Jump to content
CZdragon

M.2 místo karty na mobilní data

3 Příspěvky k tomuto tématu

No, vše je v názvu. Moc naději nemám, ale stejně se zeptám, protože tím nic nezkazím (aspoň doufám😂).

Mám Aspire 1410 s celeronem 743 a 2gb ram. Ramka se celkem rychle zaplní a potom se to pochopitelně ukládá na disk (cca 50MB/s podle CrystalDiskMark). Tak mě napadlo, jestli by místo téhle karty, kterou nepoužívám, nešlo dát SSD. Mohlo by to být stejné jako s WiFi kartou. Slot vypadá jako M.2, ale rozhodně si nejsem jistý. Chci se pouze zeptat, jestli jde něco takového udělat. 2.5 disk se mi úplně nechce měnit a mechaniku to nemá.

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 10 hodinami, CZdragon napsal(a):

No, vše je v názvu. Moc naději nemám, ale stejně se zeptám, protože tím nic nezkazím (aspoň doufám😂).

Mám Aspire 1410 s celeronem 743 a 2gb ram. Ramka se celkem rychle zaplní a potom se to pochopitelně ukládá na disk (cca 50MB/s podle CrystalDiskMark). Tak mě napadlo, jestli by místo téhle karty, kterou nepoužívám, nešlo dát SSD. Mohlo by to být stejné jako s WiFi kartou. Slot vypadá jako M.2, ale rozhodně si nejsem jistý. Chci se pouze zeptat, jestli jde něco takového udělat. 2.5 disk se mi úplně nechce měnit a mechaniku to nemá.

Díky

Měla by to být mSATA jestli se nepletu, proč vlastně neupgradneš jen RAMky? 

Pro ověření zkus poslat fotku jak ten slot vypadá, ale měla by to být mSATA. Tyhle SSDčka jsou mSATA https://www.czc.cz/ssd-pevne-disky/produkty?q-c-0-f_2025079=smSATA 6Gb%2Fs .

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Oops, nějak jsem zapomněl ^_^ nojo, škola...

Jop, je to mSATA.

A Ano, nějakou náhodou jsem se dostal k druhému úplně stejnému notebooku, takže mám 4 gb ram (a ten dual Channel brutálně prospěl grafice). Stejně by se to SSD asi nevyužilo, bottleneck je občas procesor, občas HDD. Takže díky za info a přeju hezký den ;)

IMG_20190302_114023.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď