Jump to content
Vladimír Kadlec

Nový disk, otázky okolo

Recommended Posts

Zdravím, plánuji kupovat nový disk, můj současný (WD Black) je sice velmi rychly (boot Woken za 32 sec :D), ale jeho úložistě už mi přestává stačit. Proto plánuji nějaký s větší kapacitou 2-3TB (spíše ty 2TB), Tento ''starý'' WD Black naklonuji do nového disku, vrazím ho do NB a rozjedu NB. 

A teď zde mám otázky: 
1. Jaký disk? Koukal jsem po WD Blue 2TB a Seangate BarraCuda 2TB, oba dva jsou určitě dobré, ale kupovat budu jen jeden. Osobně jsem více pro WD, můžete namítat že WD Blue má oproti Seagate jen 5400 ot/min, ale byl jsem informován že nová řada od Seaate má také jen 5400 ot/min. 

2. Klonovací program mám, tak teď už jen jestli by mi někdo nepomohl alespoň přibližně odhadnout jak dlouho se to bude klonovat... Mám volno 322GB a počítám že při koupi disku tam bude tak min. 150GB :D, neví někdo alespoň přibližně jak dlouho by se to mohlo klonovat? :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 22 minutami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Yup, ta vypadá v pohodě, ale je to Seagate :( Nemá tak hezký design jako WD :D

tak ber wd... Disk ma aj tak skoro každý pod krytom u novych bedni a ak maš staru tak tam nemaš sklo takže riešit výyor je ****na no1

Editoval(a) jakub02
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 35 minutami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Yup, ta vypadá v pohodě, ale je to Seagate :( Nemá tak hezký design jako WD :D

Nech mě tě vyvést z omylu. Jestli si myslíš, že WD bude mít takovou hezkou nálepku přes celou plochu, tak ne.

V reálu vypadají disky takto:

wdxsg.jpg

EDIT: Velikosti (ani jejich poměry) neodpovídají skutečným rozměrům. (WD není menší)

Editoval(a) Petr.siska

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Nech mě tě vyvést z omylu. Jestli si myslíš, že WD bude mít takovou hezkou nálepku přes celou plochu, tak ne.

V reálu vypadají disky takto:

wdxsg.jpg

EDIT: Velikosti (ani jejich poměry) neodpovídají skutečným rozměrům. (WD není menší)

Z omylu mě vyvádět nemusíš, jeden WD a i jeden Seagate mám doma, takže vím jak jejich disky vypadají :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro všechny kdo mi tady chtějí říkat že ten disk stejně neuvidím, že tenhle má tuhle nálepku apod. Já jsem pro WD a celkově se mi ty jejich disky líbí víc, ale to neznamená že jsou lepší.... 

Jen zde chci ještě upozornit @Petr.siska a @jakub02 že jejich reakce jsou naprosto mimo mísu a ani to není nějak moc zajímavé... Ptal jsem se na 2 otázky a jediný kdo mi tady rozumně odpověděl byl Filip, kdyby jste hoši alespoň odpověděli na nějakou otázku :D

K tomu designu ještě jednou, myslel jsem to jako srandu, takže ty vaše reakce jsou vážně debilní... Sice to není poznat že to bylo myšleno ze srandy, ale jsou tam 2 otázky a vy mi tu mluvíte o designu, na který zde nebyla otázka, ale jen malá narážka... 

Související obrázek

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Pro všechny kdo mi tady chtějí říkat že ten disk stejně neuvidím, že tenhle má tuhle nálepku apod. Já jsem pro WD a celkově se mi ty jejich disky líbí víc, ale to neznamená že jsou lepší.... 

Jen zde chci ještě upozornit @Petr.siska a @jakub02 že jejich reakce jsou naprosto mimo mísu a ani to není nějak moc zajímavé... Ptal jsem se na 2 otázky a jediný kdo mi tady rozumně odpověděl byl Filip, kdyby jste hoši alespoň odpověděli na nějakou otázku :D

K tomu designu ještě jednou, myslel jsem to jako srandu, takže ty vaše reakce jsou vážně debilní... Sice to není poznat že to bylo myšleno ze srandy, ale jsou tam 2 otázky a vy mi tu mluvíte o designu, na který zde nebyla otázka, ale jen malá narážka... 

Za ty reakce se omlouvám. Vzhledem ke tvým zkušenostem s HW to byla asi zbytečná odpověď. Avšak jak poslední dobou vidím najdou se i jiní dajací Kappauživatelé, u kterých k vyřešení v podstatě banálního problému nestačí ani tři strany vlákna a musíš na ně jak na dítě ačkoliv jsou už podle profilovky dospělí.

Teď k řešení tvého problému.

Záleží jestli chceš disk čistě jako úložiště (filmy, fotky, dokumenty) (1) nebo na něj budeš instalovat hry, programy (2) nebo něm budeš mít i systém (3).

ad 1) Postačí libovolný ze série Barracuda nebo Blue, tedy i ty s 5400 ot/min.

ad 2) Zvolil bych nějaký se 7200 ot/min kvůli kratší přístupové době a rychlejšímu zápisu i čtení - má to vliv na spouštění her a načítání v nich, programů atd..

ad 3) Tady bych doporučil SSD disk, který je rychlejší než HDD a to i v SATA verzi (pokud nemáš M.2 slot nebo nechceš dát peníze za M.2 NVMe SSD). Tady postačí velikost do 240 GB (jen OS a programy), na hry bych samozřejmě zvolil větší. A k SSD třeba dokoupit HDD na to ostatní.

