Jump to content
Ondřej Kába

2x SSD do m.2

4 Příspěvky k tomuto tématu

Zdar :D potřeboval bych radu. mám tu pc a měnil jsem SSD v m.2 (Deska B450 F od Asus). nové ssd v pohodě funguje a to staré sem přesunul do druhého m.2 slotu a nezobrazuje se ani v biosu. testoval jsem ve vedlejším pc zda jsem ho výměnou nepoškodil a ne. ssd běhalo v klidu a dokonce z něj bootoval i systém. nemáte tušení jak bych to mohl v biosu nastavit aby běhali ssd v obou m.2? Popřípadě čím jiným by to mohlo být. snažil sem se to tam najít. děkuju předem za odpověď :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

To druhé SSD by mělo běžet přes PCH a dělit se o svoje linky se SATA a nižšími p-cie, podle mě možná to bude rozděleno tak, že když využíváš určité konektory SATA, tak ti nepojede to SATA-M.2

Editoval(a) Lukas
  • Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

S velkým zpožděním se ještě doplním, proto že jsem na to úplně zapomněl. V návodu k této desce píšou, že když zapojíš M.2_1 a zároveň některé ze SATA_5 a 6, tak spolu budou opravdu kolidovat a pří zapojení M.2_2 se ti zpomalí PCIe16x na polovinu, tak že na PCIe8x, protože si NVMe zabaví 4linky pro sebe a CPU je umí pouze dělit dvěma.  

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď