Jump to content
Vladimír Kadlec

Už jsem taktoval 2200G :O

6 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím @milanfon, nedávno jsem tu postoval diskuzi o taktování Ryzenu 2200G. A jelikož mi dnes přišel chladič (Arctic Freezer 33 eSports ONE) tak už jsem konečně mohl přetaktovat procesor. Ze začátku jsem chtěl přetaktovat CPU na 4Ghz což mi bylo vyvráceno... tak když mi dnes chladič přišel nastavil jsem voltáž na 1,375V a dal CPU na 3,9Ghz a spustil GTA V, chvilku mi to jelo a potom to zamrzlo... párkrát jsem to takhle zkusil i s zase zvýšeným napětím a pořád to padalo... Nakonec jsem si uvědomil že asi fakt 3,9Ghz stabilně nedám :D , tak jsem zase snížil voltáž na 1,375V a nastavil frekvenci na 3,8Ghz. To už mi jede v pořádku a nic nepadá :D Takže nemám nejlepší kus, ale taky ne ten nejhorší. Taktoval jsem přes Ryzen Master, protože moje deska (Asrock B450 Pro4) nějak blbla v BIOSu, nešlo mi tam dát napětí (vždy když jsem máčkl na číslo které jsem chtěl zadat posunolu mě to někam do prdele a voltáž si to nastavilo na 0,365V). Recenze na chladič nebude, protože už je jedna na foru a druhá na Milanově YT kanálu :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

No pokud je 1,375V reálné napětí, tak si klidně můžeš dovolit jít výš. Ovšem myslím, že stejně vyšší takt nedáš :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 30 minutami, milanfon napsal(a):

No pokud je 1,375V reálné napětí, tak si klidně můžeš dovolit jít výš. Ovšem myslím, že stejně vyšší takt nedáš :D 

Napětí dám, ale frekvenci ne :( V Ryzen Master píšou že to jede prý na 1,375V tak nevím :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Napětí dám, ale frekvenci ne :( V Ryzen Master píšou že to jede prý na 1,375V tak nevím :D

Je to škoda, čekal jsem, že to na těch 3,9 pojede, na různých zdrojích jsem četl, že by to neměl být problém. Fakt je, že zbytečně tlačit napětí nahoru by ti asi už jenom mohlo uškodit, Ryzeny občas reagují na zvýšený napětí paradoxně opět nestabilitou, i u frekvencí, který zvládají, podle jednoho článku, který se zabýval čistě taktováním Ryzenů.

• Like 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Lukas napsal(a):

Je to škoda, čekal jsem, že to na těch 3,9 pojede, na různých zdrojích jsem četl, že by to neměl být problém. Fakt je, že zbytečně tlačit napětí nahoru by ti asi už jenom mohlo uškodit, Ryzeny občas reagují na zvýšený napětí paradoxně opět nestabilitou, i u frekvencí, který zvládají, podle jednoho článku, který se zabýval čistě taktováním Ryzenů.

Jak psal @milanfon to 2200G, mlc taktovat nejde :(

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Jak psal @milanfon to 2200G, mlc taktovat nejde :(

Mně se taky 2400G nepovedlo natakhtovat. Jen grafika. Jinak když nastavíš všechny jádra na 3,8, tak je to vlastně OC, protože jinak to snad jede v boostu jen na 3,7.

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď