Jump to content
Michal Cina

Výběr PC skříně

Recommended Posts

Zdravím :)

Potřeboval bych prosím poradit ohledně PC skříně. Moje požadavky jsou : Průhledná bočnice cenovy strop do 2500. Hlavně, aby to měl dobrý airflow a nebyla příliš hlučná. Pokud možno nějaké RGB podsvícení :) Vím že toho chci hodně :D Našel jsem pár, ale nevím kterou si vybrat. Jaký je Váš názor :) ?

Sestava: Ryzen 1600,Asrock b450m pro4, ADATA XPG SPECTRIX D41 16GB 3000, Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GBGB, Samsung SSD 860 EVO, 250GB+HDD Seagate BarraCuda 1TB, Seasonic S12II-620W

Phanteks eclipse p350x

PHANTEKS Eclipse P400S

PHANTEKS Enthoo Pro M Acrylic

NZXT H500i

Fractal Design Define Mini C TG

Fractal Design Meshify C Mini

Fractal Design Focus G

SilentiumPC Aquarius AQ-X70T

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB

SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB Pure

Be quiet! Pure Base 600

Editoval(a) Michal Cina

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 3 minutami, Michal Cina napsal(a):

Zdravím :)

Potřeboval bych prosím poradit ohledně PC skříně. Moje požadavky jsou : Průhledná bočnice cenovy strop do 2500. Hlavně, aby to měl dobrý airflow a nebyla příliš hlučná. Pokud možno nějaké RGB podsvícení :) Vím že toho chci hodně :D Našel jsem pár, ale nevím kterou si vybrat. Jaký je Váš názor :) ?

Sestava: Ryzen 1600,Asrock b450m pro4, ADATA XPG SPECTRIX D41 16GB 3000, Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 8GBGB, Samsung SSD 860 EVO, 250GB+HDD Seagate BarraCuda 1TB, Seasonic S12II-620W

Phanteks eclipse p350x

PHANTEKS Eclipse P400S

PHANTEKS Enthoo Pro M Acrylic

NZXT H500i

Fractal Design Define Mini C TG

Fractal Design Meshify C Mini

Fractal Design Focus G

SilentiumPC Aquarius AQ-X70T

SilentiumPC Armis AR7 TG RGB

SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB Pure

Be quiet! Pure Base 600

Já osobně mám Fractal Meshifty C a jsem skopojený (dobrý airflow, cable managment atp.). NZXT na tom taky není špatně, ale hůře s airflow, ale není to moc velký rozdíl.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tie phantexy vyzeraju putavu a hracsky. 

Nzxt je elegantny.ale rgb by som nedaval

O Spc by som na tvojom mieste ani nerozmyslal.su to lacne veci a nie velmi kvalitne prevedenie.

Ja to na tebe

Trosku este odbocim od temy.zbytocne silny zdroj mas.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Jakub vitališ napsal(a):

Tie phantexy vyzeraju putavu a hracsky. 

Nzxt je elegantny.ale rgb by som nedaval

O Spc by som na tvojom mieste ani nerozmyslal.su to lacne veci a nie velmi kvalitne prevedenie.

Ja to na tebe

Trosku este odbocim od temy.zbytocne silny zdroj mas.

Vím, že mám trošku více silný zdroj :D Ale dostal jsem ho darem. Původně jsem mel CX450W ten šedý.

Mám dilema mezi NXT,phantex, a fractal.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Michal Cina napsal(a):

Vím, že mám trošku více silný zdroj :D Ale dostal jsem ho darem. Původně jsem mel CX450W ten šedý.

Mám dilema mezi NXT,phantex, a fractal.

Tie dilemy poznam. Skus pozriet ako vyzera tvoja izba (akej farby mas stenu,izbu) a skus co by zapadlo najlepsie. Alebo zober tú ktorá je podla teba najkrajsia.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 hodinami, Jakub vitališ napsal(a):

Tie dilemy poznam. Skus pozriet ako vyzera tvoja izba (akej farby mas stenu,izbu) a skus co by zapadlo najlepsie. Alebo zober tú ktorá je podla teba najkrajsia.

