Jump to content
Martin Léve Lev

Ryzen 5 2400g s možností vylepšení

36 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím
Mám již 10 let starý ntb a rozhodl jsem se pořídit něco nového. Po chvilce zvažovaní bych pořídil raději stolní PCu kterého budu mít více možností za méně peněz :D

Počítač budu chtít na běžnou kancelářskou práci, dále nějaké programy jako jsou AutoCad a atd., ale i na nějaké to občasné hraní (League of Legends). Pro to jsme se rozhodl využít integrované grafiky,  v procesoru Ryzen 5 2400g. Což by mělo na League of Legend stačit a nabízí se slušný upgrade v budoucnu.

I když jsme si udělal nějakou představu o PC, tak v tom stále dosti plavu. Cenovku PC bych viděl někde okolo 15 000 Kč, ale raději si připlatím nějakou tu stovečku, tak aby se při případném upgradu využilo vše na maximum.

Tady je zhruba můj nástřel, ale ničím si nejsme moc jistý: https://www.czc.cz/230413,175661,230417,223347,241089,201545/kody

Procesor - nestačil by Ryzen 3 2200g? počítám, že je omezenější co se týká případného upgradu.
Základní deska - tady opravdu vůbec netuším, ale je tam u toho SSD disk, který by prozatím asi stačil.
Ramky - stačí 8gb? nebo 2x4gb? nebo rovnou 2x8gb? jakou frekvenci?
Pevný disk - stačí ten přiložený? Raději 1TB magnetický a nebo nějaký SSD a menší?
Zdroj - tady vůbec netuším...není zbytečný? rád bych takový, který by tam zůstal i při případném upgradu.
Skříň - tady bych rád něco kolem 1000 Kč

Doufám, že mi řádně poradíte a já si budu moci udělat radost s novým PC se slušnou možností upgradu, ale také nechci aby mě to zrujnovalo :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
Před 24 minutami, Martin Léve Lev napsal(a):

Případně jak moc nabušený PC by se dal postavit na procesoru Ryzen 5 2400g??? Já jen, že by to bylo dobré pro inspiraci.

Mezi Ryzen 5 2400g a 3 2200g je minimální rozdíl :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Mezi Ryzen 5 2400g a 3 2200g je minimální rozdíl :)

No, když se porovnávají samotné CPU, tak se ten rozdíl nezdá, tak markantní, ale ve spojení s grafikou se situace mění.

K 2200G dostaneš bez výraznějšího bottleneck efektu max. 1060, ale k 2400G dostaneš 1070, bez OC CPU a až 1080 s OC, pokut se bavíme o Nvidia.

Tak že, nějaký rozdíl tam je.

Editoval(a) Lukas
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On ‎20‎.‎11‎.‎2018 at 21:53, VojtěchC napsal(a):

Nazdar, mám tu něco takového s tím, že časem si můžeš dokoupit grafiku. Klíč koupíš na aukru do 200,-kč. :)

Abych nezapomněl, pro Integrovanou grafiku rychlejší RAM.

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Lukas napsal(a):

No, když se porovnávají samotné CPU, tak se ten rozdíl nezdá, tak markantní, ale ve spojení s grafikou se situace mění.

K 2200G dostaneš bez výraznějšího bottleneck efektu max. 1060, ale k 2400G dostaneš 1070, bez OC CPU a až 1080 s OC, pokut se bavíme o Nvidia.

Tak že, nějaký rozdíl tam je.

Pochybuji, že někdo, kdo si skládá PC za 15 k vyhodí dalších 15 k do samotné grafiky. :)

Před 3 hodinami, Lukas napsal(a):

Abych nezapomněl, pro Integrovanou grafiku rychlejší RAM.

3000 Mhz nestačí? Případně se nataktují na 3200-3400 Mhz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 16 minutami, VojtěchC napsal(a):

Pochybuji, že někdo, kdo si skládá PC za 15 k vyhodí dalších 15 k do samotné grafiky. :)

Až vyjde NAVI tak proč ne? Navíc si jí nemusí kupovat teď, koupí třeba za rok a když si koupí nějakou výkonnou tak nemusí upgradovat CPU :)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Just now, Filip Ulrich napsal(a):

Až vyjde NAVI tak proč ne? Navíc si jí nemusí kupovat teď, koupí třeba za rok a když si koupí nějakou výkonnou tak nemusí upgradovat CPU :)

Za ten půl rok - rok si může koupit o nový CPU na 7 nm technologii, který bude taky o dost výkonnější a to, co ušetří teď, potom může investovat do mnohem lepšího, když už mluvíme o budoucnu. :) 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, VojtěchC napsal(a):

Za ten půl rok - rok si může koupit o nový CPU na 7 nm technologii, který bude taky o dost výkonnější a to, co ušetří teď, potom může investovat do mnohem lepšího, když už mluvíme o budoucnu. :) 

Taky možnost

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ted jste mi trosku zamotali hlavu 😃 jestli se vubec v tehle dobe vyplati stavet PC.

Sestavu uz jsem doma trochu upravil a budu ted tedy hlavne resit zakladni desku a skrin do ktere to napasuji. Hodil jsem zdroj jako kolega a 2 x 8 GB s 3200 Mhz RAMky.

Pocitac chci na League of Legends a bezne uzivani, ale rad bych mel dobre moznosti jak PC do budoucna dobre vylepsit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
1 hour ago, Martin Léve Lev napsal(a):

Tak ted jste mi trosku zamotali hlavu 😃 jestli se vubec v tehle dobe vyplati stavet PC.

Sestavu uz jsem doma trochu upravil a budu ted tedy hlavne resit zakladni desku a skrin do ktere to napasuji. Hodil jsem zdroj jako kolega a 2 x 8 GB s 3200 Mhz RAMky.

Pocitac chci na League of Legends a bezne uzivani, ale rad bych mel dobre moznosti jak PC do budoucna dobre vylepsit.

Smysl to má, ale jak jsem psal výše, pokud to máš PC máš PC na LoLko a jednoduchý věci, tak ti stačí to, co jsem ti poslal výše za těch 15 k s tím, že pokud budeš chtít nějaký upgrade, doporučuju ti vydržet do příštího roku a potom tomu dát nový jádro. Desku třebars od Asusu nebo Gigabyte.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Martin Léve Lev napsal(a):

Ještě dodám, slož něco, co budeš moct upgradovat, což znamená, že krom CPU a MB kup něco kvalitního, co ti vydrží, ať máš základ, třeba, jestli máš rád barvičky apod, můžeš si vzít tyto ram a případně kvalitnější case, pokud ti jde o vzhled. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, VojtěchC napsal(a):

Tak premisa je taková, že by mohl v budoucnu upgradovat na grafiku s obdobným výkonem 1080, což je praktická záležitost, protože třeba za 2roky už na trhu nemusí bejt k dispozici grafika s výkonem 1060 a za novej CPU ve spojení s grafikou se mu pořád ještě nebude chtít utrácet a karta s výkonem dnešní 1080 vyjde třeba na 7000,-

Před 5 hodinami, VojtěchC napsal(a):

3000 Mhz nestačí? Případně se nataktují na 3200-3400 Mhz.

Tak pokud to umí tak, na 3200 by to mělo jít.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem to zatím celé upravil takto: https://www.czc.cz/230413,230417,241089,219941,200384,192299/kody
Snad jsou ty komponenty celkem OK a zkusím se ještě tedy porozhlédnout po nějaké té desce a lepší bedně. 

Možná k upgrade nebude muset ani dojít, ale rád bych měl pořád slušnou možnost pro upgrade, když bych jsem se rozhodl zahrát si něco lepšího než LoLko :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 17 minutami, Martin Léve Lev napsal(a):

Tak jsem to zatím celé upravil takto: https://www.czc.cz/230413,230417,241089,219941,200384,192299/kody
Snad jsou ty komponenty celkem OK a zkusím se ještě tedy porozhlédnout po nějaké té desce a lepší bedně. 

Možná k upgrade nebude muset ani dojít, ale rád bych měl pořád slušnou možnost pro upgrade, když bych jsem se rozhodl zahrát si něco lepšího než LoLko :)

Případá mi to, že všechno, co je pod tvém založeném tématu sis asi ani nepřečetl ani se na to nepodíval. 

Shrnu ti to, sestavu jsem ti poslal výše, je tam vše, co potřebuješ a jediný, co si můžeš na tý sestavě vylepšit jsou ram, který můžou mít RGB jako třeba tyto a případně lepší case.  A jak se říká, komu není rady, tomu není pomoci, není to urážka, spíš věta na zamyšlení.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

TUFa raději ne, na těhle levnějších se ne úplně dobře taktuje, case bych doporučil RG4 od SPC, je o něco lepší než ten Oberon a taktéž za slušný peníze, RAM co doporučuje Vojtěch jsou sice dobrý, ale Ryzen 2.gen. si dobře poradí i s těma Predatorama.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo sorry...hodil jsem odkaz na tu sestavu s s tou TUFkou jeste....pocitam, ze bych tam pak hodil tu asus nebo gigabite jak zminoval kolega vyse.

Nestacila by deska formatu mATX na te me pozadavky? V budoucnu bych pridal maximalne grafiku abych utahl Fortnite, Overwatch ci tak neco....plus by to utahlo asi i neco lepsiho. Ale pokud by mi to utahl rovnou CPU R5 2400g tak by to bych ho bral na misto te R3 2200g. 

U tech skrinich jak na tom jsou ty USB porty a atd., kdyz jsou ze shora? Neprasi se do toho moc?

Ty RAMky predator 3200Mhz 2 x 8 gb mi prisli prave za slusnou cenu a snad, ze jsou i lepsi, kdyz maji vice Mhz. Ale to je tak jedine co dokazi asi jako laik porovnavat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Martin Léve Lev napsal(a):

Jo sorry...hodil jsem odkaz na tu sestavu s s tou TUFkou jeste....pocitam, ze bych tam pak hodil tu asus nebo gigabite jak zminoval kolega vyse.

Nestacila by deska formatu mATX na te me pozadavky? V budoucnu bych pridal maximalne grafiku abych utahl Fortnite, Overwatch ci tak neco....plus by to utahlo asi i neco lepsiho. Ale pokud by mi to utahl rovnou CPU R5 2400g tak by to bych ho bral na misto te R3 2200g. 

U tech skrinich jak na tom jsou ty USB porty a atd., kdyz jsou ze shora? Neprasi se do toho moc?

Ty RAMky predator 3200Mhz 2 x 8 gb mi prisli prave za slusnou cenu a snad, ze jsou i lepsi, kdyz maji vice Mhz. Ale to je tak jedine co dokazi asi jako laik porovnavat.

To, co jsem vepsal do sestavy by ti stačilo i na fortnite. Jde o to, že v tvém případě nemá smysl natvrdo rvát peníze do tohoto, proto jsem ti doporučil levnější variantu a investovat do komponentů jako zdroj, ram apod, který nevyměníš nějakou dobu (ve tvém případě), protože pokud opravdu příští rok přijdou grafiky cenově kolem 7000-8000 Kč výkonnostně jako dnešní 1080/2070, tak se vyplatí to koupit a to nemluvě o procesorech, který mají mít taky větší výkon a cena  bude stejná jako u dnešních procesorů, což znamená, že příští rok bys do toho strčil dalších 15000 Kč(je to odhad, nástřel) a výkon bude úplně jinde a budeš mít postaráno na několik let dopředu, pokud si nenaplánuješ hrát novinky.

Konec konců je to tvoje volba a já do tebe nevidím, jak a co plánuješ, takže rozhodnutí je na tobě. :)

Editoval(a) VojtěchC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On Tue Nov 20 2018 at 21:53, VojtěchC napsal(a):

Nazdar, mám tu něco takového s tím, že časem si můžeš dokoupit grafiku. Klíč koupíš na aukru do 200,-kč. :)

To ssd mi príde ako overkill .stačí klasické ssd ktoré je lacnejšie

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On Thu Nov 22 2018 at 13:53, Filip Ulrich napsal(a):

Tak skříňě: SPC RG4(T), Armis AR3 a víc, něco od fractalu

Spc rg4t mam a fakt tam nieje veľa miesta na káble a kvalita nieje vysoká takže túto skrinku neodporúčam

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 hodinami, Martin Léve Lev napsal(a):

Na ryzen 5 2400g si vpohode zahráš fortnite kludne aj na high ak vypneš tiene (tie vraj žerú kopu grafického výkonu) a overwatch asi na medium. Všetko 1080p.pozri si youtube je tam toho veľmi veľa sám som to všetko pozrel lebo som si tiež kupoval tento procesor

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Finalni Verze. https://www.czc.cz/219941,192299,241083,230412,215040,213703/kody

Pevny disk mi staci mensi. Mam starsi 1TB externi disk (na filmy a atd.).

Pocitam, ze RAMky, zdroj, skrin a zakladni desky mi dlouho vydrzi a budou vhodne pro budouci upgrade. Diky moc za veskere rady a snad budu schopny si to sam poskladat 😃

Predpokladam, ze budu v budoucnu hrat maximalne Battlefield V

Editoval(a) Martin Léve Lev
Edit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On ‎23‎.‎11‎.‎2018 at 21:59, Jakub vitališ napsal(a):

Spc rg4t mam a fakt tam nieje veľa miesta na káble a kvalita nieje vysoká takže túto skrinku neodporúčam

S kabelama je sice potřeba si vyhrát, ale v té cenové kategorii, se jedná o nejlepší case, jsem o tom přesvědčený, i když jsem se s rovnáním kabelů u ní taky nazlobil. Zpracování taktéž odpovídá ceně, nic méně montoval jsem, i do dražších, který na tom nebyly o moc líp.  

• Souhlasím 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 23 hodinami, Martin Léve Lev napsal(a):

Finalni Verze. https://www.czc.cz/219941,192299,241083,230412,215040,213703/kody

Pevny disk mi staci mensi. Mam starsi 1TB externi disk (na filmy a atd.).

Pocitam, ze RAMky, zdroj, skrin a zakladni desky mi dlouho vydrzi a budou vhodne pro budouci upgrade. Diky moc za veskere rady a snad budu schopny si to sam poskladat 😃

Predpokladam, ze budu v budoucnu hrat maximalne Battlefield V

Až na to SSD se mi to líbí, to změň alespoň na min. Burst, nebo ještě líp, na SU800.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď