Jump to content

Recommended Posts

Můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi herním a normálním monitorem a jak to poznám ?

A taky se chci zeptat jaký byste mi doporučili do 3K ( mám GTX 1050 Ti později až výjde RTX 2060 tak na ní asi přejdu ) a jestli je tento dobrý .   Předem díky za odpověď :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Ahoj herní monitor a nomrální monitor... No hlavně herní monitor musí mít co nejmenší odezvu! Potom ty dražší kousky ti nabídnou funkce, které by tě jako hráče mohli zvýhodnit :D  Myslím, že MSI dělá monitory, které ti na střed obrazovky umí kdykoliv zobrazit zaměřovač (scope), aby si vždy vědělk kam postava míří :D Jinak herní monitor má například také větší frekvenci než normální monitor, který má třeba 50Hz.

Od obchodníků jako je alza, czc a podobně je to prostě filtr, aby si věděl, že když hledáš herní monitor bude jednodušší kliknout na sekci herní a nemusí volit tolikfiltrů u výběru :)

Jinak ten monitor co jsi poslal je fajn, ale má jenom 60Hz. Ale v této cenové kategorii lepší asi nenajdeš :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Vojtěch Šokala napsal(a):

To už bych radši vzal grafiku od AMD kde může mít FreeSync

Ano to je taky možnost :) Takže tohle bude v pohodě a pokud už pc máš,tak asi nebudeš vracet grafiku a kupovat AMD aby si měl FreeSync :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, David Morávek (Dave) napsal(a):

Ano to je taky možnost :) Takže tohle bude v pohodě a pokud už pc máš,tak asi nebudeš vracet grafiku a kupovat AMD aby si měl FreeSync :)

Nevím teď jsem tě nepochopil. Ale psal že přejde na 2060, která by měla být za chvíli venku. Takže jsem mu poradil že je lepší přejít na RX 580-590 než na 2060.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Vojtěch Šokala napsal(a):

Nevím teď jsem tě nepochopil. Ale psal že přejde na 2060, která by měla být za chvíli venku. Takže jsem mu poradil že je lepší přejít na RX 580-590 než na 2060.

Jo Promiň špatně jsem to napsal :D myslel jsem on, ale v tu chvíli mi nedošla ta 2060. Jako ano bylo by lepší koupit RX580-590. Jako RTX2060 bude dobrá grafika to ano :D Ale zatím nemáš využití technologie v hrách :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 33 minutami, David Morávek (Dave) napsal(a):

Ahoj herní monitor a nomrální monitor... No hlavně herní monitor musí mít co nejmenší odezvu! Potom ty dražší kousky ti nabídnou funkce, které by tě jako hráče mohli zvýhodnit :D  Myslím, že MSI dělá monitory, které ti na střed obrazovky umí kdykoliv zobrazit zaměřovač (scope), aby si vždy vědělk kam postava míří :D Jinak herní monitor má například také větší frekvenci než normální monitor, který má třeba 50Hz.

Od obchodníků jako je alza, czc a podobně je to prostě filtr, aby si věděl, že když hledáš herní monitor bude jednodušší kliknout na sekci herní a nemusí volit tolikfiltrů u výběru :)

Jinak ten monitor co jsi poslal je fajn, ale má jenom 60Hz. Ale v této cenové kategorii lepší asi nenajdeš :) 

A něco co má větší frekvenci dá se na tom hrát a je to co nejlevnější ? Jinak tohle je asi lepší že ? https://m.alza.cz/24-5-aoc-g2590vxq-d5267630.htm?kampan=adpla_obecna_Prislusenstvi_monitory_m_1o2_1003803_WK222a24a_~50373682441~&gclid=Cj0KCQiA68bhBRCKARIsABYUGics1NfTJvA4lN9DKtz8t4m3r2FpbMk0jI7RbemLKZn8CgP-kUOYZGMaAmeqEALw_wcB

Plus ještě jestli jde poznat ten rozdíl mezi 50 a 75 Hz ?

Editoval(a) Tomáš Prokop

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 50 minutami, Tomáš Prokop napsal(a):

A něco co má větší frekvenci dá se na tom hrát a je to co nejlevnější ? Jinak tohle je asi lepší že ? https://m.alza.cz/24-5-aoc-g2590vxq-d5267630.htm?kampan=adpla_obecna_Prislusenstvi_monitory_m_1o2_1003803_WK222a24a_~50373682441~&gclid=Cj0KCQiA68bhBRCKARIsABYUGics1NfTJvA4lN9DKtz8t4m3r2FpbMk0jI7RbemLKZn8CgP-kUOYZGMaAmeqEALw_wcB

Fakt se omlouvám že pořád otravuju ale mám koupit AOC 24V2q nebk AOC G2590VXQ ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, Tomáš Prokop napsal(a):

Trúfnem si povedať, že pri určitých situáciach to môže byť veľký rozdiel, ale 50Hz monitory pomaly ani nenájdeš, skôr 60Hz... medzi 60 a 75 je rozdiel menší, ale je oveľa príjemnejšie rozbehnúť napríklad AMD FreeSync na 75Hz (75fps lock) ako na 60Hz (60fps lock), záleží na tom, aký náročný si pri hraní hier. Niekto ti povie, že to rozdiel nie je, niekto povie, že je...

Před 55 minutami, Tomáš Prokop napsal(a):

Keď už si vyberáš monitor, nebolo by odveci si o tom napozerať nejaké videa, hlavne ako sa delia displeje (IPS, VA, TN...), parametre atď... pre lepšie pochopenie 

S tvojím rozpočtom by som hľadal ideálne 75Hz monitor s odozvou 1-5ms a panelom podľa vlastného uváženia (ja som za IPS, kvôli pozorovacím uhlom a "pestrejším" farbám).

Editoval(a) Roy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 hodinami, Tomáš Prokop napsal(a):

Osobně bych volil 24V2Q. Je to IPS, takže lepší podání barev. Sice o půl palce menší úhlopříčka, ale markantní rozdíl to nebude. A má sice 5ms odezvu (G25 má 1 ms), ale ten rozdíl nepoznáš.

Oba jsou FreeSync, takže pokud budeš mít do budoucna AMD grafiku anebo nVidia a Ryzen G procesor, tak můžeš využít i tuto funkci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...