Jump to content
Martin Léve Lev

Nový Windows na nové PC + ovladače

Recommended Posts

Na Vánoce si nadělím nové PC (diskutoval jsem ho zde na fóru), které si budu sám skládat (úplně poprvé). Ze samotné stavby nemám strach, ale více mě trápí software. Chvíli jsem přemýšlel, že bych nainstaloval staré sedmičky, ale asi by to byla blbost a tak pořídím nové windows 10 (pořídím z ebay/aukra a asi PROverzi). Vždy, když jsem přeinstalovával notebook, tak jsem to vždy nějak splácal, tak aby to nějak běželo, ale pochybuji, že to bylo optimální.

1) Něco na co bych jsem si měl dát bacha při instalaci windows 10? Jináč si myslím, že tady nemohu snad nic zkazit...doufám
2) Jak postupovat po instalaci windows? 
3) Ovladače:  

• Použít nějaký program co mi s tím pomůže?
  • Na co všechno stáhnout ovladače? Úplně na všechno co najdu?

4) Jak nakonec poznám, že vše běží tak jak má? ...předpokládám, že RAMky čeknout a nastavit v biosu, ale co vše ostatního?

Snad jsme to nějak sepsal všechno. Tohle není opravdu moje parketa a nerad bych hned něco u nového PC posral.
Předem moc děkuji za rady a pomoc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Momentálne sa tiež snažím nainštalovať Windows (tiež mám 2400g) a nejako mi to nejde.ale môj problém spočíva pravdepodobne v USB kľúčoch ktoré vypovedajú službu. Zajtra to skúsim s iným a napíšem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pocitam, ze stahnu vsechny ovladace od zakladni desky a u procaku asi taky vsechno a snad udelam dobre 😁

Nejake rady u toho windows jeste? Po instalaci co vse vypnout a co nechat bezet? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Martin Léve Lev napsal(a):

Pocitam, ze stahnu vsechny ovladace od zakladni desky a u procaku asi taky vsechno a snad udelam dobre 😁

Nejake rady u toho windows jeste? Po instalaci co vse vypnout a co nechat bezet? 

Rozhodně bych vypnul Windows "Defender"

• Like 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co se Win10 týče, tak bych si u nich hned na začátku vypnul aktualizace, návod můžete najít i zde u @Romantus97, a pouze si ručně stáhnul a nainstaloval ty nepostradatelný a důležitý, jako třeba korekce spectre.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dodám že Windows 10 /verze/ N neobsahuje, bloatware, rozhodně bych nainstaloval Síťové, grafické zvukové (prostě nepostradatelné), na stránkách Ešusu (Asusu), by měly být ke stažení (grafické budou chybět, nelekej se, AMD bude mít něco na jejich stránkách...)... 

@Lukas ten návod není můj, přepsal ho sem Milan

K Windows Update, vypl bych ho, s tím musím souhlasit, ale přes registry bych Windows Defender nevypínal, jednak to je nebezpečný a druhak mi to pos*#?o Firewall, jako prej byl vyplej, no uzamčený porty tomu moc nenasvědčovaly :D ( @milanfon nadávej si na mě jak chceš, ale řekl bych že to systému spíš uškodilo), řešil jsem to následovně, šel jsem přímo do nastavení Defenderu a tam mu podeaktivoval všechny "ochrany", ano stále žere nějaké požadavky, ale těch 50 MB RAM vážně nikoho z nás nelimituje, a i kdyby instalace jiného antiviru ho potlačí... @Martin Léve Lev Pokud bude bude něco mít velké systémové požadavky, tak řekni, pokusím se vysvětlit o co jde a problém vyřešit 😉

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Romantus97 napsal(a):

nadávej si na mě jak chceš, ale řekl bych že to systému spíš uškodilo), řešil jsem to následovně, šel jsem přímo do nastavení Defenderu a tam mu podeaktivoval všechny "ochrany", ano stále žere nějaké požadavky, ale těch 50 MB RAM

Nejde o RAM, ale o to, kolik to žere výkonu. I když to takhle vypneš, tak to většinou žere dost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon  názorně jediný proces Defenderu, co se mi zobrazuje, nevypadá že by zrovna moc žral... Mimo jiné zjistil jsem že Defender je napojenej na Windows Update... Po deaktivace v registrech mi krom toho mi nešly některé funkce... Deaktivovat jsem ho jen z části (na nastavování Exploit protection jsem byl línej...) DSC_2275.thumb.JPG.f686dbc511738093eeda6db2e4b58993.JPG

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon  názorně jediný proces Defenderu, co se mi zobrazuje, nevypadá že by zrovna moc žral... Mimo jiné zjistil jsem že Defender je napojenej na Windows Update... Po deaktivace v registrech mi krom toho mi nešly některé funkce... Deaktivovat jsem ho jen z části (na nastavování Exploit protection jsem byl línej...) DSC_2275.thumb.JPG.f686dbc511738093eeda6db2e4b58993.JPG

Tak všechno se nemusí nutně zobrazovat mezi procesama. Nejlepší je to vždycky přeměřit, ale vzhledem k tomu, že už nemáš čistý win, tak je možnost je už to fakt tolik nežere. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon  byl jsem nucen jej reinstallovat, chybu jsem zde postoval... Již nemám Windows 10 Pro ale Home, proto jsem se ptal na Education, jediný změny co jsem udělal byly ty registry podle tvého návodu (obnovil jsem je skrze zálohu registrů regeditu), dál jsem vypl Windows Update ve službách a Superfetch a tím to končilo, pokud pominu Defender... 

A pokud to je skrytý jedná se o jádro systému (ochrany na způsob izolace jádra) a to bych zrovna nevypínal

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak pokud si to shrnu, tak po instalaci windows budu postupovat takto:

WINDOWS

1. vypnu windows update - ANO?
  2. vypnu windows defender - ANO nebo NE?

OVLADAČE

1. základní deska (ASUS) - BIOS, LAN, SATA, Audio, Chipset a Utilities - ANO (všechny)
  2. procesor/grafika (AMD) - Radeon Software - ANO, AMD Ryzen Master - ten je na taktování pokud jsem to dobře pochopil (taktování zatím neplánuji)

OSTATNÍ

1. nahodím antivirus (asi Avast co mám všude)
  2. snad pak už vše poběží tak jak má a budu moci nahodit nějaké další programy a nějakou tu gamesu :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...