Jump to content

Recommended Posts

Ahoj, koupil jsem si monitor AOG G2590PX a nejde mi připojit již přibalenými DisplayPortem. Přes HDMI připojit jde ale není tam 144 Hz.

Nějaké rady ? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 26 minutami, Tomáš Prokop napsal(a):

Ahoj, koupil jsem si monitor AOG G2590PX a nejde mi připojit již přibalenými DisplayPortem. Přes HDMI připojit jde ale není tam 144 Hz.

Nějaké rady ? 

Osobní zkušenost nemám, ale hledal jsem na netu a jednu radu jsem našel, tak to můžeš vyzkoušet.

1. Vypnout PC pak odpojit napájecí kabel nebo vypnout vypínačem na zdroji
  2. Vypnout monitor a odpojit od sítě.
  3. Čekat 30 sekund nebo pár minut.
  4. Zapojit zpět do sítě a zapnout ho.
  5. Znovu zapojit PC do sítě.
  6. Zapnout PC.
  7. Mělo by to fungovat.

Více lidí s AOC (a nejen AOC) monitory má s DP podobný problém. Pokud to nepomůže a máš to ještě v záruce (tipuji, že je monitor nový), můžeš ho dát reklamovat.

A 144 Hz by mělo fungovat i přes HDMI kabel - zkontroluj si, jestli máš HDMI kabel verze 1.4 nebo si ho když tak kup, protože ten monitor podporuje 144 Hz přes oba vstupy. Taky je možnost, že těch 144 Hz musíš nastavit buď v OSD menu monitoru nebo v ovladačích grafiky nebo obojím.

EDIT: ZDE je docela podrobný článek o monitoru.

Editoval(a) Petr.siska
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 minutami, Petr.siska napsal(a):

Osobní zkušenost nemám, ale hledal jsem na netu a jednu radu jsem našel, tak to můžeš vyzkoušet.

1. Vypnout PC pak odpojit napájecí kabel nebo vypnout vypínačem na zdroji
  2. Vypnout monitor a odpojit od sítě.
  3. Čekat 30 sekund nebo pár minut.
  4. Zapojit zpět do sítě a zapnout ho.
  5. Znovu zapojit PC do sítě.
  6. Zapnout PC.
  7. Mělo by to fungovat.

Více lidí s AOC (a nejen AOC) monitory má s DP podobný problém. Pokud to nepomůže a máš to ještě v záruce (tipuji, že je monitor nový), můžeš ho dát reklamovat.

A 144 Hz by mělo fungovat i přes HDMI kabel - zkontroluj si, jestli máš HDMI kabel verze 1.4 nebo si ho když tak kup, protože ten monitor podporuje 144 Hz přes oba vstupy. Taky je možnost, že těch 144 Hz musíš nastavit buď v OSD menu monitoru nebo v ovladačích grafiky nebo obojím.

EDIT: ZDE je docela podrobný článek o monitoru.

Přes HDMI se monitor připojil, ale těch 144 Hz tam není a co jsem se dočetl tak prý žádné HDMI nedá 144 fps. To co jste napsal vyzkouším ráno a ozvu se. Ještě mě napadlo půjčit si DisplayPort kabel od kamaráda protože jemu to normálně funguje, jestli to náhodou není kabelem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...