Co se rychlosti klonování týče, tak nejrychlejší běžné 7200rpm mají max rychlost zápisu/čtení/kopírování 220 MB/s. Takže pokud budeš klonovat dejme tomu 200 GB, bude to MINIMÁLNĚ trvat 200000/220, tedy nějakých 910s, tedy plus mínus 15 minut, spíše plus. Ale to je čisté kopírování a pokud ten klonovací program data ještě nějak zpracovává, tak to bude trvat déle. Minimálně hodinku bych si pro jistotu vyhradil.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 minutami, Petr.siska napsal(a):

Za ty reakce se omlouvám. Vzhledem ke tvým zkušenostem s HW to byla asi zbytečná odpověď. Avšak jak poslední dobou vidím najdou se i jiní dajací Kappauživatelé, u kterých k vyřešení v podstatě banálního problému nestačí ani tři strany vlákna a musíš na ně jak na dítě ačkoliv jsou už podle profilovky dospělí.

Teď k řešení tvého problému.

Záleží jestli chceš disk čistě jako úložiště (filmy, fotky, dokumenty) (1) nebo na něj budeš instalovat hry, programy (2) nebo něm budeš mít i systém (3).

ad 1) Postačí libovolný ze série Barracuda nebo Blue, tedy i ty s 5400 ot/min.

ad 2) Zvolil bych nějaký se 7200 ot/min kvůli kratší přístupové době a rychlejšímu zápisu i čtení - má to vliv na spouštění her a načítání v nich, programů atd..

ad 3) Tady bych doporučil SSD disk, který je rychlejší než HDD a to i v SATA verzi (pokud nemáš M.2 slot nebo nechceš dát peníze za M.2 NVMe SSD). Tady postačí velikost do 240 GB (jen OS a programy), na hry bych samozřejmě zvolil větší. A k SSD třeba dokoupit HDD na to ostatní.

Co se rychlosti klonování týče, tak nejrychlejší běžné 7200rpm mají max rychlost zápisu/čtení/kopírování 220 MB/s. Takže pokud budeš klonovat dejme tomu 200 GB, bude to MINIMÁLNĚ trvat 200000/220, tedy nějakých 910s, tedy plus mínus 15 minut, spíše plus. Ale to je čisté kopírování a pokud ten klonovací program data ještě nějak zpracovává, tak to bude trvat déle. Minimálně hodinku bych si pro jistotu vyhradil.

Díky za rozumnou odpověď, právě teď ještě koukám na Alzu a koukám na WD Black HDD a k tomu nějaké asi taky WD Black SSD. Ještě jsem koukal po WD Green disku, ale to by byla asi špatná volba, už jen kvůli tomu že je prostě pomalý :D

Vypadá že se docela vyznáš (rozhodně více než já :D) proto se jsště zeptám:

1. Chci SSDčko, ale nevím jak naklonovat JEN systém bez ostatních souborů.

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Vladimír Kadlec napsal(a):

Díky za rozumnou odpověď, právě teď ještě koukám na Alzu a koukám na WD Black HDD a k tomu nějaké asi taky WD Black SSD. Ještě jsem koukal po WD Green disku, ale to by byla asi špatná volba, už jen kvůli tomu že je prostě pomalý :D

Vypadá že se docela vyznáš (rozhodně více než já :D) proto se jsště zeptám:

1. Chci SSDčko, ale nevím jak naklonovat JEN systém bez ostatních souborů.

Díky :) 

Green asi jen jako datový. Na systém a aplikace se nehodí. Sám jsem měl v notebooku 5400rpm disk a potom, co se poničil (blíže neurčeným perkusivním zacházením :D ), tak jsem pořídil 7200rpm disk a všechno bylo rychlejší - boot, načítání, spouštění, otevírání..

S klonováním disků bohužel zkušenosti nemám, jelikož většinou používám původní disk nebo dělám čistou instalaci. Možná by ti poradil @milanfon nebo někdo jiný.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 35 minutami, Petr.siska napsal(a):

Díky :) 

Green asi jen jako datový. Na systém a aplikace se nehodí. Sám jsem měl v notebooku 5400rpm disk a potom, co se poničil (blíže neurčeným perkusivním zacházením :D ), tak jsem pořídil 7200rpm disk a všechno bylo rychlejší - boot, načítání, spouštění, otevírání..

S klonováním disků bohužel zkušenosti nemám, jelikož většinou používám původní disk nebo dělám čistou instalaci. Možná by ti poradil @milanfon nebo někdo jiný.

Co jsem zjišťoval Milan s klonováním taky zkušenosti nemá, ale už jsem to asi vyřešil :) Díky že jsi mi poradil :) 

Pro ostatní kteří by něco věděli, budu velmi rád když mi poradíte popř. opravíte chyby které v této diskuzi byly řečeny :)

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď