Jump to content

Recommended Posts

Dobrý večer všem,  potřeboval bych poradit o NOVÉM PC k Vánocům  počítač bude dělaní mladšímu bratrovi (16 let).

-Jak už  víte bude se jednat o Herní PC uvozovkách. Cena počítače by měla být 13-15.5K. 

-Hry se budou jistě hrát  Fortnite, PUBG, nový call of duty převážně ONLINE / upřímně je jasný že to nebude top kvalita myslím že to bude velký posun oproti PS3 /

- další věc k komponentám  jak už asi ví každý že Intel má nějak ekonomickou krizi  z procesorami a proto ted zdražili o dost takže myslím že to chci aby to bylo na RYZENŮ  kdyby nebyla krize tak jednoznačný výběr je i3 8100. Ryzen bych taktnůl na těch  3,7 nebo kdyby se podařilo 4Ghz  (což by musel být dobrý křemík) Takže bych minimalně dal  desku B450 nebo starší B350

- Ted bych šel GRAFICKÉ KARTĚ  celkem se zlepšily ceny GK  takže bych chtěl do té sestavy 1060 nebo tu RX 580 ale bojím se ty RX  neznám  software vůbec nic což u NV znám. Taky beru to že kdyby chtěl vylepšovat  a chtěl by tu RX prodávat tak to neprodá což u NV zas jo.

- myslím si že je už doba kde by měla být v každé sestavě SSD + HDD bych tady SSD minimalně 120GB HDD 1000GB 

- Case nechám na vás, myslím si že bratra by potěšila prosklená bočnice, myslím že by mohlo být nějaký větráček aspon ze předu ze zadu si mě chápete aby proudil vzduch .

snad stačilo samotnému PC  díky předem za pomoc :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

13k je málo peněz, víš o tom? Ano, je možné za tu cenu něco postavit, OS by se musel (ideálně) koupit někde z Aukra.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to okleštěný co to šlo, aby se tam vešla 1060, ale nakonec jsem se vešel do maximální hranice rozpočtu. CPU se musí nataktovat co to půjde, ale to už jsi zmiňoval, jinak bude tu grafiku trochu bottleneckovat. SSD bohužel.

Editoval(a) Lukas
  • Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas Ještě možná nahradit tu GTX 1060 nějakou RX 570, cena půjde dolů a výkon snad i nahoru, pokud se pamatuju.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On ‎17‎.‎11‎.‎2018 at 12:13, Barendol napsal(a):

@Lukas Ještě možná nahradit tu GTX 1060 nějakou RX 570, cena půjde dolů a výkon snad i nahoru, pokud se pamatuju.

To by asi musela bejt, až 580, stou je ta 1060 na tom, tak nějak podobně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 3 hodinami, Lukas napsal(a):

To by asi musela bejt, až 580, stou je ta 1060 na tom, tak nějak podobně.

Já jsem na to už nějakou dobu nekoukal, ale mám pocit, že mám pravdu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 6 hodinami, Barendol napsal(a):

Já jsem na to už nějakou dobu nekoukal, ale mám pocit, že mám pravdu.

Ještě na to mrkni, ale myslím, že to je nějak tak.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je to názor proti názoru. Takže máš asi pravdu, na uvedený hry je GTX 1060 3GB asi lepší. Takže se vrátím k argumentu, že RX 570 je prostě levnější.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 47 minutami, Barendol napsal(a):

Je to názor proti názoru. Takže máš asi pravdu, na uvedený hry je GTX 1060 3GB asi lepší. Takže se vrátím k argumentu, že RX 570 je prostě levnější.

Tak přáli si 1060, vejde se do rozpočtu, akorát se CPU nataktuje, aby jí nezpomalovalo a mělo by to šlapat, myslím v pohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

díky moc za ohlas 1060 3gb  v bazaru najdu nějak do 3500 kč ale nevím si rady  na co si dávat bacha  jak poznám plomby otevřené atd si mě chápete  nebo najít 1060 6gb za 5k  

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...