, Happiness napsal(a):

Ok, ale zbytečně ztrácíš fps.

Samozřejmě je to tvoje sestava, takže si můžeš koupit co chceš.

Bál by se že na AMD ztratí víc.

• Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, milanfon napsal(a):

Bál by se že na AMD ztratí víc.

Jak jsem psal, je to jeho sestava, každý řekl svůj názor k jeho sestavě. Já bych dal radši přednost lepší GPU. Ale co už... Když nechce Ryzen, tak nechce.

Editoval(a) Happiness

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

@VojtěchC děkuji 
@Happiness Ryzen by v tomto případě byl krok vedle :)

Ok, je to tvoje rozhodnutí, což já plně respektuji. Takže přeji ať sestava dobře slouží.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

@VojtěchC děkuji 
@Happiness Ryzen by v tomto případě byl krok vedle :)

Krok vedle je právě Intel, který má nenormální ceny za nic. Z hlediska techniky je to smutné, že pořád čerpá z 14 nm výroby a ještě zvyšuje ceny a myslí si bůh ví co. Právě Intel šlápl vedle a nevěnoval se právě pokroků, což ho bude v následujících letech stát hodně, pokud nepřijde zázrak. 

AMD není výkonnější, ale je příznivější v poměru cena/výkon. Aspoň v této chvíli, kdy má Intel ''krizi''. Velký krok doufám bude 7 nm Matisse od AMD, čím Intel smete ze stolu a taky doufám v to, že budou i nadále přizniví cenově tak, jako doteď. :) 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, VojtěchC napsal(a):

Krok vedle je právě Intel, který má nenormální ceny za nic. Z hlediska techniky je to smutné, že pořád čerpá z 14 nm výroby a ještě zvyšuje ceny a myslí si bůh ví co. Právě Intel šlápl vedle a nevěnoval se právě pokroků, což ho bude v následujících letech stát hodně, pokud nepřijde zázrak. 

AMD není výkonnější, ale je příznivější v poměru cena/výkon. Aspoň v této chvíli, kdy má Intel ''krizi''. Velký krok doufám bude 7 nm Matisse od AMD, čím Intel smete ze stolu a taky doufám v to, že budou i nadále přizniví cenově tak, jako doteď. :) 

Krásně řečeno. Ale tazatele asi nikdo nepřesvědčí v tom, že by bylo lepší vzít ryzen a lepší gpu. 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 minutami, Happiness napsal(a):

Krásně řečeno. Ale tazatele asi nikdo nepřesvědčí v tom, že by bylo lepší vzít ryzen a lepší gpu. 

To je jeho volba, já jen reaguji na jeho argument.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Úplně nejlepší by bylo počkat na těch 7nm, myslím, že by mohly být dost slušné i Ryzen 5, pokud výsledek v UserBenchmark není nějaký fake či co, tak bych se nebál říct, že budou lepší než i7, co se týče IPC. Takhle by mohl v klidu vzít i tu RTX 2080, asi nějaký fanboy, nechci být zlý, ale tohle se dá popsat jedině jako debilita.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@brunovito666ano jsem fanoušek Intelu a jsem ochoten zaplatit si nějakou tu tisícovku navíc za srovnatelný výkon, za podmínky, že to bude Intel.. A jak říkám, Intel nabídne něco, co amd nemůže a obráceně.. Ja volím Intel :) Toto fórum mi přijde jako main AMD base :D

• To nechápu 1
  • Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 27 minutami, Jakub Kohout napsal(a):

Ja volím Intel :) Toto fórum mi přijde jako main AMD base :D

Jako je to tu trochu AMD fans, ale divíš se. Po tom co předvádí Intel, bych mu přál, aby padl na hubu.

Měl jsem sestavu Intel pentium g4560, B250M, 2x4GB a čekal lehký levný upgrade. Viděl si ceny I5 a I7 6th a 7th generace? Co si dovolí chtít za tyhle několik let staré procesory? Takhle jsem to prodal, přešel na ryzen, a procesor deska a paměť viz. podpis, mě vyšel na 7tisíc. Za to bych předtím upgradnul sotva tak procesor na I5 7600k.

Ne fakt, Intel sbohem a navěky.

Editoval(a) westikkrystof
  • Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se