Jump to content
Bonnyx Filipos

Problém s PC

51 Příspěvků k tomuto tématu

Koupil jsem si nový PC na czc.cz. Hned první den po doručení PC jsem měl pochybnosti o jejich složení.. A hned na to se stal  problém začala problikávat obrazovka z ničeho nic. Hned po probliknutí se vypne např. hra, nebo prohlížeč. Je to třeba 2x do 1 hodiny. Nevím si s tím rady a potřeboval bych od vás pomoc co s tím je či je něco rozbité.

Komponenty : MB - MSI X370 GAMING PRO CARBON - AMD X370 CPU - AMD Ryzen 5 2600 GPU - ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O6G RAM - HyperX Fury Black 8x2 2666MHz Zdroj - Seasonic Focus Gold Plus 550W

Editoval(a) Bonnyx Filipos

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

V první řadě jsi si měl nechat prvně poradit se sestavou, než jsi si ji objednal, protože ty komponenty k sobě nejsou úplně optimální.  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 4 minutami, Lukas napsal(a):

V první řadě jsi si měl nechat prvně poradit se sestavou, než jsi si ji objednal, protože ty komponenty k sobě nejsou úplně optimální.  

V druhé řadě bych si asi nikdy nekupoval složený PC... když si to složíš je to mnohem lepší, víš co v tom PC je a hlavně je to levnější :)

• Souhlasím 3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 19 minutami, Lukas napsal(a):

Co na té sestavě  není optimální?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 2 minutami, Bonnyx Filipos napsal(a):

Ryzen 5 2600 (2.generace) na X370 Gaming Pro (deska primárně určená pro 1. generaci ryzenu)

nebo ať mě ještě někdo opraví toto je jediná věc na kterou jsem teď přišel...

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 minutami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Ryzen 5 2600 (2.generace) na X370 Gaming Pro (deska primárně určená pro 1. generaci ryzenu)

Nepomohlo by flashsnuti BIOSU

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 11 minutami, Bonnyx Filipos napsal(a):

dle mně asi ne... protože jinak by asi ten CPU nefungoval na 1.generaci čipsetu desek

Editoval(a) Vladimír Kadlec

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No, nevím jestli je to tím, že ta MB by neměla podporovat tento CPU, jelikož už by dle informací ta MB tento CPU podporovat měla, nevím odkud máte ty informace, že ho nepodporuje. Maximálně, že by mu czc poslalo MB, kde je starší verze BIOSu, což se stát může, že na skladě budou mít starší modely se starší verzí BIOSu.

• Souhlasím 1
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Problém není v x370 ale v tom že tahle generace desek je celkově horší než jsme u MSI zvyklí. Je lepší vzít nějakou B350 nebo B450 (MSI mají tentokrát super), Taktovat tam půjde v podstatě stejně a jako běžný uživatel o nic nepřijdeš :)

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Vladimír Kadlec napsal(a):

Ještě RAMky. Ty taky nejsou úplně super

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 13 hodinami, Bonnyx Filipos napsal(a):

Jak už zde bylo napsáno, deska není optimální a RAM taky zrovna v obdobné sestavě nezazáří, už jen ta frekvence.

Před 13 hodinami, Bonnyx Filipos napsal(a):

Před 13 hodinami, Matouš_13 napsal(a):

No, nevím jestli je to tím, že ta MB by neměla podporovat tento CPU, jelikož už by dle informací ta MB tento CPU podporovat měla, nevím odkud máte ty informace, že ho nepodporuje. Maximálně, že by mu czc poslalo MB, kde je starší verze BIOSu, což se stát může, že na skladě budou mít starší modely se starší verzí BIOSu.

Flash UEFI proběhl, jinak by to vůbec nenaběhlo.

@Bonnyx Filipos No nic, klasika. Vyndej jeden modul RAM a zkus provozovat PC do případného pádu, pak je vystřídej, při manipulaci s RAM nezapomeň vždy vypnout zdroj.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Lukas napsal(a):

Jak už zde bylo napsáno, deska není optimální a RAM taky zrovna v obdobné sestavě nezazáří, už jen ta frekvence.

Flash UEFI proběhl, jinak by to vůbec nenaběhlo.

@Bonnyx Filipos No nic, klasika. Vyndej jeden modul RAM a zkus provozovat PC do případného pádu, pak je vystřídej, při manipulaci s RAM nezapomeň vždy vypnout zdroj.

Nic se nezměnilo. Furt to problikávalo 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Bonnyx Filipos napsal(a):

Nic se nezměnilo. Furt to problikávalo 

No změnilo, výš že RAM jsou v pohodě. Mohlo by to bejt, i SW charakteru, samovolné vypínání, by mohla mít na svědomí, i chyba v OS.

Ta hra, nebo cokoliv dalšího se prostě jen tak skopne, a nebo hází, i nějakou chybovou hlášku?

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 5 hodinami, Lukas napsal(a):

Opravdu by mohl pomoct.

Tohle jsou chyby co jsem tam našel  - Název chybující aplikace: Live Update.exe, verze: 6.2.0.47, časové razítko: 0x5bebb5b3
Název chybujícího modulu: Live Update.exe, verze: 6.2.0.47, časové razítko: 0x5bebb5b3
Kód výjimky: 0xc0000409
Posun chyby: 0x0023327f
ID chybujícího procesu: 0x1818
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01d48249d570eda5
Cesta k chybující aplikaci: C:\Program Files (x86)\MSI\Live Update\Live Update.exe
Cesta k chybujícímu modulu: C:\Program Files (x86)\MSI\Live Update\Live Update.exe
ID zprávy: 4c0709cb-51ad-43f5-a8b9-cf018793dade
Úplný název chybujícího balíčku: 
ID aplikace související s chybujícím balíčkem:

Název chybující aplikace: MSI_LiveUpdate_Service.exe, verze: 1.0.0.62, časové razítko: 0x5ba9d88e
Název chybujícího modulu: unknown, verze: 0.0.0.0, časové razítko: 0x00000000
Kód výjimky: 0xc0000005
Posun chyby: 0x00000000
ID chybujícího procesu: 0x2478
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01d48249cfb5b962
Cesta k chybující aplikaci: C:\Program Files (x86)\MSI\Live Update\MSI_LiveUpdate_Service.exe
Cesta k chybujícímu modulu: unknown
ID zprávy: 4046ec7c-0d36-4dd1-be20-5637d7148bb1
Úplný název chybujícího balíčku: 

Název chybující aplikace: NVIDIA Share.exe, verze: 67.3396.1770.1, časové razítko: 0x5beead2f
Název chybujícího modulu: libcef.dll, verze: 3.3396.1770.0, časové razítko: 0x5af69cd6
Kód výjimky: 0xc0000005

Oznámení události profilu Load komponenty {44BAF61B-E481-4305-9166-33B1FD3F4876} se nezdařilo, kód chyby je Byl proveden pokus o odkaz na neexistující token.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 22. 11. 2018 at 7:51, Lukas napsal(a):

No změnilo, výš že RAM jsou v pohodě. Mohlo by to bejt, i SW charakteru, samovolné vypínání, by mohla mít na svědomí, i chyba v OS.

Ta hra, nebo cokoliv dalšího se prostě jen tak skopne, a nebo hází, i nějakou chybovou hlášku?

V hrách to hází - Unreal Engine error 0000x3 např nebo DX11 error a tokový 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přesná diagnóza je ovladače... Live update odinstaluj a na stránkách Nvidie si stáhni nejnovější ovladače pro tvou grafiku, pak by to mělo být lepší... Je možné že chybí balíčky DX tak na stránkách Microsoftu, stáhni základní (většinou ale hra je má sebou a pokud je nemáš tak je doinstaluje) 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 23. 11. 2018 at 15:30, Romantus97 napsal(a):

Přesná diagnóza je ovladače... Live update odinstaluj a na stránkách Nvidie si stáhni nejnovější ovladače pro tvou grafiku, pak by to mělo být lepší... Je možné že chybí balíčky DX tak na stránkách Microsoftu, stáhni základní (většinou ale hra je má sebou a pokud je nemáš tak je doinstaluje) 

Ještě dnes to dalo tyhle chyby - Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID 
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
 a APPID 
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
 uživateli DESKTOP-7C0VD0S\monst (SID: S-1-5-21-3075625064-3807685476-1671760080-1001) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent

Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Bonnyx Filipos

Nastavování těhle oprávnění APPID je taková vyšší dívčí a ne vždycky to zafunguje, jednoduší asi bude přeinstalovat OS, určitě to bude efektivnější a míň časově náročný. Nejedná se o chybu CZC, tenhle problém se občas u čistý instalace OS objeví. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 12 hodinami, Bonnyx Filipos napsal(a):

Jo. Zatím to jede v poho díky 

Já myslel, že ti to pořád blbne, i po odinstalaci toho Live_update a reinstalu Nvidia driveru. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 26. 11. 2018 at 9:36, Lukas napsal(a):

Já myslel, že ti to pořád blbne, i po odinstalaci toho Live_update a reinstalu Nvidia driveru. 

No zase už blbne ono to nějaký dny jde v poho a někdy ne já nwm už ani ta reinstalace os nepomohla

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď