Jump to content
Richardos

PC do 30k na programování a, minoritně, hraní

Recommended Posts

Vybral jsem tyto komponenty a příslušenství pro PC:

Celkem to stojí 30 007 Kč. Co by se na tom dalo vylepšit? Nemám moc přehled o hrách, zvolil jsem mafia správně? Jednou jsem někoho viděl hrát mafia a zdálo se mi to boží  : )

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatních sítích

Cace je, i za tu cenu bída, ale tvoje věc.

Zdroj je sice předimenzovaný na výkon, ale jinak kvalitou nic moc.

Desku určitě s B450.

RAM pokud, je umíš taktovat, tak v pořádku, pokud ne tak rovnou 3,2GHz.

Ty dvě SSD mi nedávají moc smysl ani pro RAID.

IPS panel na programovaní a hraní her mi taky přijde jako nesmysl, krom toho ještě 3x

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@LukasDěkuji za odpověď.

Je podle vás špatně, ze je zdroj predimenzovany? Podle časopisu, jež mám doma se zdroj kupuje prý na hodně let. Ten zdroj jsem vybral na základě psu-calculator.com. Jaký byste doporučil vy?

Proč desku s B450?

Taktovat RAM se naučím.

Planoval jsem s tím RAID 1, proč to nedává smysl?

Proc je špatně třikrát IPS?

Editoval(a) Richardos

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě jsem se zapomněl zeptat:

Kdyz mám rozbité Windows 7, musím je opravovat kvůli tomu, abych je dostal na jedno z tech SSD?

Editoval(a) Richardos

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 37 minutami, Richardos napsal(a):

@LukasDěkuji za odpověď.

Je podle vás špatně, ze je zdroj predimenzovany? Podle časopisu, jež mám doma se zdroj kupuje prý na hodně let. Ten zdroj jsem vybral na základě psu-calculator.com. Jaký byste doporučil vy?

Proč desku s B450?

Taktovat RAM se naučím.

Planoval jsem s tím RAID 1, proč to nedává smysl?

Proc je špatně třikrát IPS?

1. Mluvil o kvalitě a halvně mi přijde že je předimenzovaný trochu víc než je zdrávo a pochybuju že plánuješ nějaké brutus úpravy do budoucna

2. Je to nový čipset a umožňuje taktování  (jestli se nepeltu)

3. Raid 1 ti v tomto případě nedává smyl protože budeš mít celk kapacitu toho raidu jen 120Gb což je dost málo na současné poměry

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Každý za barem Děkuji za odpověď.

1. OK, kolika wattový bych měl tedy vzít?

2. Taktovani umožňuje i B350, viz. https://www.amd.com/en/products/chipsets-am4. Proč je výhoda, ze je novější? Vždyť jediné dvě věci, co ma navíc oproti B350, je nativní podpora ryzen 2nd gen a StoreMI.

3. Nepotřebuji moc místa.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Richardos 

1. Já bych řekl že 500 wattů je už dost ale pořád tam máš něco v záloze 

2. Hele ceny to má téměř stejné a taktování bude snadnější

3. Jestli hodláš hrát hry programovat a podle mě se budeš chtít dívat na filmy apod. tak.se ti může hodit i ten 1 Tb

4. Možná bych místo 1050 vzal rx580 sice se to prodraží ale budeš mít výkon v záloze a hlavně je teď dost zpráv o tom že si amd a invidia spolu moc dobře nerozumí 

• Souhlasím 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 9 hodinami, Každý za barem napsal(a):

@Richardos 

1. Já bych řekl že 500 wattů je už dost ale pořád tam máš něco v záloze 

2. Hele ceny to má téměř stejné a taktování bude snadnější

3. Jestli hodláš hrát hry programovat a podle mě se budeš chtít dívat na filmy apod. tak.se ti může hodit i ten 1 Tb

4. Možná bych místo 1050 vzal rx580 sice se to prodraží ale budeš mít výkon v záloze a hlavně je teď dost zpráv o tom že si amd a invidia spolu moc dobře nerozumí 

4. Teď se zeptám já :D Jak si jako AMD a Nvidia nerozumí? Docela mě to štve chci si koupit R5 2600 a GTX1070

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co se kvalitního zdroje týče, tak jeho největší efektivita a provozní optimum, se pohybuje mezi 50-80% zátěže. Pokud máš příliš předimenzovaný zdroj, tak ho optimálně nevyužíváš a tím pádem se snižuje jeho efektivita, ani samotnému zdroji se to úplně nelíbí. Je to částečně obdoba podtáčení spalovacího motoru, akorát že to nemá vliv na životnost samotnýho zdroje, ale především na ostatní součásti. Nejstabilnější napětí a proud ve větvích je opět při optimální zátěži. Kvalitní 4stovka ti dá více, než nic moc 6stovka, i když by jsi ji musel časem vyměnit.

Co se desky týče, tak vždy je lepší volit k sobě komponenty se vzájemnou nativní podporou, i když to jde obejít.

IPS panely poskytují hezký obraz, požívají je, třeba fotografové, pro úpravy ve photoshopu, ale jinak je to pro ostatní uživatele málo muziky za dost peněz, za každej lepší atribut si tam o proti základu hodně připlatíš, o něco vyšší frekvence, odezva, rozlišení a já nevím co ještě. Tak že já osobně bych na hry a programování volil klasickej TN panel. A především dva monitory většině lidí naprosto stačí. ty peníze co ušetříš na monitorech ještě investuj do HW.

Ty SSD co jsi si vybral bych maximálně kopnul do RAID_0, abych z nich vyždímal ještě nějakou rychlost a celou kapacitu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před 1 minutou, Každý za barem napsal(a):

Nějaký problém s ovladači, které omezují výkon. Nevím možná už to vyřešili 

Tak ale to je problém i s Intelem ne jen s AMD ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Každý za barem, @Lukas Děkuji za odpovědi.

Upravil jsem následující:

Monitory jsou stále IPS, nepotřebuji moc výkonu, a tak jsem nevybral TN.

120 GB mi stačí.

Je ten zdroj OK?

Je ta deska OK na pretaktovaní CPU, RAM a možná grafiky?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kvůli poruchovosti u značkách jako Eurocase nebo Fortron je větší šance že se zdroj rozbije a někdy může vzít i ostatní komponenty. Plus zdroje které jsem jmenoval jsou kvalitnější.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Richardos hele jo sice je tam pořád velká rezerva ale pokud budeš někdy něco chtít upgradnout tak se aspoň nebudeš muset starat o zdroj. Jestli ale up neplánuješ vzal bych tak 400 watovku variantu tohohle a nebo něco modulárního. Tady bych se podíval na ten milanuv seznam 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ke komentování se musíte přihlásit nebo si vytvořit účet

K zanechání komentáře musíte být člen

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet v naší komunitě.

Zaregistrovat se

Přihlásit se

Už máte účet? Přihlašte se zde.

Přihlásit se teď

• Create New...