Jump to content
Pavlík Jurček

Samovolné restarty pc

34 Příspěvků k tomuto tématu

Zdravím mám takový zajímavý problém samovolně se mi restartuje pc myšleno tak že pc najednou náhodi na monitor nějakou barvu zvuk se zasekne a pc se restartuje napadlo mě že to bude disk disk měl vadný sektor rozhodl jsem se ho vyměnit + přidat ssd a projistou i chladič cpu pár dní bylo vše ok byl jsem celkem rád a myslel jsem si že jsem to vyřešil bohužel včera se pc restartovalo znovu zábava začíná v bodě že pc se restartuje naprosto náhodně párkrát se mi stalo že se restartovalo i v prohlížeči netuší někdo jak tento problém vyřešít

Konfigurace 

Procesor AMD athlon x4 950

Gpu xfx rx560-D 4gb 

RAM 1*8gb 2400

Disk wd blue 1tb

Ssd ADATA XPG SX6000 - 128GB 

MB asrock ab350m pro4

Zdroj fortron 750w model bohužel netuším 

Chladič spc spartan 3pro rgb 

Předem díky za všechny rady a doufám ve vyřešení problému 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

tak zkusil bych testy stability, poupravit voltáže (CPU a na Mobo), teploty, software bych v tom moc nehledal, ale i tak zkus Malwarebytes a zkontroluj malware v PC

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Měl jsem podezření na poklesy napětí ve větvích, ale když to skoro 3dny běželo. Záleží taky na tom, v jakým to předtím běželo režimu, při jaký zátěži, v porovnání s užíváním po třech dnech, pokud se jedná o konzistentní stav, tak bude asi problém někde jinde.

• Like 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
On 05/11/2018 at 19:40, Romantus97 napsal(a):

tak zkusil bych testy stability, poupravit voltáže (CPU a na Mobo), teploty, software bych v tom moc nehledal, ale i tak zkus Malwarebytes a zkontroluj malware v PC

Stress testy jsem dělal bouzel to nic neprokazalo 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon  Windows 10 jsou dílo Satana :D aby dobře fungovaly musíš znárodnit, půlku vypnout a upravit tak třetinu registrů... A stejně i tehdy to je totální shït... Zkusil bych se kouknout do eventlogu a zjistit důvod pádů

• Souhlasím 2
  • Nesouhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 7 hodinami, Romantus97 napsal(a):

@milanfon  Windows 10 jsou dílo Satana :D aby dobře fungovaly musíš znárodnit, půlku vypnout a upravit tak třetinu registrů... A stejně i tehdy to je totální shït... Zkusil bych se kouknout do eventlogu a zjistit důvod pádů

To není Windowsem!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@milanfon  ten eventlog, by něco říct mohl... Pokud ne Windows ani hardware, tak elektrický obvod...

Edit: Hele hoši, není to prodlužkou? Kámošovi to takhle blblo... 

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mě kdysi PC taky takto padalo, ale problém byl naprostá hloupost, blbnulo mi UPS. Ale na druhou stranu to může dokazovat, že by problém mohl být, i mimo samotné PC, možná v síti.

Editoval(a) Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No každopádně v tomle případě bych zkusil jako první otestovat RAMky, protože ty jsou nejžhavějším kandidátem na tyto problémy.

Před 2 hodinami, Lukas napsal(a):

Mě kdysi PC taky takto padalo, ale problém byl naprostá hloupost, blbnulo mi UPS. Ale na druhou stranu to může dokazovat, že by problém mohl být, i mimo samotné PC, možná v síti.

U nás to v síti nebylo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 hodinou, milanfon napsal(a):

No každopádně v tomle případě bych zkusil jako první otestovat RAMky, protože ty jsou nejžhavějším kandidátem na tyto problémy.

U nás to v síti nebylo.

Je to hlavně nejednoduší, tak jako standardní doporučení, je nejlepší začít testem RAM, pokud jsou osazeny alespoň dva moduly, anebo nějaký další k dispozici.

Tak jak sem psal. Dá se s tím, při nejmenší, počítat, jako s další možností, zvlášť když používáš UPS, z mojí zkušenosti. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Pavlík Jurček zkus Ovládací panel > vyhledávání (zadej memo a jedna z možností bude pustit test...) bude potřeba restart a v podstatě ti naběhne BIOS... Neboj je to OK, Power Kernel mám taky ale z úplně jiného důvodu... Jak řekl Einstein, lidkâ demence je neléčitelná... 

Mělo by to testnout RAM

Editoval(a) Romantus97

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 28 minutami, Romantus97 napsal(a):

Nezkoušel jsem to... Každopádně dál jak do BIOSu se nedostanu... Takže pár dní asi jen z mobilu... 

OH koukám že je tu na tom někdo hůře než já :D

• Haha 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.