Jump to content
westikkrystof

DDR4 3200 pro Ryzen 1600x

9 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím všechny.

Tak jsem upgradoval PC a přešel konečně z mrtvého Intelu na AMD. Pořídil jsem Ryzen 1600x, desku Asrock B450M Pro4 a zkusil k tomu paměti HyperX Predator 3200 2x4GB, které Milan doporučoval na yt. Uvažuji ještě o koupi 2x8 ADATA XPG Gammix D10 DDR4 3200MHz, tyhle jsem chtěl jen vyzkoušet, ale možná od toho i upustím. 8GB je stále slušný základ.  Procesor na desce frčí sám podle potřeby v automatickém režimu v rozmezí 3,6-4,1GHz a u RAMek jsem jen v biosu nastavil XMP 1 a jedou na 3200MHz. Chladič je k tomu v jednom obchodě docela slušnej zdarma a zdá se k tomu adekvátní. Ukazuje mi to v silent režimu 48C. Moc se mi to nezdá, ještě to ověřím.

Takže výše uvedenou kombinaci doporučuji. Osobně jsem se bál hlavně kompatibility RAM, ale vše je vyřešeno.

Editoval(a) westikkrystof

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 16 minutami, westikkrystof napsal(a):

Uvažuji ještě o koupi 2x8 ADATA XPG Gammix D10 DDR4 3200MHz, tyhle jsem chtěl jen vyzkoušet, ale možná od toho i upustím.

Upustil bych od toho. Pokud dokupovat RAMky, tak jedině zase stejný výrobce a model.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 55 minutami, Petr.siska napsal(a):

Upustil bych od toho. Pokud dokupovat RAMky, tak jedině zase stejný výrobce a model.

Ne, myslel jsem nahradit tyhle 2x4GB těma ADATA 2x8GB.

Jinak radost se zmenšila. Po dvou pádech do modré obrazovky to jede stabilně na 2934MHz. A jsou v tom čipy Hynix B-die podle Thaiphoon.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 minutami, westikkrystof napsal(a):

Ne, myslel jsem nahradit tyhle 2x4GB těma ADATA 2x8GB.

Jinak radost se zmenšila. Po dvou pádech do modré obrazovky to jede stabilně na 2934MHz. A jsou v tom čipy Hynix B-die podle Thaiphoon.

Ty 1xxx ryzeny jsou víc náročné na volbu modulů ram, než 2xxx řada.

Ta deska podporuje normálně rychlosti do 2677 MHz, 2993 a výš už jen jako OC, takže se občas nemusí povést ani to. Nebo se pro stabilitu systému při vyšších frekvencích pamětí musí nataktovat i procesor, případně se pohrabat v biosu.

Rozhodně bych se před koupí nových pamětí podíval na QVL pamětí pro desku i pro procesor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Petr.siska napsal(a):

Ty 1xxx ryzeny jsou víc náročné na volbu modulů ram, než 2xxx řada.

Ta deska podporuje normálně rychlosti do 2677 MHz, 2993 a výš už jen jako OC, takže se občas nemusí povést ani to. Nebo se pro stabilitu systému při vyšších frekvencích pamětí musí nataktovat i procesor, případně se pohrabat v biosu.

Rozhodně bych se před koupí nových pamětí podíval na QVL pamětí pro desku i pro procesor.

Koukl jsem na to znovu a vybral nove paměti, které jsou uvedeny přímo v seznamu QVL. Uvidíme. Škoda těch predátorů. Milan si je může vyškrtnout ze seznamu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 32 minutami, westikkrystof napsal(a):

Koukl jsem na to znovu a vybral nove paměti, které jsou uvedeny přímo v seznamu QVL. Uvidíme. Škoda těch predátorů. Milan si je může vyškrtnout ze seznamu.

https://www.czc.cz/233431,233444,233437,176897/kody

Tyhle HyperX by měly být v pohodě, jsou prý testované s Ryzen 1xxx (ale zkontroloval bych QVL).

Ty Corsair mám vyzkoušené, že fungují s Ryzen 1xxx. (Jsou v QVL a dával jsem je už před rokem sestře do sestavy)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro Ryzen první generace bych doporučil tyto moduly, co se týče poměru cena/kompatibilita/výkon.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak nakonec podle Asrock QVL jsem pořídil tyhle https://www.alza.cz/patriot-viper-rgb-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ddr4-cerna-d5323583.htm

Ty co uvádí "Lukas", nejsou na seznamu QVL. Respektive jsou, ale ve 4GB verzi, která už se neprodává. Nechce se mi běhat do obchodu a měnit jedny za druhé. Je možné, že mají čipy stejné, ale taky nemusí. Náhodou mám ty 2x4GB Patriot Viper 4 doma v druhém PC s Intelem, ale jen 2800MHz, takže jsem je ani nezkoušel.

Ty co jsem pořídil už testuju a zatím drží 3200. Čipy mají Hynix C-die.

Více méně mi z toho plyne, že nemá moc cenu nějaká alchymie. Vzít paměť podle doporučení výrobce je jistota.

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, westikkrystof napsal(a):

Tak nakonec podle Asrock QVL jsem pořídil tyhle https://www.alza.cz/patriot-viper-rgb-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ddr4-cerna-d5323583.htm

Ty co uvádí "Lukas", nejsou na seznamu QVL. Respektive jsou, ale ve 4GB verzi, která už se neprodává. Nechce se mi běhat do obchodu a měnit jedny za druhé. Je možné, že mají čipy stejné, ale taky nemusí. Náhodou mám ty 2x4GB Patriot Viper 4 doma v druhém PC s Intelem, ale jen 2800MHz, takže jsem je ani nezkoušel.

Ty co jsem pořídil už testuju a zatím drží 3200. Čipy mají Hynix C-die.

Více méně mi z toho plyne, že nemá moc cenu nějaká alchymie. Vzít paměť podle doporučení výrobce je jistota.

Kdyby výrobce MB měl vypsat všechny kompatibilní RAM, tak by nedělal nic jiného, než testoval...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď