Jump to content
FiLLoSS

MSI B450M PRO VDH - NAPÁJENÍ

13 Příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den ani né za měsíc si budu stavět pc se zákl. deskou https://www.czc.cz/msi-b450m-pro-vdh-amd-b450/241829/produkt a zdroj budu brát ze starého pc ale ten zdroj má 20pin a deska chce 24pin což by údajně neměl být takový problém co jsem se dočetl, ale problém nastává v tom, že deska chce k napájení processoru 8pin ale starý pc měl k napájení processoru 4pin. Bude fungovat když k zákl. desce místo 24pinu připojím 20pin a ještě k tomu k napájení processoru místo 8pinu jen 4pin ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 25 minutami, FiLLoSS napsal(a):

Dobrý den ani né za měsíc si budu stavět pc se zákl. deskou https://www.czc.cz/msi-b450m-pro-vdh-amd-b450/241829/produkt a zdroj budu brát ze starého pc ale ten zdroj má 20pin a deska chce 24pin což by údajně neměl být takový problém co jsem se dočetl, ale problém nastává v tom, že deska chce k napájení processoru 8pin ale starý pc měl k napájení processoru 4pin. Bude fungovat když k zákl. desce místo 24pinu připojím 20pin a ještě k tomu k napájení processoru místo 8pinu jen 4pin ?

A jaký výkon zdroj má nebo nejlépe napiš značku a model?

Jakožto 4pin do 8pinu zapojit lze, 20pin do 24 taky (nebo to tak kdysi šlo). Avšak bych tuto možnost nevolil, protože PC může být v zátěži nestabilní kvůli nedostatku příkonu nebo se ani nemusí spustit. Můžeš taky použít redukce z 4pin>8pin a 20>24pin.

Editoval(a) Petr.siska

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 minutami, Petr.siska napsal(a):

Jakožto 4pin do 8pinu zapojit lze, 20pin do 24 taky (nebo to tak kdysi šlo). Avšak bych tuto možnost nevolil, protože PC může být v zátěži nestabilní kvůli nedostatku příkonu nebo se ani nemusí spustit. Můžeš taky použít redukce z 4pin>8pin a 20>24pin.

Ještě se sám opravím/doplním.

4pin dokáže dodávat nějakých 155W, takže teoreticky utáhne jakýkoliv AM4 procesor, jen tam bude menší rezerva než s 8pinem.  Spíš se mi jedná o to, že zdroj pouze s ATX 20pin bude nejspíše starší model a nemusel by vyhovovat náročnosti nové sestavy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 31 minutami, Petr.siska napsal(a):

Jakýsi 350W od značky FSP GROUP INC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 26 minutami, Petr.siska napsal(a):

Tedy něco takového https://www.czc.cz/fortron-atx-350pnf-350w/39593/produkt

Pouvažoval bych asi nad něčím lepším, pokud sestava nebude sloužit pouze na kancelářskou práci. Jaké budou ostatní komponenty?

Ano je tomuhle velmi podobný takže tipuji že ten můj bude o generaci starší (mám ho už hodně dlouho).

PC bude sloužit k low budget hraní her s komponenty AMD RYZEN 5 2400G, 16GB RAM, 250gb disk, nějaká mechanika atd.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 minutami, FiLLoSS napsal(a):

Ano je tomuhle velmi podobný takže tipuji že ten můj bude o generaci starší (mám ho už hodně dlouho).

PC bude sloužit k low budget hraní her s komponenty AMD RYZEN 5 2400G, 16GB RAM, 250gb disk, nějaká mechanika atd.

A asi se počítá s koupí grafiky do budoucna, že? Disk bude klasický nebo SSD?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jako ne že to nepojede, ale když se podíváš na štítek toho zdroje, tak si nejspíš všimneš, že má docela silné 5V větve a slabé 12V. To je dneska docela problém, protože už využíváme primárně 12V a na těch 5V máme minimální zátěž. To by ti mohlo přinést docela dost problémů. Doporučoval bych to vyměnit. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 10 hodinami, milanfon napsal(a):

Jako ne že to nepojede, ale když se podíváš na štítek toho zdroje, tak si nejspíš všimneš, že má docela silné 5V větve a slabé 12V. To je dneska docela problém, protože už využíváme primárně 12V a na těch 5V máme minimální zátěž. To by ti mohlo přinést docela dost problémů. Doporučoval bych to vyměnit. 

Ve zdrojích se až tak moc nevyznám. Bude mi tento zdroj přinášet problémy když použiji redukci ze 4pinu na 8pin a ten 20ti pin zapojím do 24pinu ?

Disk bude klasická plotna se 7200rpm

Ano s koupí grafiky se počítá ale hned první bude zdroj a až pak gráfa.

20181204_175847.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 31 minutami, FiLLoSS napsal(a):

Ve zdrojích se až tak moc nevyznám. Bude mi tento zdroj přinášet problémy když použiji redukci ze 4pinu na 8pin a ten 20ti pin zapojím do 24pinu ?

Disk bude klasická plotna se 7200rpm

Ano s koupí grafiky se počítá ale hned první bude zdroj a až pak gráfa.

20181204_175847.jpg

Hele jak tak koukám na tu tabulku, tak by mohl. 10A na jednu z těch 12V větví je docela málo a je dost pravděpodobné, že to i někdy můžeš překročit. Osobně bych to moc neriskoval.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 minutami, milanfon napsal(a):

Hele jak tak koukám na tu tabulku, tak by mohl. 10A na jednu z těch 12V větví je docela málo a je dost pravděpodobné, že to i někdy můžeš překročit. Osobně bych to moc neriskoval.

Tak moc děkuji. Přeji pěkný zbytek dne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 4. 12. 2018 at 18:35, milanfon napsal(a):

A co by se stalo kdybych to překročil ? Zhoří celý komp ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, FiLLoSS napsal(a):

A co by se stalo kdybych to překročil ? Zhoří celý komp ?

Záleží na tom, jestli ten zdroj má ochranu. Spíš by jen uvnitř zdroje bouchnul nebo prostě nějakým způsobem odešel tranzistor. kdyby ji měl, tak se vypne. Záleží strašně na konstrukci. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď