Jump to content
Romantus97

Jak usnout během 2 minut

Recommended Posts

Zdravím všechny, 

Nedávno jsem se naučil jeden spací trik, který mi za poslední dobu hodněkrát pomohl... Jedná se o fígl námořnictva USA, který se dá s 96 % funkčností (do 2 minut kdekoliv a kdykoliv, za jakýchkoliv podmínek) naučit za 6 týdnů... Začneme tedy:

1. Najděte pohodlnou pozici, pokuste se nebýt pokroucení (v dalších krocích to může překážet) 
  2. Začněte pomalu od konečků prstů uvolňovat ruce, neměli by jste v nich cítit tah
  3. Poté uvolníme nohy, opět neměli by jste cítit aktivitu svalu 
  4. Uvolníme i zbytek těla a začneme zhluboka dýchat
  5. Teď je víc způsobů, první pro mě účinnější je představit si že pohodlně ležíte v kanoi uprostřed klidného jezera, k efektu přispívá slunce, druhý způsob je univerzální a nevyžaduje představivost, nemusí být ale tak účinný, prostě si vnitřním hlasem opakujte: Nemysli! Nemysli!... 

Pár mimobodů které taky pomáhají:

• Spánek je dělen na takzvané cykly, průměrný člověk má jeden cyklu dlouhý 45 minut, pokud se vzbudíme na konci cyklu, budeme odpočatější a snáz se nám vstane
  • Spaní před půlnocí nám dá víc než spaní po půlnoci, rozdíl je to velký
  • Před tím než jdete spát se vyvarujte modrému světlu (po delší dobu, jeden pohled nezabije), kofeinu, stresu, velmi namáhavé sportovní aktivitě (můžu potvrdit že po doběhu se minimálně hodinu skoro nedá usnout) 
  • Pravidelnost vstávání a usínání

Nejsem přes tohle odborník, ale něco z podobných věcí mám za sebou, takže na některé dotazy budu moci odpovědět... 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích
On 11. 11. 2018 at 8:41, Romantus97 napsal(a):

• Spaní před půlnocí nám dá víc než spaní po půlnoci, rozdíl je to velký 

S tým bodom moc nesúhlasím :D každý človek môže svoje telo nastaviť na iný režim a telo nevie kedy je polnoc. Ja posledných 5 rokov chodím spávať výhradne až po polnoci. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Romantus97 a co s tím modrým světlem?Já neustále koukám do mobilu nebo do PC, ale mám zapnutý u Apple Night Shift u Huawei Komfortní čtení to asi moc nepomáhá co?

Já prostě hodinu bez PC nebo mobilu nevydržím.... nejde to nějak obejít?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 18 minutami, Vladimír Kadlec napsal(a):

@Romantus97 a co s tím modrým světlem?Já neustále koukám do mobilu nebo do PC, ale mám zapnutý u Apple Night Shift u Huawei Komfortní čtení to asi moc nepomáhá co?

Já prostě hodinu bez PC nebo mobilu nevydržím.... nejde to nějak obejít?

Napríklad okuliare s filtrom modrého svetla a tiež existuje veľa aplikácii na mobil ktoré modré svetlo tlmia.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 minutami, Roy napsal(a):

Napríklad okuliare s filtrom modrého svetla a tiež existuje veľa aplikácii na mobil ktoré modré svetlo tlmia.

Jak jsem psal používám Night Shift, ale nemyslím si že by to moc pomáhalo :) někdy mi trvá usnou klidně 30 minut... :D 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Vladimír Kadlec já usnu během 2minut pokud můžu ležet nebo 5 minut pokud musím sedět... Jistý trik jsem si našel, je dílem v návodu, ale i tak ho zmíním; zkus usnout přechodem z meditace, jo jako je to složitější způsob než jsem zmínil :D ale pořád dost jednoduchý i na mě :D časem budeš schopné vytlačit myšlenky co tě ruší, samozřejmě se musíš taky naučit nekroutit se u toho jak had... 

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Lukas jedná se o problém na který neznám univerzální řešení, probereme to v PM nebo na Discordu, je možné že se tě budu muset doptávat na něco... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...