Jump to content
LukasV

RTX 2070 vs VEGA 64

7 Příspěvků k tomuto tématu

Dobry den,

Mam vyskladanu zatial zostavu no chyba mi este GPU kedze sa neviem rozhodnut, ktora pre moju tvorbu bude lepsia a preto by som chcel poziadat o pomoc vas.. 
V skratke, skladam si pc zostavu na tvorbu videi, najcastejsie sa jedna o programy adobe after effects, 3d max atd..

Moja zostava sa sklada z

MB: Asus b450 f-gaming
Cpu: Ryzen 7 1800x
Zdroj: Corsair  rm750x (2018)
Ram: Patriot viper 3200mhz 32gb 4x8gb

Potreboval by som poradit ktoru kartu pre tvorbu 3D animacii, pracu s efektmi atd by ste mi skor odporucili. Ide mi o to, ze karty stoja skoro rovnako, no za tu cenu by som chcel pre svoju pracu to najlepsie, to znamena ze chcem z tychto dvoch kariet vybrat tu, z ktorej mozem dostat maximum za tu cenu pre moju tvorbu. 

Neviem sa rozhodnut z toho dovodu, ze nvidia ponuka vyssiu frekvenciu, no zas vega ma 2k bitov co je vraj pre pracu s 3D velmi potrebne, a za 4k stream procesorov, vie mi niekto vysvetlit tieto vyhody prosim vas? Ktore parametre sa mi hodia viac pre moju pracu? 

Rad prijmem aj AMD aj Nvidiu, to znamena ze na znacke mi nezalezi, ide mi o vykon ktory mozem dosiahnut pri mojej praci, preto budem vdacny za kazdu radu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Dobře někde jsi možná mohl najít, že Vega 64 má v těchto pracovních aplikacích podobný výkon jako 2070, ale to neznamená že bys nad tou kartou měl vůbec uvažovat. 2070 je vlastně pracovní karta nacpaná do customer sektoru. Nabízí výbornou přesnou a spoustu dalších funkcí (jako třeba CUDA bez který jsi v tebou zmiňovaných aplikacích docela nahranej). Další důvod proč Vegu nebrat je spotřeba. Co bys teoreticky ušetřil oproti 2070 bys zase hodně rychle zaplatil na elektrice, protože Vega žere minimálně o polovinu více. Podle mě ať koupíš jakoukoliv 2070, tak se to vyplatí.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, milanfon napsal(a):

Dobře někde jsi možná mohl najít, že Vega 64 má v těchto pracovních aplikacích podobný výkon jako 2070, ale to neznamená že bys nad tou kartou měl vůbec uvažovat. 2070 je vlastně pracovní karta nacpaná do customer sektoru. Nabízí výbornou přesnou a spoustu dalších funkcí (jako třeba CUDA bez který jsi v tebou zmiňovaných aplikacích docela nahranej). Další důvod proč Vegu nebrat je spotřeba. Co bys teoreticky ušetřil oproti 2070 bys zase hodně rychle zaplatil na elektrice, protože Vega žere minimálně o polovinu více. Podle mě ať koupíš jakoukoliv 2070, tak se to vyplatí.

Jen doplním @milanfon, že víc programů na práci s grafikou videi atd. má lepší optimalizaci pro CUDA (nVidia), než pro OpenCL (AMD).

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dakujem, asi ste mi uviedli dovody v ktorych som si sam nevedel pomoct. 

Cital som aj vela recenzii kde na nitro+ Vega 64 nestacili ani 750w zdroje a dochadzalo ku coil whinu. 

Preto som mal z vegy aj obavy ale cakal som na nazory lepsich. Kedze ma zaujimal vykon. Preto som sa rozhodol ze pristupim na nvidiu rtx 2070. A z vegy upustim. 

Mam este jednu otazku, a to co sa tyka zbernice. Kedze nvidia ma 256 bitov. Vsade som sa docital ze prave tieto bity su dolezite pri praci s 3D modulaciami. 256bitova zbernic je dostacujuca? Nikde som sa to nedocital, len som sa docital ze  uvadzaju ze 152 je prilis malo... 256 uz sa nikde neuvadza takze netusim co si mysliet. 

No hlavne dovody boli zodpovedane cize rtx je jasna, zaujima ma este ta otazka tej zbernice, len cisto zo zvedavosti.

Dakujem za vase nazory.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, LukasV napsal(a):

Dakujem, asi ste mi uviedli dovody v ktorych som si sam nevedel pomoct. 

Cital som aj vela recenzii kde na nitro+ Vega 64 nestacili ani 750w zdroje a dochadzalo ku coil whinu. 

Preto som mal z vegy aj obavy ale cakal som na nazory lepsich. Kedze ma zaujimal vykon. Preto som sa rozhodol ze pristupim na nvidiu rtx 2070. A z vegy upustim. 

Mam este jednu otazku, a to co sa tyka zbernice. Kedze nvidia ma 256 bitov. Vsade som sa docital ze prave tieto bity su dolezite pri praci s 3D modulaciami. 256bitova zbernic je dostacujuca? Nikde som sa to nedocital, len som sa docital ze  uvadzaju ze 152 je prilis malo... 256 uz sa nikde neuvadza takze netusim co si mysliet. 

No hlavne dovody boli zodpovedane cize rtx je jasna, zaujima ma este ta otazka tej zbernice, len cisto zo zvedavosti.

Dakujem za vase nazory.

AMD karty byly vždy hladové a spotřeba šla na úkor výkonu. Snad se to nástupem generace Navi změní.

Rozdíl rychlosti sběrnic je nějakých 35 GB/s, což je zanedbatelné vzhledem k výhodám a podpoře CUDA aplikacemi.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim,

tak nasiel som nejake rtx 2070 okolo 510e avsak su to aero karty cize od toho davam ruky prec. Preto sa rozhodujem medzi 2 kartami. Viete mi povedat ktora karta zvladne lepsie chladenie a tichsie?

MSI

Gigabyte

Editoval(a) LukasV

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, LukasV napsal(a):

Zdravim,

tak nasiel som nejake rtx 2070 okolo 510e avsak su to aero karty cize od toho davam ruky prec. Preto sa rozhodujem medzi 2 kartami. Viete mi povedat ktora karta zvladne lepsie chladenie a tichsie?

MSI

Gigabyte

Na těchto testech MSI a Gigabyte jde vidět, že MSI má více heatpipes, Gigabyte má dvě trochu větší, ale i tak má MSI větší kontaktní plochu chladiče s čipem. A ačkoliv má MSI ventilátory pouze dva, tak je má větší, než Gigabyte a tak bude nejspíš tišší, protože čím větší ventilátor, tím menší otáčky potřebné k proudění stejného objemu vzduchu a od otáček se odvíjí i hluk.

Za mě tedy asi MSI :) 

Někdo by mohl bokem namítnout, že Gigabyte má zase na tom pcb plnou řadu mosfetů a induktorů a MSI tam dva chybí, ale Gigabyte používá referenční design a MSi svůj vlastní a i ty mosfety a induktory mohou být jiné (třeba lepší). Ale to je jen takový okrajový postřeh.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď