Jump to content

Recommended Posts

jestli jsem slyšel dobře tak člověk slyší nejméně 20hz maximum je 20 000 Hz čili 20Khz tak proč mají cloud aplha až do 13hz až 27Khz a cloud II 17hz až 25Khz

dále bych chtěl pomoc s výběrem mezi těma dvěma cloud II myjí lepší niose cancelling u mikrofonu ale zase nemají takové hz ale tak jestli to fakt je sluch až od 20Hz .o zvukovou kartu mi nejde 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 2. 1. 2019 at 16:05, MewaR napsal(a):

jestli jsem slyšel dobře tak člověk slyší nejméně 20hz maximum je 20 000 Hz čili 20Khz tak proč mají cloud aplha až do 13hz až 27Khz a cloud II 17hz až 25Khz

dále bych chtěl pomoc s výběrem mezi těma dvěma cloud II myjí lepší niose cancelling u mikrofonu ale zase nemají takové hz ale tak jestli to fakt je sluch až od 20Hz .o zvukovou kartu mi nejde 

Zdravý člověk....frekvenční rozsah je u sluchátek dost zavádějící údaj a v 80% není správně zapsaný. Je to prostě úmyslně zkreslená hodnota, která slouží jako marketingový trik. Protože pokud neznáš útlum (ten v podstatě určuje jak dobře sluchátka v daném rozsahu hrají), tak je to nic neříkají údaj. Spíš by tě měla zajímat impedance a citlivost..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@MewaR u herních značek se dost připlácí, takže bych to udělal následovně, sluchátka na hudbu (líp zvládají zvuk, nemají blbiny jako RGB a nedostaneš trash mic) a mic odděleně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 22 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@MewaR já na sobě prokázal že slyším i pod 10 Hz, na Hz bych nehleděl... Kolik je budget? Máš to na hraní?

U doktora??

U levných sluchátek, která udávají i třeba 5Hz, tak zvládnou se stejnou kvalitou a hlasitostí jako "zlatý střed" třeba až 15Hz....níž je to tišší, zkreslené....na opačné straně je to buď stejně nebo opačně. Zase někoho to takzvaně tahá za uši a ten si prostě sluchátka musí vybrat nebo to někdo neslyší a pak je jedno co si koupí.

A jak už tady naše reklama na SONY :D psal, herní značky jsou spousta peněz za nic, opravdu si urči na co je chceš a kolik peněz můžeš dát......pak si polož otázku, jestli na ně nespěcháš a můžeš si prošetřit (často se to vyplatí, pokud tě neuspokojí sluchátka z Tesca za 200), no a hlavně pokud máš možnost, tak si je vyzkoušet a poslechnout.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@TomAss Dokoupil u doktora jsem chvíli nebyl, ale když jsem dělal se zvukovým souborem bylo mi Da Vinci Resolve tvrzeno že se jedná o něco okolo 10 Hz, už ani nevím jak jsem se tam doklikal :D Já bych koupil Sony, basy si můžeš sám přidat, ale ubírají se hůř, pak je otázka jestli @MewaR pozná rozdíl mezi 40mm (na půlku hlasitosti slyším jen hudbu) a 30mm s noice cancelingem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 25 minutami, Romantus97 napsal(a):

@TomAss Dokoupil u doktora jsem chvíli nebyl, ale když jsem dělal se zvukovým souborem bylo mi Da Vinci Resolve tvrzeno že se jedná o něco okolo 10 Hz, už ani nevím jak jsem se tam doklikal :D Já bych koupil Sony, basy si můžeš sám přidat, ale ubírají se hůř, pak je otázka jestli @MewaR pozná rozdíl mezi 40mm (na půlku hlasitosti slyším jen hudbu) a 30mm s noice cancelingem

😄😄 jojo Sony....obecně jsou hodně nabasovaná, ale zase jako tak hezky. Ten zvuk je hutný, basový, ale dobře se to poslouchá.( k tomu noise cancelingu....buď je to výmysl Sony, protože se u nich dají najít sluchátka, kde to funguje jedna báseň oproti konkureci, nebo nevím :)

Tak jak tak, pokud to člověk myslí vážně, tak to chce aspoň 2500 a nejlíp si to vyzkoušet.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@TomAss Dokoupil přesně, u Sony v téhle ceně najdeš prakticky jen BT (někdy s možným kabelem), na ty sluchátka co od nich mám bych měl udělat recenzi, protože pokud nemáš na nic zvukovku zní božsky...

Ještě tu probrat mikrák a máme tu hotovo :D

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@MewaR za sebe bych mohl doporučit Sony, jak moc tě někdo při hraní ruší? Mám tu 2 ideální kusy, ovšem jeden mám trochu lepší zvuk a druhý odhlučnění... Mikrák nějakej lepší ještě najdu... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no ono asi ten lepší zvuk roodiče mě až tak moc neruší takže asi tak ale oboje dohromady by bylo lepší :D ale asi ten zvuk bude lepší 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@MewaR tak bral bych následující

https://www.mironet.cz/sony-zx660-sluchatka-s-mikrofonem-40-mm-reproduktor-oranzova+dp232147/#70059979

https://www.mironet.cz/connect-it-youmic-mikrofon-usb-pozlaceny-konektor-usb-mini-stativ+dp356333/#543580526

Našel jsem co nejlevnější možnost nákupu z obchodu který mám ověřený nebo je ověřený (na Mironetu ti uznají i vyzkratovanou základní desku :D )

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, TomAss Dokoupil napsal(a):

Papírově vypadají v pohodě. Ale přesně :D to by u mě neprošlo ani náhodou. I kdyby hrály sebe líp, tak tohle je pro mě nejmíň pohodlné řešení.

tak nějak pár hodin v tom nejde vydržet :D:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 13. 1. 2019 at 21:44, Romantus97 napsal(a):

@MewaR já na sobě prokázal že slyším i pod 10 Hz, na Hz bych nehleděl... Kolik je budget? Máš to na hraní?

Ze základních zvukařských pouček vnímá člověk frekvence do 100 Hz spíš tělem než uchem(Vnímá, ale s mnohem nižší citlivostí než f na 100 Hz.). Nikdy jsem nezkoušel, ale do 250 Hz by člověk neměl poznat při vyšší hlasitosti ani směrovost pokud se budeme bavit o rozdílu 1-2 dB

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Host
Reagovat na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen jako video..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš původní obsah byl obnoven. .   Vymazat editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...