Tak jsem si vybral PHANTEKS Eclipse P350X. Přemyšlel jsem ještě o ventilátorech jsou tyhle v pohodě?  Odkaz

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 42 minutami, Michal Cina napsal(a):

Tak jsem si vybral PHANTEKS Eclipse P350X. Přemyšlel jsem ještě o ventilátorech jsou tyhle v pohodě?  Odkaz

Pochybujem že svietia nejak veľmi silno a aj keby ano tak podsvieteny je len obvod nie ventilator samotny so je skoda.

Koľko ich chceš kúpiť? Existuje kit kde máš 3 a k nim aj kontroler.

Tebe stačia 3. Dva hore na intake,jeden vzadu klasicky. A jede by si kúpil iný bez rgb a dal by si ho dopredu. Avsak ked das tie 2 na intake tak nebudu svietit do skrinky ale von a to nieje esteticke.ale ked ich das smerom von tak budes mat airflow minusovy(=viac bude tahat vzduch von ako dnu,to nieje najefektívnejšie.) Aj napriek tomu si myslím ze to nemusis riesit lebo tvoj hw nieje nejak extra prehrievajuci takzeby to malo byt vpohode.

Moj zaver: ak sa ti tie vetráky pácia kúp ich(ten kit sa celkom oplati). Myslim si vsak ze rgb sa velmi nehodi do tej skrinky z estetickeho hladiska, je herna a rgb ale nieje to ziadny presvieteny vianocny stromcek a tak by to malo ostat.

• Haha 1
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 40 minutami, Jakub vitališ napsal(a):

Pochybujem že svietia nejak veľmi silno a aj keby ano tak podsvieteny je len obvod nie ventilator samotny so je skoda.

Koľko ich chceš kúpiť? Existuje kit kde máš 3 a k nim aj kontroler.

Tebe stačia 3. Dva hore na intake,jeden vzadu klasicky. A jede by si kúpil iný bez rgb a dal by si ho dopredu. Avsak ked das tie 2 na intake tak nebudu svietit do skrinky ale von a to nieje esteticke.ale ked ich das smerom von tak budes mat airflow minusovy(=viac bude tahat vzduch von ako dnu,to nieje najefektívnejšie.) Aj napriek tomu si myslím ze to nemusis riesit lebo tvoj hw nieje nejak extra prehrievajuci takzeby to malo byt vpohode.

Moj zaver: ak sa ti tie vetráky pácia kúp ich(ten kit sa celkom oplati). Myslim si vsak ze rgb sa velmi nehodi do tej skrinky z estetickeho hladiska, je herna a rgb ale nieje to ziadny presvieteny vianocny stromcek a tak by to malo ostat.

Dobre tedy :) Které tiché ventilátory by jste mi doporučili k této PC skříni (bez RGB) ? :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On Sun Dec 09 2018 at 0:37, Michal Cina napsal(a):

Dobre tedy :) Které tiché ventilátory by jste mi doporučili k této PC skříni (bez RGB) ? :) 

@milanfon spravil celé video o ventilátoroch a mal ich tam dosť.pozri si ho. (Neviem ti hodit link)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Michal Cina napsal(a):

No nakonec jsem se rozhodil úplně jinak :D Mám to mezi PHANTEKS Eclipse p400s a Fractal Design Meshify C. Jinak co se týká ventilátorů mám jeden doma Noctua NF-S12B redux-1200 PWM, ten nechám vzadu a další dva dokoupm dopředu Artic BioniX .

Meshify C bude určite dobrá voľba. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám Define C (Nelíbí se mi vzhled Meshify) velmi podobná Meshify C a větráky vůbec nejdou slyšet když hraji. LED pásek seženeš za pár kč z aliexpresu a u té Define C můžu regulorovat větráky nevím jak to má Meshify.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...