Jump to content

81 Příspěvků k tomuto tématu

Před 4 hodinami, Momo Dajaký napsal(a):

Zmyslel som si takúto zostavu bude to Ok...alebo mam radšej pridať RAM?...som otvoreny aj radám tipu cena/výkon https://www.czc.cz/212978,245036,200384,62389,204096b17,208228,189362,204472/kody

A v čem stříháš/edituješ? Některé programy jsou totiž víc orientované na procesor, jiné na grafiku. Třeba Adobe Premier, After Effects atd renderují přes GPU. Také oblíbené Sony Vegas renderuje přes CPU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 10. 1. 2019 at 12:26, David Morávek (Dave) napsal(a):

rozhodně 8GB ram na strih a render je málo

Pro mě je málo i 16GB na render :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No rozhodně bych doporučil Render v BlackMagic Da Vinci Resolve... Nejen proto že je free, ale i ten výkon není úplně strašný... To spíš můj CPU, co nedával moc dobře ani Vegas :D

@Momo Dajaký to první bych nezkoušel kvůli výkonu, zdroj u druhé sestavy je použitý a trhavina, bedna bude pravděpodobně fungovat jako svítící trouba na sestavu a deska nic moc... Kouknu na to ale zázraky neslibuju...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Romantus97 napsal(a):

@Momo Dajaký to první bych nezkoušel kvůli výkonu, zdroj u druhé sestavy je použitý a trhavina, bedna bude pravděpodobně fungovat jako svítící trouba na sestavu a deska nic moc... Kouknu na to ale zázraky neslibuju...

Hlavne v tom rozpočte to bude celkom ťažké urobiť zostavu ktorá čosi vydrží a zároveň bude mať dobré predpoklady na budúci upgrade. Možnosť by bola postaviť to na APU, ale ten nebude zrovna ideálny na render. Takže jediná možnosť je postaviť kvalitný základ (doska, procesor, RAM,zdroj) a grafickú kartu nájsť zatiaľ z bazaru, alebo došetriť viac peňazí. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Roy vypadá to že to odnesou RAM :D jako taktovací potenciál nic moc, chlazení je samolepka, ale pro jednu z nejchladnějších částí PC OK...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Popravdě bych do toho hned nešel a našetřil litra nebo 2 (+ by měly spadnout ceny celkově kvůli novinkám na trhu, řada jich bude vydána do léta), ale jestli je libo, tak TADY je sestava a tady monitory: první a druhý, Windows na Aukru... Ano lehce jsem přesáhl budget, ale pokud to má být schopný bez většího taktování, tak tohle je použitelné (i když ne úplně ideální, jsou taky sestavy které jsou nepoužitelné tak co...)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Momo Dajaký je lepší, to ano, ale otázka je jestli ti nevadí sundaná bočnice... ty teploty v bednotroubě jsou nepříjemný, navíc dosáhneme stejně jen na R3 1300X což je stejný výkon jako to co jsem tam hodil...

Editoval(a) Romantus97
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@David Reitinger na zdroji se nemâ škrtit, zničíš si napájení PC, ale skří jinou vzít můžeme, ale nebude v ní dobrá výměna vzduchu, takže pak je to často na sundání bočnice... Dobrý zdroj je třeba Evga BQ nebo Corsair TX, zbytek je buď kategorie dá se nebo odpad, Watty by měly odpovídat doporučenému napájení grafiky.... Takže minimálně 500W

Vzpomněl jsem si a na to že tu vlastně máme list zdrojů... Pošlu odkaz, takhle to dopadá když tu dlouho nejsem :D https://milanfon.cz/topic/133-dobré-a-špatné-pc-zdroje/

Editoval(a) Romantus97
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit, nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.