Jump to content
jakub02

Arctic p12/p14

5 Příspěvků k tomuto tématu

Mám phanteks p400, v predu mám 2x 120mm case fany čo boli pri bedni na 900rpm pri max otáčkach, v zadu mám arctic asi f12 pro na 1000rpm. Chcel by som kúpiť lacné fany, 3 120mm/2 140mm chcem pre seba a 2 pre kamaráta. Mám si kúpiť 2 140mm arctic p14 alebo 3 p12 a dať ich do predu? Tie 2 phanteks fany dám asi ako výfuk hore alebo by som ich predal kamarátovy, oplatí sa mať 3 fany na výfuk a 2 140mm/ 3 120mm na nasávanie? :D dobrá esej ale fakt chcem poradiť

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 11 minutami, jakub02 napsal(a):

Mám phanteks p400, v predu mám 2x 120mm case fany čo boli pri bedni na 900rpm pri max otáčkach, v zadu mám arctic asi f12 pro na 1000rpm. Chcel by som kúpiť lacné fany, 3 120mm/2 140mm chcem pre seba a 2 pre kamaráta. Mám si kúpiť 2 140mm arctic p14 alebo 3 p12 a dať ich do predu? Tie 2 phanteks fany dám asi ako výfuk hore alebo by som ich predal kamarátovy, oplatí sa mať 3 fany na výfuk a 2 140mm/ 3 120mm na nasávanie? :D dobrá esej ale fakt chcem poradiť

Rozhodně tak, aby ventilátory do skříně nasávaly větší nebo stejné množství vzduchu jako vyfukují. Takže třeba 3 ventilátory jako nasávání a dva na výfuk (záleží však na tom, jestli ten ventilátor něco omezuje v nasávání nebo výfuku).

Zkušenosti s AC P12/14 nemám, ale myslím, že budou dobrá volba. Doporučuji koupit PWM verzi, ta umí rozsah otáček 200-1700/1800. A pokud máš málo konektorů na ventilátory na základní desce nebo chceš aby se točily všechny stejně, tak vem verzi PWM PST, tam můžeš ventilátory zapojit do série a napojit do jednoho konektoru na základní desce (nesmíš ale zapomenout, že 3/4pin dokáže poskytnout max 1A při 12V).

Dva 140mm nebo tři 120mm je už na tobě. Protáhnou ti více méně podobné množství vzduchu (2x140 = max 247,52 m3/h; 3x120mm = max 286,95 m3/h).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, jakub02 napsal(a):

takže 2x140 alebo 3x120 :D hluk je na tom ako? asi budu lepšie 2x140 že?

Hluk udávají stejný. Pokud je nebudeš v idle hnát do otáček, tak to asi neuslyšíš (nebude to hučet), ale v zátěži a tedy potřebě chlazení hučí asi každé PC. Ale 140mm bývají tišší, protože stejném průtoku vzduchu mají menší otáčky než 120mm.

1 hour ago, jakub02 napsal(a):

a je veľký rozdiel v týchto fanoch a nejaký airflow fanoch?

Vzhledem k tomu, že ta skříň nemá moc velkou plochu otvorů pro nasávání (jen nahoře a dole), tak bych volil spíš ty Pxx (airpressure/AP) než Fxx (airflow/AF), jelikož AP ventilátory dokáží protlačit/nasát více vzduchu skrze překážku či malý otvor.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď