Jump to content
Rene Kuda

PS4 - XB1S

22 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím, neviem či to tu úplne patrí, ale chcem sa opýtať, či by mi vedel niekto poradiť ohľadom výberu konzoly.  Som viac priklonený kúpe XB.

Zatiaľ moje poznatky: 

- nejde mi o exkluzivky (máličko Forza)

-  chcem hrať prevažne EA hry (EA Access pecka vec, kvôli ktorej som naklonený XBoxu

- výhodnejšia cena XB

- PS4 má trochu lepšiu grafiku ako XB

Pochopil som správne, že XB vie upscalenuť obraz HRY do 4K? Má 1080p60? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 29/12/2018 at 19:37, Rene Kuda napsal(a):

Zdravím, neviem či to tu úplne patrí, ale chcem sa opýtať, či by mi vedel niekto poradiť ohľadom výberu konzoly.  Som viac priklonený kúpe XB.

Zatiaľ moje poznatky: 

-  chcem hrať prevažne EA hry (EA Access pecka vec, kvôli ktorej som naklonený XBoxu

- výhodnejšia cena XB

Xbox má lepšiu grafiku ale iba Xko, pri obyč verzii (nie s) je grafika horšia, ja osobne som za ps4 lebo tie exclusive hry sú to najlepšie čo som kedy hral a žiadna pc/xbox hra to asi tak skoro netriumfne, možno cyberpunk

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 29. 12. 2018 at 19:37, Rene Kuda napsal(a):

Zatiaľ moje poznatky: 

- výhodnejšia cena XB

Já bych ti doporučil PS4, proč? Dobře, nemá tak ergonomický ovladač jako XBOX, ale zase má  hromadu exkluzivek co XBOX nemá... :D XBOX je v této době nepoužitelná konzole, hry které jsou na XBOX jsou i na PC a má jen pár málo populárních exkluzivek. A teď by mě měl @Romantus97pochválit :D XBOX dělá Mrdkosoft DON'T BUY

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Vojtěch Šokala napsal(a):

Co máš proti Xboxu ?

Já proti XBOXU (něktěří ho nazývají ShitBOX) nic nemám, jen prostě nechápu lidi (nic proti @Rene Kuda) kteří si ho v této době koupí.... A pokud jsi to nepochoil, což doufám že ne tak to moje ''A VEN!!!!!'' bylo myšleno ironicky :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Já proti XBOXU (něktěří ho nazývají ShitBOX) nic nemám, jen prostě nechápu lidi (nic proti @Rene Kuda) kteří si ho v této době koupí.... A pokud jsi to nepochoil, což doufám že ne tak to moje ''A VEN!!!!!'' bylo myšleno ironicky :D

Já bych si ho taky koupil... Protože máme novou 4K TV a na 60fps jsem si už zvykl, navíc ho můžeš použít jako přehrávač a set-top box :)

• Like 1
  • To nechápu 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

souhlasím xko je dobrá volba a ktomu má xbox funkce navrh jako spětná kompatybylita a xbox play anywhare nakonec je to jeste multimediální nástroj s 4K.

• To nechápu 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 minutami, Adam Kadlec napsal(a):

kompatybylita

Prosím pomoc. 

To ani já nedokážu 

Editoval(a) Vojtěch Šokala
  • Haha 5
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zaujímavá diskusia, ktorá mi celkom utvrdila, že som kúpil dobre. 

A dôvody prečo som si to kúpil: 

- kamarát má XB ONE S, má gamepass, čiže mám jeho hry 

- ja mám EA Access (tie má zas ten kamarát) (cca 55 hier, vrátane NHL18, FIFA18, MADDEN 18, NFS Payback, Rivals, UFC3, BF1....) za 23€

- najvýkonnejšia konzola, podpora viacerých hier 4K (a v lepšom 4K oproti PS4 PRO)

- tichá 

- gamepad (naozaj má ten vymenený analóg s D-padom nejakým zmysel oproti Dualshocku)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- že nemožem mať PS exkluzivity ma nehnevá (XBOX má Crach Bandicoot :D)

Editoval(a) Rene Kuda
  • Like 1
  • Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Rene Kuda napsal(a):

Zaujímavá diskusia, ktorá mi celkom utvrdila, že som kúpil dobre. 

A dôvody prečo som si to kúpil: 

- kamarát má XB ONE S, má gamepass, čiže mám jeho hry 

- ja mám EA Access (tie má zas ten kamarát) (cca 55 hier, vrátane NHL18, FIFA18, MADDEN 18, NFS Payback, Rivals, UFC3, BF1....) za 23€

- najvýkonnejšia konzola, podpora viacerých hier 4K (a v lepšom 4K oproti PS4 PRO)

- tichá 

- gamepad (naozaj má ten vymenený analóg s D-padom nejakým zmysel oproti Dualshocku)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- že nemožem mať PS exkluzivity ma nehnevá (XBOX má Crach Bandicoot :D)

Určitě jsi pořídil dobře. Služby, které microsoft nabízí jsou bezkonkurenční a po tom co na Xko uvolnili kodi, tak je to dokonalé multimediální centrum.

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nechci se tu hádat, ale můj názor bude vždy že si radši koupím PS nebo ještě lépe PC. 

K ovladačům, XBOX ovladače jsou fakt skvělé (skvěle se drží <3), ale zase ty pacičky jak se s nima otáčí (fakt nevím jak se to jmenuje) tak se prostě nedají naklonit/otočit tak dobře jako u PS a to třeba u stříleček bývá nevýhoda... Akorát nevím kdo by hrál střílečky na PS/XBOX. :D

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Nechci se tu hádat, ale můj názor bude vždy že si radši koupím PS nebo ještě lépe PC. 

K ovladačům, XBOX ovladače jsou fakt skvělé (skvěle se drží <3), ale zase ty pacičky jak se s nima otáčí (fakt nevím jak se to jmenuje) tak se prostě nedají naklonit/otočit tak dobře jako u PS a to třeba u stříleček bývá nevýhoda... Akorát nevím kdo by hrál střílečky na PS/XBOX. :D

Ja nemám problém hrať fpska na konzolách :) je to ako na pc, tvoji oponenti tú rovnako silný ako keby si hral na pc proti pc :D

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

A zkoušel jsi? Jasně, je to o vkusu i o preferencích. Já si od roku 99 prošel přes PS1,PSX,PS2 a PS3...dokonce jsem měl v ruce i ovladač k PS4. Dlouhou dobu jsem na dualshock nedal dopustit a i teď je to pro mě parádní ovladač. Ale jakmile jsem vzal do ruky ovladač od x360, tak mi bylo jasné, že to je ON...gamepad všech gamepadů :D. U XONE ho ještě vylepšili....mám verzi elite a mohl bych se tady o něm rozplývat na několik odstavců. PC jsem měl vždycky na simulátory a FPS....ale jak se psalo výš....jde to a když si člověk zvykne, tak je to pohoda.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No co bych k tomu řekl... VŠICHNI JSTE KONZOLOVÍ SEDLÁCI! :haHA: Dont take this too serious, popravdě obou konzolí jsem se dotkl, ale na Xboxu jsem nikdy nebyl dýl než 20 minut takže těžko ohodnotím dlouhodobé testy... Ale Xbox používá u textur vyšší downscale :D že to říkám zrovna já který pouštěl Witchera 3 na GT 630 (jop povedlo se mi to zopakovat i na iGPU :D ), ke všemu Sony guy takže já osobně bych bral PS (nejen z důvodu vlastnictví PC), to je ale osobní preference...

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 14 hodinami, Romantus97 napsal(a):

No co bych k tomu řekl... VŠICHNI JSTE KONZOLOVÍ SEDLÁCI! :haHA: Dont take this too serious, popravdě obou konzolí jsem se dotkl, ale na Xboxu jsem nikdy nebyl dýl než 20 minut takže těžko ohodnotím dlouhodobé testy... Ale Xbox používá u textur vyšší downscale :D že to říkám zrovna já který pouštěl Witchera 3 na GT 630 (jop povedlo se mi to zopakovat i na iGPU :D ), ke všemu Sony guy takže já osobně bych bral PS (nejen z důvodu vlastnictví PC), to je ale osobní preference...

Pane, já musím souhlasit!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 hodinami, TomAss Dokoupil napsal(a):

A zkoušel jsi? Jasně, je to o vkusu i o preferencích. Já si od roku 99 prošel přes PS1,PSX,PS2 a PS3...dokonce jsem měl v ruce i ovladač k PS4. Dlouhou dobu jsem na dualshock nedal dopustit a i teď je to pro mě parádní ovladač. Ale jakmile jsem vzal do ruky ovladač od x360, tak mi bylo jasné, že to je ON...gamepad všech gamepadů :D. U XONE ho ještě vylepšili....mám verzi elite a mohl bych se tady o něm rozplývat na několik odstavců. PC jsem měl vždycky na simulátory a FPS....ale jak se psalo výš....jde to a když si člověk zvykne, tak je to pohoda.

Já jsem hrál na PC na ovladači od Xboxu 360, ty XBOX ovladače jsou fakt jako TOPOVKA. 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 20 hodinami, jakub02 napsal(a):

Ja nemám problém hrať fpska na konzolách :) je to ako na pc, tvoji oponenti tú rovnako silný ako keby si hral na pc proti pc :D

Já když jsem měl NB tak jsem taky hrál na konzolová FPS (30 FPS) občas i méně, teď když mám relativně ''silný'' PC, když mi hra klesne na 30FPS je to pro mě náročné to vůbec přežít :D 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 15 hodinami, Romantus97 napsal(a):

Aj ja som bol "Sony guy" , no uvedomil som si, že bude pre mňa XBOX výhodnejší. (EA Access - len NHL stojí okolo 40€, tak mám toho za 23€ o dosť viac, kamoš má Game Pass, čiže hrávam jeho hry a s PSkom by som takú možnosť nemal). 

A kúpil som ho (úplne nový z obchodu) za 260€ aj s Forzou H4 a Forzou M7. + tých 23€ za EAA, čiže 283€ a za PS4 Pro by som dal 250€ ale žiadna hra, nič. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aj keď mám konzolu len týždeň, tak tu dám pár + a -, čo som si za tu dobu všimol.

Plusy:

• dizajn, veľkosť (aj PSko je pekné no XB je menší - skladnejší)
  • hlučnosť - toto ma naozaj prekvapilo, fakt ho takmer nepočujem (oproti PSku či Slim alebo Pro, ktoré sú pri načítavaní, ale aj pri hraní, dosť hlučné (odskúšané))
  • ovládač - vyhovuje mi aj Dualshock, ale ten k XB je naozaj ergonomicky lepší a dlhšie vydrží keďže je na baterky (pri asi 10 hodinách hrania som na PS4 nabíjal ovladač skoro 3x)
  • výkon - nemusím komentovať 
  • streamovanie na zariadenie, kde je WIN10 - samozrejme, že hrávam na TV, ale, ak sa nedá je to aspoň nejaké dočasné riešenie a funguje to fajn
  • máličko výhodnejšie ceny Gold Live oproti PS+ (nejakých 10€)
  • Game Pass
  • Spätná kompatibilita
  • rozšírenie úložiska o vlastný HDD

Mínusy: 

• cena je vyššia ako u PS4 Pro (ale aj výkon je u XB vyšší)
  • žiadne VR (pre mňa, ale nepodstatné)
  • vraj lepšie exkluzivity na PS (nehádam sa, tie hry sú skvelé; Horizon Zero Dawn, SpiderMan..., ale určite by som si len kvôli nim nekupoval PS)  
  • prostredie - systém -  nie je také jednoduché ako pri PS, keďže ide aj o multimediálny stroj, no nejak mi to nevadí, ale myslím si, že menej skúsim ľuďom to príde zložitejšie
  • len 1TB úložisko - toto už je trocha väčšie mínus, keďže hry pre XB ONE X majú kvôli 4K texturam aj 100+ GB (Quantum Break - 180GB)

Editoval(a) Rene Kuda
  • Like 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.