Jump to content
Happiness

Lan kabel

Recommended Posts

Zdravím, mám internet od UPC, ale potřebuji internet v druhém pokoji, zatím mám tento kabel https://www.mironet.cz/premiumcord-utp-cat6-15m-patch-kabel-rj45rj45-seda+dp132611/ 

Našel jsem tento kabel https://www.mironet.cz/premiumcord-utp-cat5e-25m-patch-kabel-rj45rj45-seda+dp207813/  délka by byla ideální, ale má to zase nějakou CAT5... Moc se v tom nevyznám takže nevím... Třeba tento má sice 20m ale má CAT6 https://www.mironet.cz/premiumcord-ftp-cat6-20m-patch-kabel-rj45rj45-awg26-seda+dp132569/

Takže jestli by mi někdo neporadil co mám vzít, ale myslím si že bude lepší ten CAT6, ale v mironetu nemohu najít 25m CAT6. Díky za každou radu.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No to záleží na tom, na jakou to potřebuješ rychlost. Na 1Gb/s stačí Cat5e, ale doporučuje se spíše Cat6, která ti stačí až do rychlosti 10Gb/s. Tam už je zase ale lepší mít Cat6a. Abys pochopil, tak rozdíl mezi těmi kategoriemi je v tom, jak je redukovaná interference mezi jednotlivými kabely. Cat5 má stočené páry vodičů a Cat6 má ještě tyto 4 páry stíněné. Jednoduše s Cat6 nic špatně neuděláš a alespoň ten kabel nebudeš muset v budoucnu měnit.

image.png

  • Like 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Díky moc. Tak v nastavení windoss, vidím 1Gb, ale když mam cat6 tak bych vzal znovato cat6, akorát ta délka 20m. Mironet mám blízko, v czc jsem koukal ale delší nemají taky. Jinak díky.

  • Like 1

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

×
×
  • Create New...