Jump to content
Flank3r

AMD Matisse - zen2 jádro

14 Příspěvků k tomuto tématu

https://www.anandtech.com/show/13829/amd-ryzen-3rd-generation-zen-2-pcie-4-eight-core

Někoho by jistě zajímala samotná frekvence čipu, jak běžel v zátěži. Víme, že i9-9900K během Cinebench drží 4700 MHz a dané skóre tomu odpovídá (2000b plus minus 30b).
Můžeme si dovtípit, že procesor AMD je ES ne finálních frekvencí a že IPC se tutově zvedne oproti Pinnacle Ridge. Třetí dedukcí je, jakou frekvenci potřebuje Pinnacle Ridge v CInebench na 2050 bodů? A to víme...Je to 4400 MHz. Někdo s lepším čipem 2700X si to může dokonce sám doma zkusit (samozřejmě, nesmí mít na pozadí otevřeno desítky blbostí!)

Je tedy jednoduché usoudit, že AMD Matisse ES běžel v Cinebench zhruba na frekvenci mezi 4000-4200 MHz, více zcela určitě nikoliv.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Hmm, zajímavé... Jestli je jeho základní frekvence opravdu takováto, mohl by zvládat 5GHz, což by bylo už celkem dělo... 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemám s tímto zkušenosti ani nevím, jak takové akce a vydávání, reklama apod. funguje, ale i tak se k tomu vyjádřím pomocí selského rozumu a logického myšlení. Nikdo není nucen semnou souhlasit a budu rád za ohlasy jak negativní, tak pozitivní. :) 

Těžko můžeme říct, jakou má zhruba frekvenci, když nevíme, co použili za komponenty a jak a co nastavili. Je to stejný jako když budu tvrdit, že mám PC, kde mi GTA V pojede na 140 FPS, ale nikdo neví, jaký složení můj PC má a co a jak jsem taktoval/netaktoval. Příklad berte jako důvod na zamyšlení a hlavně to, že je to nejisté a tohle jsou jen spekulace založené na co kdyby.

Co se týče tvých informací, tak podle všeho se Timmy Joe PC Tech podařilo pokořit 2000b s Ryzenem 7 2700X. jenže jeho sestava dostala speciální úpravy, aby toto score pokořil. Bežný uživatel se spíše blíží k hranici 1900b.

Shrnuto a podtrženo si dovolím s tvými odhady nesouhlasit, protože určitě použili frekvence né maximální, ale spíše základní/boost a to s doporučenými a běžnými komponenty, takže tak, jak by to využil ten běžný uživatel. 

Moje spekulace potažmo odhad je takový, že frekvence tohoto procesoru je vyšší, dovolím si říct, že by mohla být právě onech 4,7 Ghz. Pokud bych bral také v potaz tabulku, která samozřejmě vyplavala už dříve a je to možná i fake, ale když se zamyslíme a trošku to vezmeme s nadhledem, tak by to odpovídalo právě Ryzen 5 3600X, který má těch 8/16 a boost clock na 4,8 Ghz. Jestli tedy je ES kus testovací a měl nižší frekvenci, tak i tak by to dávalo hlavu a patu. Buďme ale upřímní, frekvence vždy není vše a to ukázal Zen 1 a právě Zen 2 by mohl přijít dá se říci jako dokonalý procesor bez chyb. 

Tuto tabulku, jak už jsem zmínil je dobré brát s rezervou a podávat jí jako orientační zrdoj.

AdoredTV.thumb.png.acc77882afba5219c0fa10711ce0e6f8.png

Jisté by však mělo být, že AMD by mělo přijít s Ryzen 5 8/16 jako mainstream procesory a jestli Ryzen 5 3600X dokáže konkurovat I9-9900K (sice to není podložené benchmarky z her), tak to asi nebude žádný ořezávátko.

Zde jsme vyjádřil svůj pohled na věc, jak to vidím já, protože jsem situaci s AMD začal sledovat a to, co vypouštím na veřejnosti, tak za tím si stojím, zdroje informací nehledám na jedný stránce, ale snažím se jich vyhledat více a mít větší rozhled, jak by tomu mělo býti. :) 

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@VojtěchC řekl bych že Flanker není daleko od pravdy... Ano taky nejsem odborník, ale na nárůst výkonu vůči Zenu je 400MHz moc, ano architektura je efektivnější, Timmy Joe taktoval, to z ukázky je base Clock, Cinebench R15 používá pouze CPU (a GPU, to ale neomezí výpočty, 8GB RAM stačí jak nic...), pokud má Flanker pravdu tak Ryzen 2700x na 4,4GHz je stejně výkonný jako R5? který má 4,2 GHz nanejvýš (i kdyby měl víc nebo míň je oboje dobře), což je dobrá zpráva, architektura je opravdu lepší a to dost výrazně, vzhledem k vyšší efektivitě půjde logicky (usuzuji z vlastností předchozích architektur) vytáhnout na 5 GHz, Intel RIP

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S tím OC bych byl trochu skeptický...Myslím, že budeme rádi, pokud nový Ryzen půjde přetaktovat na 4.7 GHz na všech jádrech.  Ale to je rovina spekulací, na to je příliš brzy.

Zajímavé je, co nepřímo řekla Lisa Su: 

• na výkonu na jedno jádro že zapracovali You will see us push single-threaded performance“.
  • že pouzdro je připravený i na další možný chiplet (ale tím nepotvrzuje, že to nyní bude při uvedení, ale třeba tím dává jen prostor i do budoucna) „There is some extra room on that package and I think you might expect we will have more than eight cores“
  • A v prezentaci snad zaznělo, že to bude nejvýkonnější CPU na hry 

https://www.computerbase.de/2019-01/amd-raytracing-16-kerne-pcie-4.0/

Editoval(a) Flank3r

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Otázka je kolik to má opravdu jader... Škoda že nevíme ani cenu ani přesnější datum vydání... Taky mě velice zajímají desky na tyhle Ryzeny, údajně již v červnu by měly být nějaký venku, myslíš že PCIE 4 se dočkají všechny nebo jen highend? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Romantus97 napsal(a):

Otázka je kolik to má opravdu jader... Škoda že nevíme ani cenu ani přesnější datum vydání... Taky mě velice zajímají desky na tyhle Ryzeny, údajně již v červnu by měly být nějaký venku, myslíš že PCIE 4 se dočkají všechny nebo jen highend? 

Dočetl jsem se, že mají PCI 4.0 podporovat i starší desky. Ale neví se, jestli to bude pro high-end nebo klasika. Abych pravdu řekl, chtěl bych vidět B450 /350 X470/370 jako high-end. Právě u AMD nevidím obrovské rozdíly jako i Intel desek. 

Nejspíš si myslel to stejný nebo? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 45 minutami, VojtěchC napsal(a):

Dočetl jsem se, že mají PCI 4.0 podporovat i starší desky. Ale neví se, jestli to bude pro high-end nebo klasika. Abych pravdu řekl, chtěl bych vidět B450 /350 X470/370 jako high-end. Právě u AMD nevidím obrovské rozdíly jako i Intel desek. 

Nejspíš si myslel to stejný nebo? 

No tak z pohledu CPU je to možný, protože zpětnou kompatilibilitu slíbili, ale upřímně si dokážu představit, jekej guláš v tom potom bude. Jako už teď mají některé desky problém s tím, že se jim do BIOSu nevejde podpora pro všechny procesory. Každopádně doufám, že u nových desek už snad konečně dají do čipsetu PCI-e 3.0. Ovšem co by mě zajímalo je, jak to bude vypadat s linkama u toho případného 16 jádra. 

Před 13 hodinami, Romantus97 napsal(a):

Hmm, zajímavé... Jestli je jeho základní frekvence opravdu takováto, mohl by zvládat 5GHz, což by bylo už celkem dělo... 

No ale tady je ta otázka, proč bys to potřeboval?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, milanfon napsal(a):

No tak z pohledu CPU je to možný, protože zpětnou kompatilibilitu slíbili, ale upřímně si dokážu představit, jekej guláš v tom potom bude. Jako už teď mají některé desky problém s tím, že se jim do BIOSu nevejde podpora pro všechny procesory. Každopádně doufám, že u nových desek už snad konečně dají do čipsetu PCI-e 3.0. Ovšem co by mě zajímalo je, jak to bude vypadat s linkama u toho případného 16 jádra. 

No ale tady je ta otázka, proč bys to potřeboval?

Tak snad čím větší frekvence, tak tím větší výkon? :D Jako nic jinýho mě nenapadá.

Editoval(a) VojtěchC
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vypadá to slibně. Dočkáme se už 7.7.2019. Akorát se jen zmiňují o verzi desek X570, ale 9 B550, který údajně měli vyjít ještě dříve se nic neobjevuje.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

B čipsety většinou vycházely o pár měsíců později než X-kové. Ten termín uvidíme, teoreticky by mohl sedět co do plánovaného období (léto 2019), ale zda to bude fakt dvojice sedmiček pro uvedení...

Na webu jsou i nepodložené informace o našich deskách, údajně někdo vykecal Videocardz, že budou desky Crosshair VIII Formula, Hero a Impact. POkud by byl uveden skutečně IMpact, značí to něco o silném paměťovém řadiči (Impact byl vydáván nejen kvůli rozměrům, ale také pro dosažení vysokých RAM frekvencí a rekordy)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď